Talys Talys komentáře u knih

O osudovém vlivu Davida Bowieho na holky O osudovém vlivu Davida Bowieho na holky Jean-Michel Guenassia

Přečteno za jedno odpoledne, mile ulítlé a zároveň vážné. Ačkoliv autor Paulovými ústy vypráví o zásadních tématech, které "lesbičan" žijící v LGB komunitě musí řešit, odlehčeným tónem, pod povrchem se skrývá smutek a strach z opuštění.

22.04.2019 5 z 5

Poctivý kus novinářské práce, ale nečekala jsem, že půjde víceméně o přehlídku různých duševních poruch a závislostí. Palec nahoru za předposlední rozhovor a části rozhovoru posledního.

21.02.2019 4 z 5

Nový začátek Nový začátek Nora Roberts

Poutavý začátek dystopie se spirituálními prvky, navíc tématicky náhodně propojený se současným celosvětovým děním. Co se stane, když se lidstvo musí zbavit civilizačního nátěru a podívat se samo sobě do tváře? Kniha o morálních hodnotách a nutném návratu k samotným kořenům.

12.09.2021 4 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Líbilo se mi prolínání příběhů jednotlivých postav, i to, jak se celý děj průběžně stáčel k mytologickým kořenům (tady asi jediná podoba se zmiňovaným Pánem prstenů). Konec byl z mého pohledu trochu uspěchaný a zdá se mi, že si autorka nechala zadní vrátka pro možné navazující díly. Deset let je přece dlouhá doba a určitě se bude dít spousta věcí;-)

13.10.2020 4 z 5

Smrtholka Smrtholka Lucie Faulerová

Kniha, která se člověku zaryje pod kůži - o rodinném a osobním traumatu a vyrovnání se s ním, velkém stesku i naději.

23.08.2020 5 z 5

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

Já jen doufám, že tímhle dílem série nekončí...

23.04.2020 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Druhý díl Skleněného trůnu mě vtáhl do děje, knihu jsem jen těžko odkládala. Ústřední trojka je sympatická a líbí se mi, jak se charaktery Cealeny a Doriana postupně vyvíjí. Škoda jen, že si kvůli karanténě ještě nějakou dobu nebudu moci půjčit další díl.

22.03.2020 5 z 5

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

Tak nevím... těšila jsem se a místo toho jsem byla při četbě dost zmatená. Děj mi místy připadal velmi nelogický, chyběla mi dovysvětlení některých situací, zvl. ke konci knihy, pokud jde o Serafína. A Naďa jako hrdinka, která může napomoci k ukončení války? Ach jo. V pilotním dílu určitě ne.

13.03.2020 1 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Leah Konen

Milé, romantické čtení, pokud jde o vztah Noaha a Ammy. Líbilo se mi zobrazení prožívání porozvodové situace z pohledu Ammy, její kolísání mezi loajalitou k matce a touhou po obyčejném rodinném životě s otcem.

24.01.2020 3 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Romantické, milé a optimistické čtení.

17.10.2019 3 z 5

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Tři hvězdičky za tak trochu jiný konec a postavy, které nejsou jako vystřižené z Beverly Hills.

28.09.2019 2 z 5

Než odejdeš Než odejdeš Clare Swatman

Jaké to je, když člověk dostane druhou šanci říct věci, které neřekl a zachovat se jinak, myslet víc na druhého než na sebe. Romantika jak má být, přečteno za jeden den.

11.09.2019 3 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Nevím, co mě to tehdy popadlo a koupila jsem si všechny díly. Už po přečtení druhého toho lituji. Člověk by čekal nějaký vývoj postav a ono pořád nic. Tess je stále dobrohloupá (slušně řečeno) a Hardin stále nezvládá negativní emoce, jen si k tom v Přiznání dá občas navíc nějakého toho panáka. V čem spočívá Tajemství třetího dílu už zjišťovat nebudu.

10.09.2019

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Já asi na ty duchařiny fakt nejsem. Vydržela jsem číst do konce, jen abych zjistila, kdo je ten agresivní duch.

12.08.2019 2 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Krásná kombinace ruského folkloru a fantasy. Těším se na další díl.

11.08.2019 4 z 5

Dny opuštění Dny opuštění Elena Ferrante

Jak to jen říct ... emočně intenzivní, místy těžko uvěřitelné, celkově hysterický podtón. Nic, k čemu bych se chtěla znovu vracet.

04.08.2019 1 z 5

Je to jinak, mami Je to jinak, mami Tamara Tainová

Realistický pohled do světa homosexuálů žijících ve společnosti plné předsudků. Láska je láska, nezáleží na tom, zda ji člověk pociťuje k osobě opačného či stejného pohlaví. Vášeň, něha, žárlivost a posledlost si nevybírají. Všechno se dá vybojovat a zvládnout. Kromě smrti.

22.07.2019 4 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

no jo, no ... škoda, že je Marika taková superhrdinka, jeji neteř víla, sociální pracovnice a babička potvory. A ten rytíř na bílém kole... :-))

17.07.2019 1 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Každý z členů rodiny má nějaké trápení. O tom, jaké to je, ocitnete-li se v ne-komunikaci se svými blízkými a je třeba být hodně protivná, aby člověka někdo uslyšel - i když to nejdříve je někdo, kdo do rodiny vůbec nepatří.

08.07.2019 3 z 5

Váha inkoustu Váha inkoustu Rachel Kadish

Pěkný příběh, i když žádný thriller. Děj proplétá přítomnost a minulost, dává čtenáři ochutnat atmosféru londýnského morového roku, umožňuje mu nahlédnout do života tehdejší židovské evropské diaspory. A nadto si ještě užije krásných jazykových obratů v překladu Zory Freiové. O jednu hvězdičku méně kvůli tomu, že pro čtenáře méně obeznámené se základy evropské novověké filosofie to může být poněkud komplikované čtení.

03.02.2019 4 z 5