studentka studentka komentáře u knih

Hledání modrého květu Hledání modrého květu Zita Malaníková

Krásné básničky o hledání smyslu života, o lásce, něze, o tom, co bolí, co je všude kolem nás, co všichni hledají, prožívají a to vše z úst ženy. Verše jsou rozechvělé i vypravěčské, z masa i kostí, z těžké vůně magnolií, z cárů mlh i z vášnivých setkání a bolavých rozchodů. Jsou odvážné, konejšivé, tesklivé i nesmělé, o souznění duší, o vzpomínkách, bezmoci. Pěkné veršování s blankytným hledáním harmonie v lidském srdci.

24.05.2011 5 z 5

Hledání modrého květu Hledání modrého květu Zita Malaníková

Nádherná sbírka básní české básnířky, textařky a spisovatelky.Tereza Kabátková o ní napsala: "Zita Malaníková zvolila příznačný název pro svou sbírku. Autorčino hledání modrého květu vystihuje její tvorbu a vysvětluje složitou cestu, kterou dík svému cíli musí každý chtivý jedinec urazit, co potřebuje, oč přichází a co obohatí cestou jej. Smysluplný život je svým způsobem také hledání modrého květu každého z nás, každého s jeho prostředky a možnostmi k dospění cíli cest." A básnířka Blanka Bartsch z německého Hagenu k tomu dodává: "Hledání lásky, hledání věčného života v tomto světě se prolíná básněmi jako barevná nit. Autorka vše výstižně a obrazně podává, odhaluje své vnitřní já a její vyznání je upřímné." Kniha vyšla jako 29. svazek edice Básníci třetího tisíciletí.

31.03.2011 5 z 5

Erotická poezie Erotická poezie Vladimír Kostiha

Zita Malaníková je spisovatelka s velkou hudebností a obrazotvorností veršů. Nejvíce však překvapuje svou otevřeností a intimitou, kterí nutí přemýšlet čtenáře o sobě samém, přitom zbytečně nemoralizuje a její tvorba je cítit vlastními mnohdy trpkými zkušenostmi a to vše dokáže napsat velmi lehkým perem. Slovy klasika, píše básně hluboké jako moře a pevné jako skála.

15.12.2010 5 z 5

Hledání modrého květu Hledání modrého květu Zita Malaníková

Kniha Hledání modrého květu není napsána strojově, ale hlubokými emocemi, ne perem, ale velkým srdcem. O dílech velkých básníků se říká, že si v nich každý čtenář najde verše, které jsou mu blízké. Tato sbírka poezie plná filozofie, fantazie, magična a výtvarného vidění naplňuje tento názor beze zbytku.

30.11.-0001 5 z 5