Volání polnice

Volání polnice
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200502/mid_volani-polnice-0Ft-200502.jpg 4 7 7

Autor knihy, generál Dave Richard Palmer je přímým účastníkem vietnamské války, a jak sám píše, vojenské povinnosti ho donutili projít jižní Vietnam křížem krážem, z demilitarizované zóny na severu na poloostrov Ca-mau na jihu, od kambodžské hranice až po Jihočínské moře.Účastnil se vzdušných útoků v deltě i ozbrojených přepadení opevnění Viet-congu v džungli u Saigonu. V předmluvě Palmer upozorňuje, že kniha není pouhým výčtem vojenských tažení a bitev, ale že si klade vyšší cíl - přiblížit, jak se promítají politické záměry do vojenské činnosti a strategie.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Jota

Summons of the trumpet , 1996

Dandulka
05.02.2021 4 z 5

Vietnamská válka má ještě dnes své dozvuky. Trochu mi vadily ty podrobné popisy použitých zbraní. Na druhou stranu, knihu psal voják, tak se to dá i trochu čekat. Opět; podruhé bych ji už nečetla.

svickop
25.03.2015 3 z 5

"V předmluvě Palmer upozorňuje, že kniha není pouhým výčtem vojenských tažení a bitev, ale že si klade vyšší cíl - přiblížit, jak se promítají politické záměry do vojenské činnosti a strategie." A je to skutečně tak. Takže vcelku nudné, nezáživné čtení a kniha je spíše určena pro toho, kdo má tento vojenský konflikt dost nastudovaný. Jen nazapomenout na fakt, že je to psáno armádním generálem, takže objektivitu neočekávejte.

válka ve Vietnamu (1959-1975)

Autorovy knížky

Dave Palmer