SumýšIrena SumýšIrena komentáře u knih

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Jednu hvězdu musím ubrat za přeskakované vyprávění. Pohledy několika postav na děj mám ráda, ale tady se hodně skáče v časové linii. Někdy mě to mátlo. Taky mi místy vadilo hrubé násilí. Zároveň mě ale příběh hodně baví a hned jak jsem dočetla tento díl, skočila jsem po dalším.

31.08.2021 4 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Jsem ráda, že se v tomto dílu vneslo trochu světlo do předchozího zmateného děje. Chyběla mi Ciri a Yen. Ale na druhou stranu jsem si moc užila vznik nesourodé skupiny kolem Geralta.

30.08.2021 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Tak tahle kniha mě opravdu bavila. U minulé jsem si nebyla jistá, že sérii Zaklínače dočtu, ale teď vím, že ji přečtu několikrát.

19.08.2021 5 z 5

Vážka Vážka Leila Meacham

Čekala jsem něco na způsob milovaného Slavíka. Ale tohle je naivní červená knihovna. Všichni hodní Němci, kteří jsou proti Hitlerovi, se sejdou v Paříži a náhodou narazí na skvělé, nádherné a chytré americké špiony... Připadá mi, že v první části knihy autorka zbytečně rozebírá každou maličkost a v druhé části neví, jak ukončit jejich misi, takže se najednou objeví gestapo. Ale vysvětlení, jak se o nich dozvědělo, chybí.

15.06.2021 3 z 5

Mlhy Serengeti Mlhy Serengeti Leylah Attar

Čekala jsem něco na způsob W. Smithe, ale ono je to jako R. Pilcher...

27.11.2019 1 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Kniha je tradičně hodně čtivá, to už od pana Bryndzy vlastně očekávám. Velkým bonusem je pro mě děj. Konečně to není sexuální a bestiální vraždění.

17.05.2024 5 z 5

Smrt si říká Engelchen Smrt si říká Engelchen Ladislav Mňačko

Knihu jsem četla před 25 lety a moc se mi líbila. Dnes jsem ji přečetla podruhé a líbí se mi ještě víc. Příběh je skvěle vyprávěný a charaktery postav tak pravdivé. Komunistickou propagandu musí člověk přetrpět, ale ty výčitky svědomí jakoby tryskaly přímo ze srdce pana Mňačka. Beru ji jako určité autorovo pokání a snahu o odpuštění všech přeživších z Ploštiny.
"V dobách, kdy se nejvíc píše o hrdinech, nejvíc se zapomíná, že každý z nich měl matku.

07.05.2024 5 z 5

Balada o snech Balada o snech Markéta Prášková

Knihy s příběhem z minulosti a současnosti mám moc ráda. Většinou je ale ten současný příběh trochu slabší. V této knize není jen slabší, je absolutně nejslabší. Podle mě se na něj autorka měla vykašlat a napsat jen historickou linku, která se jí moc povedla. Za tu bych dala i 6*.

04.04.2024 3 z 5

S tebou mě baví svět S tebou mě baví svět Marie Poledňáková

Film mám moc ráda a kniha je taky fajn. Moc se mi líbí, že se čtenář dozví, jak se dali všichni dohromady. Taky jsem se dozvěděla, co jsou některá divná slova (apalucha, akvodah,...)

22.03.2024 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Asi jsem čekala víc. Kniha je čtivá, Vrása stínu je skvělé vymyšlená, sebepoznávání Aliny je taky perfektní, ale ten konec je uspěchaný, nedovysvětlený. Uvidím, jaký bude druhý díl.

10.02.2024 3 z 5

Žena, kterou jsem byla Žena, kterou jsem byla Kerry Fisher

Zajímavý námět, který mě nutil přemýšlet, jestli moje kamarádky, které často zveřejňují své fotky s # na sítích, nežijí ve skutečnosti trochu jiné životy. Jednu hvězdu ale odebírám za tajemství Kate, zklamalo mě.

28.12.2023 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Dej má už tradičně velký spád, Erika se mi líbí víc a víc, ale jednu hvězdu ubírám za vysokou surovost vraha.

16.12.2023 4 z 5

Čtyři vichry Čtyři vichry Kristin Hannah

Přidávám se k těm, kterým tato kniha rozšířila vzdělání o kapitolu z amerických dějin. Postavy jsou skvěle napsané. Bylo opravdu zvláštní číst, jak velká byla nenávist starousedlíků proti přistěhovalcům, a vnímat, že se u nás začíná dít něco podobného proti Ukrajincům. Na Slavíka sice tato kniha nemá, ale řadím ji před Velkou samotu. Určitě doporučuji přečíst.

21.09.2023 5 z 5

Kniha ztracených jmen Kniha ztracených jmen Kristin Harmel

Je to skvěle napsaná kniha, přečetla jsem ji za jeden den. Jen ten konec mi přišel hodně useknutý. Zajímalo by mě, jestli dokázali vypátrat nějaké z těch zachráněných dětí.

27.07.2023 5 z 5

Kniha se mi četla mnohem hůř než předchozí. Zdlouhavý děj šesti let, kdy se Jindřich snažil zbavit Kateřiny, mohl podle mě být kratší. Taky mě trochu mrzí, že jsem úplně nepostřehla, kdy se začal měnit vztah Jindřicha k Anně. V předchozí knize bylo toto popsáno mnohem lépe. Jana Seymourová se v knize téměř nevyskytovala a najednou sedí Jindřichovi na klíně. Ale třeba zrovna tohle bude líp vysvětlené v dalším pokračování.

17.05.2023 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kniha je hodně čtivá, přečetla jsem ji za dva dny. Ale... Detektiv Joona mi připadal jako ňouma, který nic nevypátral. Trochu přitažené za vlasy mi připadá, že únos náctiletého policie řeší jen tak mimoděk... Zkrátka, po další knize od těchto autorů už asi nesáhnu.

28.03.2023 3 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Podle mě je to takový průměr. Neurazí ani nenadchne. Nevím, jestli se pustím do pokračování.

21.03.2023 3 z 5

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Tři hvězdy dávám za to, že jsem měla možnost seznámit se s čínskou kulturou a mentalitou z devatenáctého století. Zvyky a obyčeje byly popsány dokonale. Dej jako takový mě moc nebavil a hlavní hrdinka Lilie mi byla nesympatická. Nevím, jestli se někdy pustím do další knihy od této autorky.

15.01.2023 3 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Fantastický napsaná kniha. Při čtení o shledání rodinných příslušníků jsem měla několikrát slzy v očích. Měli štěstí, to ano, ale taky byli všichni extrémně stateční a silní.

10.01.2023 5 z 5

Dynastie Dynastie Conn Iggulden

Alžběta Woodvillová mi hodně pila krev. Jestli je tady popisovaná její skutečná historická osobnost, tak to musela být mrcha. Dokonale je tady popsané, jak se může stát, že ten, kdo vás usadí na trůn, se nakonec obrátí proti vám.

12.10.2022 5 z 5