svickop svickop komentáře u knih

Předně se musíte smířit s tím, že autor popisuje pouze ty veselé zážitky ze svého vojančení u PTP v 50. letech, což je téma a doba, která ne každému může vyhovovat. Švandrlík potvrzuje, že je skvělý vypravěč, čtení má švih, je to lehké a velice zábavné. Z tohoto dílka se pomalu ale jistě stává klasika.

26.03.2015 5 z 5

Kdyby se vyprávění příběhu zhostil např. Jirotka, Nepil, Žák, Švandrlík a možná i Svěrák, vystřelilo by to tento román do nebe. Takhle se ze zajímavého tématu stala sice veselá, ale jinak nudná a lehce předvídatelná záležitost. Ale když už nebudete vědět co by a nechcete u knihy přemýšlet, proč ne.

26.03.2015 4 z 5

Afghánský syndrom. Sovětský Vietnam Afghánský syndrom. Sovětský Vietnam Lev Dvoreckij

Nečekejte, že kniha bude plná vojenských akcí a zážitků sovětských vojáků. Autoři se vrhli na čistou novinařinu, popisují a rozebírají S-A konflikt od samých začátků, ještě z doby, kdy se o konfliktu mluvit nedalo, až do jeho konce. Také rovněž nečekejte, že se dozvíte nějaké tajné pozadí této války. A vůbec, kniha mi přijde jako šitá horkou jehlou, jako by vznikla na objednávku.

26.03.2015 3 z 5

Rambo I (První krev) Rambo I (První krev) David Morrell

Rambáckou trilogii jsem koupil v levných knihách za 89 Kč ze zvědavosti. Ve snaze ušetřit zřejmě nezaplatili korektora češtiny, takže celá edice byla plná pravopisných chyb. Ale ke knize samotné: První krev je příjemné čtení, výborné jsou pasáže v lesích, ale to je tak všechno. Další dva díly jsou průserem - viděli jste filmy? Tak to je totéž jen přepsané do knižní podoby. Nicméně přečíst se to dá.

26.03.2015 3 z 5

Vyzvedněte Titanic! Vyzvedněte Titanic! Clive Cussler

Děj trochu přitažený za vlasy, ale je to svižná četba. Jako oddychovka určitě neurazí.

Volání polnice Volání polnice Dave Palmer

"V předmluvě Palmer upozorňuje, že kniha není pouhým výčtem vojenských tažení a bitev, ale že si klade vyšší cíl - přiblížit, jak se promítají politické záměry do vojenské činnosti a strategie." A je to skutečně tak. Takže vcelku nudné, nezáživné čtení a kniha je spíše určena pro toho, kdo má tento vojenský konflikt dost nastudovaný. Jen nazapomenout na fakt, že je to psáno armádním generálem, takže objektivitu neočekávejte.

Maxwellovy rovnice Maxwellovy rovnice Ladislav Szántó

Když ovládáte základy diferenciálního a integrálního počtu, je to velice příjemné počteníčko, kde autor velice lidsky a názorně každou maxwellku krásně odvodí a dopomůže k jejímu plnému pochopení. Pro studenty fyziky bych tuto knihu zařadil mezi povinné učebnice.

MATLAB - pro začátečníky MATLAB - pro začátečníky Karel Zaplatílek

Když jsem s Matlabem začínal, hodně jsem si od této knihy sliboval. Neříkám, že mi v začátcích nepomohla, nicméně daleko lepší je: Počítačové zpracování dat v programu Matlab od Martina Kováříka.

Černý korzár Černý korzár Emilio Salgari

Nutno přečíst, v žádném případě, a to varuji, nekoukat na jakékoliv filmové zpracování. Ztratíte iluze. Kniha je výborná, je to pohodové čtení, pohodový děj pro pohodovou náladu :-D

Odysea kapitána Blooda Odysea kapitána Blooda Rafael Sabatini

Edice KOD - Knihy odvahy a dobrodružství - při čtení této knihy se stáváte otrokem, lékařem, pirátem ale hlavně Člověkem a je jedno, jestli Vám je 10 nebo 50 let. Tahle kniha dělá z kluků lepší kamarády ... a z chlapů zase kluky :-D

25.03.2015 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Červená knihovna 19. století. Je to plné lásky, plné citu a po přečtení knihy toho budete plni... a sem tam i nějaká ta slzička. Rozhodně to však stojí za přečtení.

25.03.2015 4 z 5

Červený a černý Červený a černý Stendhal (p)

Stendhalovi nemůžu upřít jeho mistrný popis postav, jejich psychické rozpoložení a pohnutky. V době svého vzniku to musel být "revoluční" román, v dnešní době už ztrácí na důležitosti, nicméně kdo má rád historické romány a psychologii, vřele doporučuji, já to nedočetl.

Enola Gay Enola Gay Gordon Thomas

Něco málo o vývoji atomové bomby, jinak zbytek o výběru a hlavně o výcviku posádky pro její shoz a shoz samotný, ale v žádném případě to není nudné čtení. Naopak! Kniha je velice čtivá a poskytuje i spoustu detailních informací.

25.03.2015 5 z 5

Nazdar orlové. Další (ne)uvěřitelné příběhy leteckého mechanika Nazdar orlové. Další (ne)uvěřitelné příběhy leteckého mechanika Jan Čech

Když jsem Tě, Honzo, viděl na letišti poprvé, netušil jsem, že tenhle pupkatý mechanik je takový gurmán humoru a skvělý vypravěč. Ještě jednou palec nahoru a díky, Honzo. :-D

25.03.2015 5 z 5

Droga zvaná letadla. (Ne) skutečné příběhy leteckého mechanika Droga zvaná letadla. (Ne) skutečné příběhy leteckého mechanika Jan Čech

Pro laika to jsou jen příjemné a úsměvné příběhy, avšak pokud byste pracovali na ruzyňském letišti, ba dokonce se s Honzou i potkali, všechny jeho příběhy... jako byste je prožili s ním. Je to velice svižné a ještě více zábavné čtení. Honzo, palec nahoru a díky!!!!

Zvonokosy Zvonokosy Gabriel Chevallier

Když jsem knihu četl poprvé, asi tak do stránky číslo 100 jsem se nudil, než se děj tak nějak konečně rozjel... V originále jsem knihu nečetl, ale český překlad je velice kvalitní a můžu říct, že tam při popisu osob a děje není slůvko navíc, které by bylo zbytečné. Vše, co je v knize napsané, má své místo a opodstatnění pro pochopení dalšího děje. Je to vyjímečná kniha, kterou když pochopíte, zařadíte jí mezi častými záchvaty smíchu na čestné místo ve Vaší knihovně.

25.03.2015 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Tak bychom tu měli další oběť válečného běsnění, nikoliv však vojáka 1. či 2. sv. války, ale vězně v koncentračním táboře. Je tu opět snaha o každodenní přežití, nevědomost, co bude zítra ani za hodinu, a na úplný závěr války i smrt hlavního hrdiny. Erik Paul Remark je synem Ztracené generace a tento román to jen potvrzuje, avšak o koncentračních táborech je k přečtení i daleko kvalitnější literatura.

25.03.2015 3 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Četli jste Na západní frontě klid? Asi ano. Tohle je podobné, jen je děj situován na východní frontu 2. sv. války , kdy voják wehrmachtu dostane dovolenou, kterou jede strávit do Německa. A to tom je prakticky celá kniha. Pak vojáka čeká návrat na frontu, probuzení lidství a... a smrt. Nic nového pod sluncem - prostě jen změnil místa, jména, čas a způsob. Přečíst se to dá a citlivá dušička i zapláče. Ale to je tak všechno.

Nový kvantový vesmír Nový kvantový vesmír Tony Hey

Pokud nemáte ani šajnu o základech kvantové mechaniky, kniha Vám velice lidsky tyto základy vysvětlí a zasvětí Vás do těchto tajů. Pokud máte za sebou základní studia na Matfyzu, nečtěte to, je to ztráta času - nic nového se nedozvíte.

Fyzika v potížích Fyzika v potížích Lee Smolin

S jak velkým elánem jsem se do téhle knihy pustil, tak jsem se utopil v nudě... , že fyzika stagnuje, je známo již řadu let, ale autor nic nového neříká, nenabízí nové možnosti, nové pohledy... prostě nic. Je to 300 stránek okecávání, že moderní fyzici nemohou na nic přijít. Toť vše.