Swissman Swissman komentáře u knih

Doskočiště Protektorát Doskočiště Protektorát Jitka Neradová

Kniha nabízí spoustu informací, které většina populace vůbec neví. Je dobře, že takové knihy vycházejí! Nicméně, je to týden, co jsem knihu dočetl a z těch osmadvaceti jmen si už zase pamatuju jen pár. A nejspíš ty, co jsem znal už předtím ;-) Je znát, že autorem je člověk s profesí pedagoga - kniha byla zajímavá a čtivě napsaná. Jen to moralizování nad osudem zapomenutých hrdinů nemuselo být v úplně každé kapitole.

07.01.2024 4 z 5

Nejlepší detektivní povídky roku 2022 Nejlepší detektivní povídky roku 2022 * antologie

Pobaví Čekanová s Revilákovou. Nezklame čtivá Trpková. Poctivou procedurálku předvede Hrůša. A zajímavý konec nabídne Žáčková. Zbytek mi prošuměl hlavou.

22.11.2023 4 z 5

Po stopách ztraceného syna Po stopách ztraceného syna Petr Hugo Šlik

Teda ten člověk, co vymýšlí anotace ke knihám z této série, by měl jít dělat něco jiného. Kniha je velmi zajímavá, příběh nás se synem bavil a je úplně o něčem jiném, než si budete dle názvu a anotace myslet. Opět krásné ilustrace a opět mapa na vnitřní straně vazby. A na zadní straně je ještě jedna, úplně nová. Doporučuji.

22.11.2023 5 z 5

Ve staré cihelně se svítí Ve staré cihelně se svítí Petr Hugo Šlik

Anotace zněla celkem nudně. Ale nedejte se odradit. Děj je zajímavý, opět napínavý a ilustrace jsou třešničkou na dortu. Oceňuji mapu na vnitřní straně pevné vazby, která je lehce jiná, než v prvním díle.

22.11.2023 5 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Po výborném Uzlu, byl pro mě druhý díl této série trochu zklamání. Hlavně konec se moc nepovedl. Ale jinak prima čtení a rozhodně se pustím do dalších dílů.

22.11.2023 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Tak za mě se tohle moc nepovedlo. Po předchozích pěti autorových knihách jsem čekal větší spád. Tady se furt skoro nic neděje, nuda a šeď. Dočteno po dvojím odložení. Zklamání z konce bylo skoro hmatatelné. A na tohle jsem čekal 352 stran? Jako vážně?! Do dalších dílů z této série se mi zatím nechce, protože mají mnohem víc stran. A já bych už tady dokázal klidně sto stran ubrat.

16.03.2023 2 z 5

Ultimatum Ultimatum Anders de la Motte

Autor opět dokázal, že lze vstoupit dvakrát do stejné řeky. V minulé sérii (Game, Buzz, Bubble) se mu to povedlo dokonce třikrát. Příběh z Memoranda zde volně pokračuje, spousta postav se vrací na scénu a jedné mi bylo vyloženě líto. Opět výborná kniha.

16.03.2023 5 z 5

MemoRandom MemoRandom Anders de la Motte

Akční žánrovka jak vyšitá! Ale to vůbec nevadí. Na Bonda do kina taky nepůjdete kvůli záběrům brouků a motýlů. Moje čtvrtá kniha od autora a stále zásah do černého. Spousta dobře vykreslených postav, žádné nudné pasáže, dobře zvládnutá práce s dějem a příběh promyšlený od první do poslední stránky.

16.03.2023 5 z 5

Symetrie odplaty Symetrie odplaty Tim Weaver

Zatím nejslabší věc od Weavera. Jasně, pokud člověk musí psát na zakázku, nikdy z toho nemůže být tak super věc, jakou je vlastní volná tvorba. Tak to prostě je. Ale ten konec, s tím už si autor mohl pohrát víc. Kdyby přidal dvě stránky, všem by to prospělo.

16.03.2023 3 z 5

Převedu vás... na onen svět Převedu vás... na onen svět Emil Hruška

Beletristicky sepsaná literatura faktu. Tři zajímavé příběhy, Pilčíkův byl i zfilmován. Mě nejvíc zaujal ten třetí. Jako celek to není špatný, ale vím, že pan Hruška umí vyprávět i líp. Pro svou tenkost to, jako jednohubka, splnilo mnou požadovaný účel.

04.01.2023 3 z 5

Napříč Jižní Amerikou Napříč Jižní Amerikou Pavel Svoboda

Dobře napsané, četlo se to výborně! Informačně bohaté a spousta krásných fotek!!!

28.12.2022 5 z 5

Mrazivý den v pekle Mrazivý den v pekle Richard Hawke (p)

Méně humoru než v prvním dílu. Pořád čtivé, pořád hlavní hrdina, kterého nejde nemít rád, ale příběh mi nesedl tolik jako ten první. Možná za to mohlo vykreslení některých postav, kterých jsem měl plný zuby. Richard Hawke alias Tim Cockey tohle prostě umí - napsat postavu, který strašně fandíte, a jinou, kterou fakt nesnášíte.

25.12.2022 4 z 5

Ďábel v ulicích Ďábel v ulicích Richard Hawke (p)

Stejně jako u knih s Hitchcockem Sewellem i tady mi hlavní hrdina natolik přirostl k srdci, že mě strašně mrzí, že příběhů v češtině nevyjde víc. A to už není náhoda. Richard Hawke alias Tim Cockey tohle prostě umí.

25.12.2022 5 z 5

Omnibus: Vražda prvního stupně, Nůž v zádech, Červený pohřebák Omnibus: Vražda prvního stupně, Nůž v zádech, Červený pohřebák Tim Cockey

Nedokážu říct, čím přesně to je, ale Tim Cockey jako jediný autor dokázal vymyslet hrdinu, po kterém se mi stýská. Mrzí mě, že víc příběhů s Hitchem už si nepřečtu.

Jak se zavírají tuneláři Jak se zavírají tuneláři Václav Láska

Není to beletrie. Ale je to dobré, čtivě sepsané a informačně bohaté. Zkrátka je znát, když člověk píše o tom, co dobře zná.

Den, kdy měl zemřít Klaus Den, kdy měl zemřít Klaus Michal Stach

Dalo by se to porovnávat s knihou Bisoni od Sytovského. A pan Sytovský by si zde mohl vzít příklad jak se to má dělat. Mnohem čtivější, napínavější a i když je to taky tak trošku pohádka, vtáhlo to do děje a hltal jsem stránku za stránkou.

25.12.2022 4 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Michael Marshall Smith (p)

Hodnotím jako celek. Za prvních asi sto stran bych dal pět hvězd. Ty byly super. Ale to, co přišlo pak, to bylo špatný. A s každou další stránkou to bylo horší a horší. Guláš žánrů, megamix myšlenek. Ty drogy, co bral autor při psaní, bych se bál vyzkoušet.

25.12.2022 2 z 5

Nejlepší detektivní povídky roku 2010 Nejlepší detektivní povídky roku 2010 * antologie

Doporučuji povídky od autorů: Cílek, Falteisek, Hrdlička, Hrůša, Jirotka, Petrák, Vaněk a samozřejmě Uher.

07.11.2022 4 z 5

Ze života fotografa Ze života fotografa Petr Jan Juračka

Kniha je velmi zajímavá, vtipná a plná krásných fotografií.

02.11.2022 5 z 5

Nejlepší detektivní povídky roku 2011 Nejlepší detektivní povídky roku 2011 * antologie

Doporučuji povídky od autorů: Cílek, Fieber, Hrdlička, Hrůša, Jirotka a samozřejmě Uher.

02.11.2022 4 z 5