SynD SynD komentáře u knih

Vůbec nic Vůbec nic Hanif Kureishi

nudné a ohavné

16.08.2021 odpad!

Stříbrná hvězda Stříbrná hvězda Jeannette Walls

(SPOILER) příjemné čtení a dobře popsaná duševně nemocná / nevyrovnaná matka. nějak jsem ale čekala, že se na likvidaci Zlého muže budou podílet emuové. Pes tu posloužil velmi technicky jako rekvizita, hned jak se objevil poprvé bylo jasné, že bude sloužit nějakému zásadnímu účelu aniž by se stal přirozenou součástí děje.

15.08.2021 3 z 5

Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Jeannette Walls

vyrovnání s drsným dětstvím a šíleným chováním rodičů pro mě zůstalo nějak na povrchu. autorka vršila nehoráznou historku za historkou, zpracování a odpuštění se mi jí ale nepovedlo uvěřit - přišly mi spíš jako nástroje pro vhodný literární oblouk.

15.08.2021 2 z 5

Život za sklem Život za sklem Wendy Lawson

krásn kniha krásného člověka, objevné čtení.

12.12.2020 4 z 5

Den otce Den otce Harry Bissinger

odstrašující příklad toho, jak sebenenávist ničí nejen majitele, ale i jeho vztahy. snad až příliš otevřená zpověď narcistního otce, který za 25 let nedokázal přijmout fakt, že je jeden z jeho synů postižený: tedy nedokonalý, v dospělosti navíc už ne krásný a vůbec jako otcovo zrcadlo nefungující ostuda -

kniha je nadto dost možná i vykalkulovaná, autor je novinář a píše technicky skvěle, byť depresivně a negativně. závěrečné emo prozření působilo až příliš chtěně. dočetla jsem jen pro osobnost autorova savantského syna, ten mě ba

04.11.2020 odpad!

Dcera Kury Dcera Kury Debra Austin

romantická pohádka o pralidech z dob, kdy se ještě běžně nelhalo. nastíněný svět jsem autorce koupila, pomohly krásné ilustrace, které mě vracely do mého osobního pravěku. tedy jsem neměla potřebu řešit historickou věrohodnost - nevadil mi složitý jazyk, jakým postavy mluvily a v němž přemýšlely, ani zajímavý koncept původního ateismu. bavila mě kulturní výměna mezi kmeny, cyklické obřady i přístup k miminkům a dětem.

manipulativní zloduch je opravdu odporný, šelmy divoké. i tak mi ale kniha přišla jako laskavější (dětštější) sestra Poslední neandrtálské ženy.

21.10.2020 3 z 5