Taji Taji komentáře u knih

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Tak toto se mi líbilo víc než první díl a začetla jsem se hned. Ale věřím, že po druhém čtení prvního dílu budu nadšená úplně stejně.

Posel Posel Markus Zusak

Nádherná a velmi dobře napsaná kniha, už dlouho jsem se tak nezasmála. K tomu všemu poučný příběh s hloubkou.

Boží blud Boží blud Richard Dawkins

Ne, že bych se vším souhlasila, ale i tak považuji za vynikající knihu

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Moje první severská krimi a i když celkově tento žánr nemám moc ráda, tak celou trilogii jsem dala dvakrát (zatím).Bravurní ! Líbilo se mi i obojí filmové zpracování. Nejprve jsem si myslela, že Američani nemohou překonat originál, ale podle mě, Fincher je Fincher a opět se vytáhl.

11.07.2015 5 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. První od Murakamiho a od té doby čtu téměř všechny jeho knihy. Můj oblíbenec :-D

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Tak toto je zatím nejlepší fantasy, co jsem četla.

10.07.2015 5 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Nádherná, moudrá a jedním dechem přečtená kniha. Už je to pár let, co jsem ji četla a neuškodí, dát si ji znova.

15.01.2016 5 z 5

Myšlení: rychlé a pomalé Myšlení: rychlé a pomalé Daniel Kahneman

Kniha, ze které jsem si hodně odnesla, mám ráda knihy založené na výzkumech ( aspoň částečně). Také poukázání na chyby v našem myšlení bylo velmi zajímavé.

01.12.2015 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Moje první kniha od této autorky a opravdu jsem si ji užila.

06.09.2015 5 z 5

Krvavý oheň Krvavý oheň Juraj Červenák

Tak jsem dočetla i třetí díl, v podstatě jsem dala celou trilogii na jeden zátah a běžela do knihkupectví od tohoto autora koupit vše, co se dá :-D.

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Velmi příjemné čtení. Taková malá knížečka, která mě potěšila.

15.07.2015 5 z 5

Radost - štěstí, jež pramení z nitra Radost - štěstí, jež pramení z nitra Osho

Jedna z mých nejoblíbenějších + Inteligence, Intuice, Tvořivost, Odvaha a Vědomí :-)

Stepní vlk Stepní vlk Hermann Hesse

Tak toto byla moje první knížka od Hesseho, čtena před lety a ačkoliv mě dostala do lehké depky :-D, tak se k ní ráda vrátím. Všechny Hesseho knihy jsem přečetla jedním dechem.

12.07.2015 5 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Ze začátku jsem byla zmatená, ale vyplatilo se a byl z toho naprostý zážitek. Takže jedu dál :-D

10.07.2015 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Čekala jsem víc....Zkusím si ji přečíst v originále, mám pocit, že tam byl nějaký podivný překlad.

21.10.2015 3 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Není to sice žádný literární skvost, ale to vůbec nevadí, u takové knihy bych to ani nečekala, myslím, že by si ji měl přečíst každý, protože to člověka posune někam dál, uvěřila jsem autorce každé slovo.

26.07.2015 5 z 5

Radhostův meč Radhostův meč Juraj Červenák

Opět skvělý stejně jako první díl.

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Kniha je zvláštní, ale pěkná, bála jsem se, že se budu nudit, ale nestalo se.

14.07.2015 4 z 5

Nula Nula Charles Seife

Tak nejprve jsem se knihy zalekla :-D, ale stála za to, velmi zajímavá záležitost nejen z oblasti matematiky a doporučuji, čte se dobře a to jsem v této oblasti totální lama.

Pod maskou smích Pod maskou smích Jarmila Loukotková

Toto jsem četla už před nějakou dobou a byla jsem nadšená, jak tady vidím ty komentáře, že to někteří nedočetli, tak to zkusím ještě jednou, třeba po letech změním názor,....Ale neee, to není možné, to snad u Loukotkové ani nejde :-D