surikata246 surikata246 komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Bylo to rozhodně zajímavé čtení . Ale při některých pasážích mi naskakovala doslova husí kůže a dělalo se zle jak tělesně a hlavně psychicky. Jen jsem ráda, že to tak ve skutečnosti
nedopadlo !!!

25.09.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Na čtení této knihy jsem se moc těšila i trochu bála některých vzpomínek na přátelé se stejným osudem hlavního hrdiny. Před lety jsme se sportovní výpravou na zahraničním výjezdu při zpáteční cestě domů měli těžkou nehodu. Během vteřiny se mnohým z nás změnil život úplně jinak. Z mladých sportovně založených lidí, kteří tehdy ještě ani nevěděli co v životě chtějí být... Následky byly dosti tragické někteří zemřeli okamžitě,další až po letech a mnoha bojích. Ti z nás co přežili máme větší či menší omezení, ale semklo nás to a vzájemně se o sebe staráme a pomáháme si a vážíme si úplných maličkostí jako je východ slunce,krásného květu atd. ale hlavně možnosti žít, být s našimi rodinami,pracovat.
Chci zde zavzpomínat na 2 naše přátele,kteří měli stejné postižení jako Will v knížce, oba už nejsou mezi námi a stále nám chybí. Něco zažijeme nebo se něco zajímavého dozvíme a někdo z nás řekne musíme to říct Tomovi a Andrejce. Je to občas těžké,ale často na ně vzpomeneme z úsměvem a humorem. Tom zemřel po 7 letech s úsměvem na rtech,který ho stále neopouštěl ani v těch nejhorších chvílích. Andrejka žila ještě déle téměř 10 let a odešla náhle tiše jedné noci letos v létě, aby nikoho neobtěžovala. Jsem ráda, že oba patřili mezi mé přátele a zůstávají v mém srdci jako by tu stále byli s námi.

10.12.2018 5 z 5

Pamatuji si,že bratr po přečtení knížky zabalil uzlíček a o prázdninách u tety,která bydlela na samotě kde jen rybník a o kus dál les .Hrál si tam na osamělého trosečníka a bude se živit jen lesními plody a lovem divé zvěře.Vydržel to jen 3 dny a řekl,že být odkázán sám na sebe je těžká práce.Na dálku ho ovšem sledovali teta a její muž hajný a tajně mu tam dali ovoce a další zásoby.
Mě se knížka moc líbila a podědila ji právě po našem rozumbradovi.

26.10.2018 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

To bylo bezvadně vykonstruováno a nemohla jsem se odpoutat a už se těším na další setkání s autorkou. Rozhodně doporučuji.

10.09.2021 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Při čtení jsem měla pocity zmaru ,odporu, smutku i lítosti k obětem. Autorův styl i propracovanost děje hodnotím plným počtem.

18.12.2021 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Přečetla jsem jedním dechem i přes dost děsivou zápletku a vůbec nelituji. Rozhodně doporučuji.

18.09.2021 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Opět další napínavá kniha s detektivem Martinem, která mě připoutala ke křeslu a jen jsem četla. Konec byl překvapivý.

08.11.2020 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Krásné a veselé příběhy zvířecího přátelství,zakotvily v mém srdci navždy. Největší úspěch u mne i mých dětí sklízí- Jak pekli dort a O panence, která tence plakala.

14.04.2018 5 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Moc se mi to líbilo a četba příjemně ubíhala. Byly tam starosti s láskou, úklady ,podvody, ponižování, soupeření i smrt. Knihy autora mám velmi ráda a těším se určitě na další.
Doporučuji všem.

25.09.2021 5 z 5

Pohřbeni zaživa Pohřbeni zaživa Dominik Dán

Opět to mělo grády až jsem téměř připálila poslední plech cukroví jak jsem se začetla. Téma trpících starých lidí ve starobinci bylo smutné.

22.12.2020 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha určitě stojí za přečtení, ale místy je to trochu chaotické a zdlouhavé. Konec je docela překvapivý.
U nás na klinice máme čtenářský klub kde si povídáme o knížkách, půjčujeme si je mezi sebou a doporučujeme dalším. ˇJsem vděčná čtenářům databáze za kvalitní tipy na čtení, určitě mnoho titulů by uniklo naší pozornosti. Práce je celkem náročná a knihy nám hodně pomáhají .

15.12.2020 4 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Bylo to příjemné a napínavé první setkání s autorem. Jsem nadšená a doporučuji ostatním čtenářům.

21.09.2021 5 z 5

O pejskovi a kočičce: Jak si dělali dort (adaptace) O pejskovi a kočičce: Jak si dělali dort (adaptace) Eduard Hofman

Velmi oblíbená knížečka v dětství a i později pro další děti v rodině i okolí.

13.02.2021 5 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Po přečtení mám stále smíšené pocity a převažují spíše ty negativní. Myslela jsem, že ani nedočtu a bizarnosti tam bylo opravdu mnoho. Pocit zmaru ještě převážil po ponuré a obtížné noční službě. Kolegyně prohlásila. že si budeme předčítat pohádky či nějaké příběhy kde vše dobře dopadne abychom zvládali ty obtížné situace.

12.02.2021 3 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Obdivuji osobnost a sečtělost pana doktora a vzpomínám na jeho zábavné přednášky. Na knížku jsem se moc těšila a doslova si na ni pochutnala.

20.12.2020 5 z 5

Velmi zajímavá a překrásná kniha, kterou jsem přečetla téměř jedním dechem. Donutí čtenáře i k zamyšlení o různých životních tématech. Hlavně o záchraně života po útěku do svobodné Francie a snaze zase žít.

12.12.2020 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Můj věrný souputník při těžkých chvílích v nemocnici i v životě,přece jen smích je nejlepší lék a prodlužuje život.Na zdraví ať slouží dlouhá léta.

26.10.2018 5 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Náš milovaný kocourek Mikeš a parta dalších zvířecích kamarádů. U nás se dědí z generace na generaci, patří ke stálým hitům když dochází nápad jak malochy před spaním uspat. Když jsou nemocné nebo smutné ke zlepšení nálady, vždy je to milé setkání.

14.04.2018 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Musím říct je to opravdu špičkové čtení. Měla jsem tak unavené oči, ale nemohla vůbec přestat. Veliká spokojenost a už se těším na další !

11.09.2021 5 z 5

Na Modrém Nilu Na Modrém Nilu František Flos

Skvělá dobrodružná knížka, četla jsem ji před lety. Pěkné vzpomínky jsou stále živé.

03.03.2021 4 z 5