SUC185 SUC185 komentáře u knih

To na tobě doschne To na tobě doschne Ivan Kraus

Krátká povídková knížka ze života "normální" rodiny v nenormální době, která neskutečně pobaví a zahřeje u srdce.

09.02.2023 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

K této knížce jsem se dostal po přečtení Na západní frontě klid a úplně mě dostala. Pro mě nejlepší knížka od Remarqua. Můžu jen doporučit.

13.02.2018 5 z 5

Povídky o manželství a o sexu Povídky o manželství a o sexu Michal Viewegh

Poslední knížka, kterou jsem od pana Viewegha četl. Začátek knížky byl dobrý a dobře se četl, ale pak kvalita hodně upadala a do dočtení jsem se musel vyloženě nutit a to do slova.
Dost mě to otrávilo a znechutilo, hlavně děj a vyprávění autora. Nemám teď díky ní vůbec chuť něco dalšího číst od pana Viewegha.

17.11.2022 2 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Oproti Ztracenému symbolu se jedná o dost lepší knížku s dějovými linkami. Hlavní myšlenka a zápletka mě dost bavila. Doslova mě nadchlo zjištění s kým si Langdon telefonuje a kdo je onen "přítel na telefonu". Musím tento díl pochválit.

03.10.2022 3 z 5

Oheň a krev Oheň a krev George R. R. Martin

Bylo fajn se vrátit do Západozemí. Hodně věcí z děje bylo zmíněno již v knížkách "Písni ledu a ohně", "Darebácích", "Nebezpečných ženách" a "Rytíři sedmi království". Díky této knížce to dostalo "ucelený" celek. Dobře se mi to četlo, fanouškům můžu jen doporučit. Konec byl uzavřen, tak že by mohlo být pokračování, což bych byl rád a uvítal bych to (pokračovat v dějinách až třeba jen do doby dalšího Tance draků, či jen do setkáni Dunka a Egga), ale je otázkou, zda to Martin dopíše, či někdo jiný.

15.09.2022 5 z 5

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

Velmi dobře čtivé pojednání o ekonomii a historii, kdy autor krásně ukazuje na vzájemné propojení. Není to v žádném případě čistě odborná publikace a může si jí přečíst každý bez rozdílů preferencí.

21.08.2023 4 z 5

Česko, Evropa a svět očima sociálního demokrata Česko, Evropa a svět očima sociálního demokrata Jiří Paroubek

Tuto knížku jsme měli na záchodě na kolejích, kde je její asi nejlepší místo. Dost se divím, že zůstala po celou dobu celá :D
ps. upřímně ani nevím, proč jsem si na ni teď zrovna vzpomněl :D :D

09.02.2023

Říše popela Říše popela Anthony Ryan

Zhodnotím zde celou sérii Draconis Memoria.
Po dočtení Krkavce jsem se těšil na další sérii od autora. Původně jsem čekal, že budou jen 2 díly, což bylo i jednu dobu avizováno, ale nakonec vznikla trilogie (bohužel).
Prostředí, ve které se odehrává je vlastně století páry a dost mi připomínalo Vernovky (zavzpomínal jsem si na ně, když vycházely v Mateřídoušce, když jsem byl na základní škole) a s kombinací draků, kteří jsou jednak průmyslově využíváni, ale žijí divoce ve volné přírodě, mě doslova nadchlo (kladné body).
Děj ze začátku byl zajímavý a ani tolik nevadila jeho rozsáhlost a natahování. Postupem času, ale děj klesal a to celkem dost. Bohužel to je škoda. No a konec série? Stejně jako u Krkavce takový ne moc kvalitativně hoden.
Pokud by zůstalo u plánových dvou dílů, tak by to bylo super dílo, které by za Krkavcem moc nezaostávalo. Velká škoda potencionálu, který tato série měla.

12.12.2022 3 z 5

Království stínu Království stínu Richard A. Knaak

Dostal jsem s k ní po přečtení Dědictví krve a můžu srovnat jen s ní. Tato knížka měla taky spád a čtení rychle a příjemně uteklo, ale Dědictví bylo pro mě o něco lepší.
Nic méně taky lehká, svižná a dobře čtivá fantasy.

25.10.2022 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

K celé sérii jsem se dostal díky žebříčku tady a nelitoval jsem.
První kniha sérii, která nás zavede do fantasy středověkého světa vypráví o učňovských létech, prvních výpravách Velina Al Sorny. Poznáváme záporné síly celé ságy, další postavy, které budu v ději více, či méně důležité. Opravdu super fantasy, 5/5.

Rozhodně doporučuji číst všechny díly po sobě.

06.02.2019 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Za mě asi nejlepší knížka ze serie o Roberu Langdonovi, kterou jsem zatím četl. Jen jsem měl problém s tím, že jsem hned po sobě přečet Anděle a démony, Šifru a i Ztracený symbol, tak jsem spoustu zvratů (úniku) očekával, tak jsem si děj to moc neužil, což ale nic nemění, že je to super knížka, která opět vtáhne diváka do děje a nepustí.

08.08.2018 4 z 5

Báječná léta s Klausem Báječná léta s Klausem Michal Viewegh

Ke knížce a vlastně i k autorovi jsem se dostal na střední škole, kdy jsem potřeboval mít v povinné četbě aktuálního autora a kamarád mi doporučil právě Viewegha, které ho on četl už na základní škole.
Tato knížka mě hodně bavila a mohl jsem se o ději bavit s rodiči, kteří mi osvětlili blíže dobu (devadesátá léta) v níž se odehrává. Mám na její četby dobré vzpomínky. Další knížky od Viewegha, které jsem četl, měli už jen klesající kvalitu.

17.11.2022 3 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Krásná pohádková knížečka, která není opravdová pohádka a je na rozmezí pro děti a pro dospělé. Čte se jedním dechem.

13.02.2018 5 z 5

Černá píseň Černá píseň Anthony Ryan

Vyvrcholení další série s Al Sornou, kdy se mu podaří získat zpět píseň, ale ne svou a ta ho přivádí na scestí a nutí dělat věci, které by neudělal (nebo by si myslel, že by je neudělal).
Opět dobře čtivé a chválím ukončení po dvou knížka, další natahování už by nemělo smysl a bylo by otravné. Vyprávění mezi jednotlivými částmi byla často lepší než některé kapitoly a dokonce se teď autorovi podařil i samotný konec.

ps. Ryan by mohl napsat (shrnout) život Nortaha, protože jeho osud mi nyní v knížkách připadá daleko zajímavější a určitě by byl i dost čtivý.

Co dělá tenhle knoflík? Co dělá tenhle knoflík? Bruce Dickinson

Tady mám dost rozpolcené pocity. Jako životopis o člověku, který dokázal vše, co si zamanul, tak super knížka. Jako životopis o zpěvákovi metalové kapely, který navíc nemusí zpívat jen metal, tak nic moc. Jsou tam čtivé pasáže, ale bylo více pasáží, které byly dost nezáživné. Určitě existují životopisy jiných hudebníků, které jsou čtivější a co se skupiny Iron Maiden týká, tak doporučuji knížku Iron Maiden: Run to the Hills.
Své fanoušky si tato knížka, ale určitě najde.

10.04.2023 3 z 5

Nebezpečné ženy Nebezpečné ženy Lawrence Block

Kopil jsem si ji, když vyšla hlavně kvůli nové povídce od G.R.R. Maritna a byl jsem hodně mile překvapen, když jsem ji četl. Za mě super povídková knížka, kdy ano některé povídky byly slabší, ale víc jich bylo, které mě bavily a nemohl jsem je přestat číst (new orleans, vesmír, vzdálená budoucnost atd..). Za mě je knížka lepší než povídková sbírka Darebáci.

10.10.2022 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Pro mě nejslabší knížka z celá série s Robertem Langdonem a dost velké zklamní :/

08.08.2018 2 z 5

Volání vlka Volání vlka Anthony Ryan

Návrat k osudu Velína Al Sorny po válce za Osvobození. Vydává se za na cestu, aby našel a zachránil lásku svého mládí a objeví se nový (starý nepřítel).

Knížka se mi dobře četla a nevadilo mi opět Rayanovské natahování děje. Konečně má fakt i zajímavého záporného hrdinu, kterému jsem občas i fandil. Příběhy mezi jednotlivými částmi jsou taktéž příjemný a dobře čtivým zpestřením děje, tudíž se knížka přečte rychle a bez větších problémů.
Co mi vadilo je, že se v knížce nezmiňují osudy některých dalších postav, které byly v minulosti důležité (některé tam jsou, ale jiné mi dost chybí).

Čeští bohatýři Čeští bohatýři Adolf Wenig

Knížku jsem dostal jako malý kluk od babičky za vysvědčení a přečetl jsem ji během prázdnin strávených u ní. Neuvěřitelně čtivé povídání o známých a méně známých osobnostech našich dějin a o jejich životech. Pro milovníka naší historie radostné počtení.

17.11.2022 4 z 5

Účetní operace kapitálových společností, 3. aktualizované a přepracované vydání Účetní operace kapitálových společností, 3. aktualizované a přepracované vydání Viola Šebestíková

Vzpomínka na mé studijní léta. Paní profesorka Šebestíková nám přednášela a šel z ní a z jejich předmětů strach. Díky, ale přečtení její knížky jsem neměl u zkoušky problém. Navíc jsem ji a otázku z jejích předmětu měl i u státnic :)

03.10.2022 5 z 5