tabaluga tabaluga komentáře u knih

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Hrad Hiršberk a osudy jeho obyvatel v době 16.stoleti. Román byl docela akční s příchutí rodící se lásky mezi nejméně očekávanými lidmi. Pan Jan ze Zhoře a paní Diana si k sobě dlouho hledali cestu. Paní spisovatelka prostě umí:-)

26.03.2023 4 z 5

Krásný příběh pana Bilba Pytlíka, jak se vydal na dobrodružnou cestu s trpaslíky, na kterou původně ani nechtěl. Poslouchala jsem jako audioknihu a moc jsem si užila všechny nástrahy a nebezpečenství, která Bilbu po cestě potkala. Až mi bylo líto, že příběh končí. Doporučuji i mladším čtenářům. Nic není černobílé.

06.01.2023 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Nechci knihu srovnávat s jinými knihami od paní autorky, kniha se čte moc dobře a mne se opravdu moc líbila. Celým příběhem se prolíná tajemství, jehož vysvětlení se dočkáme téměř až na konci knihy. To mne pořád udržovalo v takovém mírném napětí. Hned bych se vydala do zátoky v Silver Bay, abych zde načerpala tu poklidnost, která na mne z knihy úplně prýštila. Člověk měl najednou pocit, že dokáže všechno, co si zamane:-)

29.12.2021 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Tato detektivka za mne ano, sice jsem začala číst trilogii od prostredka, ale leccos jsem si domyslela z různých myšlenek. Rozuzlení bylo zajímavé a závěr láká ke čtení dalšího dílu. Nicméně já musím nejdřív přečíst díl první, abych pochopila pana J. H., jelikož doufám, že ve třetím díle mu bude věnováno více stránek..

21.08.2021 5 z 5

Poslední díl trilogie a já musím říct, že jsem četla téměř jedním dechem. Kniha navazuje, kde byl skončen druhý díl..Lisbeth je opravdu zvláštní osobnost, ale zvládla to s gracií sobě vlastní.. Něco mi tedy připadalo podivné (to bych musela spoilerovat) a bohužel se některé věci již nedozvíme, alespoň ne z hlavy pana Larssona. Zkusím další díl od pokračovatele a uvidím, jak se toho dotyčný zhostil, jelikož napsat pokračování v podobném stylu bylo určitě náročné. Z knih jsem měla pocit, že pan Larsson měl vše promyšlené od začátku do konce, jen to bohužel nestihl dokončit.

14.06.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

No tak toto byla jízda, pozvolný rozjezd, ale přesto zajimave od začátku do konce.. Už se těším na druhý díl:-)

25.04.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Výborná oddychovka, líbilo se mi to více než předchozí díl. Výlet tří nesourodých osob do Haagu na audienci ke královně Beatrix neměl chybu. A paní Tichá tomu opravdu nasazovala korunu, ještě že neuměla anglicky. :-D jen mne mrzí ten konec, proč takové zbytečné natahování. Obávám se, že ani poslední avizovaný díl nebude poslední..

07.03.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Krásný romantický příběh, ze začátku jsem si říkala, že úplně nebudu cílová skupina, ale čím víc jsem se do knihy ponořila, tím víc jsem nechtěla přestat. Postavy jsem si užívala Animant a její bezprostřednost, pan Reed a jeho neomalenost...

12.02.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

No musím uznat, že u této knihy jsem se opravdu bála, musela jsem přerušit čtení i po vecerech. Nehledě na to, jak byl Igor sympatický či ne, já se Tribeci vyhnu obloukem. Nicméně je v knize dobře popsáno, co s člověkem udělá strach, jak ho dokáže naprosto rozlozit. Opravdu celkem poutavě napsané, ale víckrát jistě vyhledávat nebudu.

09.03.2020 5 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Nemůžu říct, že bych z knihy byla úplně unesena, ale četla se moc hezky. Kdo z nás by chtěl mít možnost vidět budoucnost? Myslím, že toto by zákonitě paralizovalo každého z nás, proto se nedivím, že David raději před vším utíká. Výborně byla popsána i Davidova práce..

11.11.2019 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Takové oddechove čtení, fejetony rozdělené do pěti let, kdy autorka zažívá různé okamžiky, které ji ovlivňují...přišlo mi to jako povídání především o lásce, která má sto různých podob..grafická stránka knihy mne nadchla...

07.07.2019 3 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Kriminálky nepatří mezi mé oblíbené žánry ani v televizi, ale musím uznat, že kniha mne absolutně pohltila. Matematik Kamil je obviněn z vraždy své nevěrne manzelky a on svou obhajobu vzdá a ocitá se ve vězení mezi skutečnými vrahy. Neumím si představit, že ani po 5 letech neztrácí hlavu...prostě silná osobnost..doporucuji

18.03.2019 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

První kniha od autora, moje očekávání bylo trochu jiné, ale i tak mne kniha potěšila. Navod, jak se vydat autostopem po Evropě. O zajímavých místech se moc nedozvíte, ale zato se dozvíte, kam se výhodně postavit, abyste dlouho nečekali,kde naopak nemá smysl stopovat a něco o povaze různých národností a já bych řekla:"Všude dobře, doma nejlépe. "

20.08.2022 4 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Ano, paní Tučková prostě umí.. Přiblížení života nadějné skladatelky a dirigentky, které se povedlo v té době téměř nemožné. Jako žena se probojovala do takových kruhů, kam ženy měly přístup zapovězený. Škoda, že zemřela tak mladá, mohla toho jistě dokázat mnohem více.. Nicméně kniha podnítila mou touhu si o slečně Kapralové zjistit více informací. Děkuji

08.01.2022 5 z 5

Mlčení Mlčení Diane Chamberlain

Velmi silný příběh, kdy každý z aktérů cítí vinu za činy jiných a za jejich rozhodnutí...střídání časových rovin mi vůbec nevadilo, hodně mne zajímalo jak to ve skutečnosti všechno bylo a musím rici, že závěr pro mne byl překvapující. Jediné, co mne trochu mrzelo, byl osud Sáry, ale to je prostě život. Přála jsem ji, aby byla schopna vše pochopit..

29.10.2019 5 z 5

Dračice a mazánek Dračice a mazánek Torey L. Hayden (p)

Silný emotivní příběh...příběh Casandry mne velice zasáhl. Vůbec se nedivím, že u Casandry to bylo spoustecem k psychickemu onemocnění.. Drakea mi bylo líto, jelikož měl rodiče, kteří se nedokázali postavit svým problémům a despotickemu dědovi..nejspis sami potřebovali odbornou pomoc. Ale pani terapeutka je opravdu skvělá a člověku dochází, že můžeme zranit i pouze tím, co řekneme. Taky mne to nutí přemýšlet i o ostatních lidech a jejich činech, že nic není černobílé a člověk je utvaren prostředím ve kterém vyrůstá a žije...doporučuji..

29.09.2019 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Člověka až udivuje, co vzniklo ve 20. letech 20. století. Jaký architektonicky skvost, budova, která předčila svou dobu...hned bych se tam jela podívat...co se knihy tyce, byla jsem trochu zklamaná...bylo to takové surové bez prikras plne emocí..nekdy velké skoky v ději, ale některá období života hlavních hrdinů mne opravdu bavila..

20.09.2019 3 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Knihu jsem měla přečtenou během dvou dnů, nešlo se od ní odtrhnout. Československo mělo s Rumunskem hodně společného a tak nějak si představuji, že to za komunismu fungovalo. Nikomu se nedalo věřit a ani v rodině a to mne dostalo nejvíc:-(. Jen v Rumunsku ten převrat byl mnohem horší. Doporučila bych nejen mladistvým.

17.05.2023 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Nějak jsem se ze začátku nemohla začíst, ale za to jistě může, že oba předchozí díly jsem četla již před nějakou dobou. Ale jsem ráda, že jsem knihu neodložila, protože konec byl naprosto strhující a musela jsem přečíst na jeden zátah:-) tak teď si budu zase muset počkat na další díl.
Tato kniha byla nabitá nejen akcí, ale i spoustou lidských emocí a vlastností od těch pozitivních až po ty, co zase moc vyžadované nejsou. Jsem zvědavá jakým směrem se bude ubírat život Ilan a celé pětadvacítky.

19.12.2021 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Napínavý příběh, zajímavé rozuzlení. Myslela jsem, že vrah byl někdo jiný, takže do poslední chvíle jsem to opravdu netušila. Postav tam bylo tedy přehršle a ty dvě dějové linky mne až tak moc neuchvátily. Uvidime, jaky bude další díl série.

12.07.2021 4 z 5