Surikata369 Surikata369 komentáře u knih

Dvacet deka lásky Dvacet deka lásky Simona Monyová (p)

Já mám prostě knihy této autorky moc ráda, až vždycky při čtení zalituju, že nejsou tak dvakrát tlustší :) Příště se v knihovně kouknu po nějaký delší, protože mám strašně moc ráda styl psaní p. Monyové

02.01.2020 4 z 5

Děti nikoho Děti nikoho Hana Hindráková

Knihu hodnotím lepším průměrem. Téma opravdu moc zajímavé, jen to šlo uchopit trochu obšírněji :)

15.10.2019 3 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Dost nudná kniha. Nudný děj, nudně napsáno ( prý vtipně?? asi mám jiný smysl pro humor, tenhle ,vydřený´ mě moc nebere), nudné postavy, dokonce i rozuzlení mě nezaujmulo. K této knize se určitě nikdy nevrátím.

28.08.2019 2 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Bohužel mě tahle kniha vcelku zklamala. Myslela jsem, že bude trochu temnější, možná domyšlenější. Vlastně se tam zas tak moc neudálo. Myslím, že by mohla mít o spoustu stran míň a nic by se nestalo. Takový průměr- za mě.

18.10.2021 3 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Kniha se mi vcelku líbila, takové oddechové čtení pro ženy. Mám ráda prostředí New Yorku a i Paříže (za války tuplem), zajímá mě móda haute couture a také válečná doba, takže to vše jsem si na knize dost užila. Pro mě pouze jediné - myslela jsem, že v knížce bude i víc válečných faktů, apod. což bohužel nebylo, spíš jen ta láska, ale i tak pohodový čtení, román. Je také pravda, že kdyby měla míň stran, asi by se nic nestalo, maličko rozvleklejší. Není to kniha, ke které bych se potřebovala někdy vracet, ale až zase budu potřebovat čtecí lehčí oddych, zkusím další knihu od autorky.

07.09.2021 3 z 5

Manželské lži Manželské lži Kimberly Belle

Takový průměrný thriller, co se ale dobře četl. Jen škoda, že zhruba od poloviny knihy člověk ví hlavní zápletku, takže žádné překvapení nehrozí. Ale jinak kdo má chuť na něco jen tak na zhltnutí a ne moc přemýšlení, tak je to asi ideální :)

21.05.2021 3 z 5

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

Já si to právnické prostředí fakt oblibuju :D Díky autorovi. Vyhledám určitě další knihu, to se prostě tak dobře čte...

17.02.2021 3 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Oddechovečka, rozhodně příjemná. A s tím uprděným Normanem vlastně i vtipná :)

17.01.2021

Alison - Život nekončí Alison - Život nekončí Marianne Thamm

Tak tahle kniha teda začíná dost zvostra, vlastně začíná hned tím dramatickým, příšerným zážitkem. To mě tedy hned zaujmulo, ale pak to šlo vcelku dolů. Bavilo mě hodně čtení o tom procesu, jak byli ti dva hnusáci potrestáni, avšak pak se to trochu zvrtávalo do takové sebepoznávací a ,,pomáhací" roviny. Chápu ale, že tak ta kniha byla myšlena a kvůli tomu vydána - aby pomohla ostatním obětem násilí.

27.08.2020 3 z 5

Do posledního okamžiku Do posledního okamžiku Traudl Junge

Skvělá, dobře a poutavě napsaná kniha. Pro ,,antifašistu" jako jsem já ,opravdu pozoruhodné čtení, koukat na lidskou stránku Hitlera. Myslím, že tato kniha je výjimečná v mnoha směrech a jsem moc ráda, že se mi dostala do rukou.

24.04.2020 4 z 5

Vše, co jsme milovali Vše, co jsme milovali Pam Jenoff

Tak u mě ve stručnosti :
-až moc rozepsaná lovestory obhájců
-příběh by mohl být ,,květnatější", o to delší
-občasné překlepy mě docela rozčilovaly, ale to je možná překladem

+propojení hodin v celém příběhu
+vcelku originální námět a téma knihy
+je to z válečné doby, což u MĚ dost +
+trochu poukázání na dějiny - jak to bylo s Židy už dávno před válkou, apod.

Takže shrnutí - nadprůměr :)

04.12.2019 3 z 5

Kořistí v Kaddáfího harému Kořistí v Kaddáfího harému Annick Cojean

Hodně zajímavé téma, ale ne moc dobře uchopené. Za mě - průměr.

22.10.2019 3 z 5

Přežil jsem to Přežil jsem to Hanuš Bader

Tuhle knížku bych doporučila asi všem, koho zajímá toto téma - koncentračních táborů, ale nechce s tou knihou trávit x hodin.

07.10.2019 4 z 5