Tanach Tanach komentáře u knih

Kdyby lidi byli stromy Kdyby lidi byli stromy Jan Kršňák

Do této knihy jsem se naprosto zamilovala, jako by vycházela ze mě samotné. Je nádherná, citlivá, vnímavá k lidem i přírodě. Hlavní hrdinka se jmenuje jako já Terezka a snaží se vcítit do toho, jaké by to bylo být stromy, ptáky, houbami, jaké by to bylo být Srdcem přírody. Knihu můžete číst dětem jako pohádku, tak si s nimi hrát, jelikož nabízí spousty her. Je vhodná jak pro učitele, vychovatele, pro vedoucí na tábory, tak pro rodiče, i dospělé všech věkových kategorií :)

26.07.2021 5 z 5

Životní úklid Životní úklid Margareta Magnusson

Kniha je krátká, jasná a zábavná. Přečetla jsem ji za jedno odpoledne. Oddechovka, která je místy satirická tak, že Vám až běhá mráz po zádech. Plna praktických tipů, jak si udělat v životě pořádek!

26.07.2021 3 z 5

Krása jednoduchosti Krása jednoduchosti Satiš Kumár

Krásná kniha o jednoduchém žití. V první části se seznámíme s autorem samotným, jeho životem a poutí. Dále pak přijde samotné povídání o tzv. "simply life" neboli jednoduchém životě, jednoduchém ve smyslu zbavení se nepotřebných věcí, odpoutání se od světa konzumu a všeho s ním spojeným. Postupným uvědomováním si toho, že člověk pro dobrý a spokojený život nepotřebuje hromadu věcí, ale naopak - otevřenou mysl, duchovní prožitky a hodnotné vztahy, se dostáváme k pravému poselství knihy. Kniha Krása jednoduchosti má také silný ekologický rozměr a rozhodně stojí za přečtení!

25.10.2021 5 z 5

Bez bahna lotos nevykvete Bez bahna lotos nevykvete Thich Nhat Hanh

Překrásná kniha, která mi v nejhorším období velmi pomohla. Po ztrátě blízkého člověka bylo velmi těžké se s nastalou situací vyrovnat a tato kniha mě nasměrovala správným směrem. Je totiž snadné utrpení vytěsnit, přehlušit ho, přebít samotu, ale to není dlouhodobé řešení. Až přijetím utrpení a jeho přeměnou, jsem se začala cítit mnohem lépe. Děkuji. Kniha je plna praktických rad a cvičení, která mě osobně velmi pomohla. Doporučuji všem.

26.07.2021 5 z 5

Velká kniha o čakrách Velká kniha o čakrách Anodea Judith

"Nejdříve byla zrozena láska - nedosažitelná bohům, duchům, ani lidem... Širší jsi než země i nebesa, hlubší než oceány, vyšší než plameny - vše přesahuješ, lásko! Vítr tě nedostihne, ani oheň, Slunce či Měsíc: Jsi nade vše, lásko!" Atharvavéda 9.2.19.

Úryvek z knihy Velká kniha o čakrách a z mé oblíbené, Čtvrté - srdeční čakry.
Kniha Vás seznámí se systémem čaker, je plna teorie, ale i praxe, cvičení a meditací.
Děkuji

03.03.2022 5 z 5

Přivítejte nevítané Přivítejte nevítané Pema Chödrön

Na tuhle knihu jsem dlouho čekala. Pema je úžasná, vtipná, má nadhled a líbí se mi, jak je kniha aktuální a čtivá i pro širokou veřejnost. Skvělé je, jak používá moderní jazyk. V knize najdete i prvky z popkultury, viz odkaz na Darth Vadera :) to mě pobavilo. Rozhodně doporučuji! A děkuji Nakladatelství Alferia, že ji vydalo v češtině.

03.03.2022 5 z 5

Když není úniku: Umění milovat sebe a tento svět Když není úniku: Umění milovat sebe a tento svět Pema Chödrön

"Říká se, že skutečně milovat druhé můžeme až ve chvíli, kdy umíme milovat sami sebe. A že skutečnou radost můžeme zažít, až když se naučíme neutíkat před bolestí."

A tak se radujme, neutíkejme a milujme.
Kniha je plná laskavosti, kterou se snaží předat dál.
Velmi příjemné čtení :)

04.08.2021 4 z 5