Taťka Hraboš Taťka Hraboš komentáře u knih

Se zvířátky kolem světa Se zvířátky kolem světa Vítězslav Kocourek

Některé příběhy moc hezké, jiné tolik nenadchly. Ale syn mě při večerním čtení nestopnul, jak to někdy dělá, když se mu knížka nelíbí.

05.06.2015 3 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Tahle knížka má jen jednu vadu - Martin měl místo ní raději dopsat další díl Písně ledu a ohně :-) Ale jinak je to velmi čtivé dílko se všemi typickými rysy autorových knih. I díky délce jednotlivých epizod ideální četba pro večerní relax.

27.05.2015 5 z 5

Návštěva bandy rváčů Návštěva bandy rváčů Jennifer Egan

Velmi pěkná kniha. Brilantní styl, zajímavá mozaika postav a osudů, u některých postav mi bylo líto, že už se o jejich osudu už více nedozvím. Každá kapitola trochu jiná, každá měla své kouzlo, ale nejvíc mě fascinovaly ty se Sashou a jejími dětmi. Určitě si od autorky ještě něco přečtu.

10.05.2015 5 z 5

Geneze Geneze Poul Anderson

Zvláštní kniha, i na to, že je to scifi. Myšlenkou bezpochyby zajímavá, ale příliš abstraktní, chyběl jí spád, výraznější postavy a aspoň trocha emocí.

30.04.2015 3 z 5

Kouzelné dobrodružství s papouškem Žakem Kouzelné dobrodružství s papouškem Žakem Ivana Peroutková

Pěkný příběh, našemu malému se líbil a ani já jsem se při čtení nenudil. I ilustrace jsou roztomilé.

26.12.2014 5 z 5

Čtení ke krbu aneb Trochu jiné pohádky Čtení ke krbu aneb Trochu jiné pohádky Jitka Mádrová

Kdybych to měl hodnotit z pohledu dospělého, asi bych ty 4 hvězdičky neudělil. Hlavně ten jednoduchý, suchopárný styl mi nesedl. Ale pro dítě literární kvality takovou roli nehrají, důležitý je příběh a většina příběhů v knížce je pěkná.

15.12.2014 4 z 5

Jak na prevíta. Rady pro babičky a dědečky Jak na prevíta. Rady pro babičky a dědečky Simon Brett

Bezpochyby v mnohém pravdivé, ale z hlediska humoru už jen slabý odvar ze série o Prevítovi.

13.12.2014 3 z 5

Bukvínkova kouzelná píšťalka aneb Další příhody rodiny statečného skřítka Drnovce Bukvínkova kouzelná píšťalka aneb Další příhody rodiny statečného skřítka Drnovce Vítězslava Klimtová

Moc pěkná knížka pro děti. Napínavý příběh, sympatičtí hrdinové, velmi hezké ilustrace.

01.12.2014 5 z 5