Stromovous Stromovous komentáře u knih

Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí Jasmina Trifoni

Krásná kniha s úžasnými fotografiemi, avšak je to chmurné čtení. Některé památky už dokonce neexistují kvůli barbarství lidí či přehlížení problémů.

11.07.2022 5 z 5

Kupec benátský Kupec benátský William Shakespeare

Psáno jako divadelní hra a asi by si dílo zasloužilo přepsat do čtivější formy aby to bavilo i mladé čtenáře, protože mě osobně děj bavil, avšak forma vytáčela do nepříčetnosti.

01.07.2022 2 z 5

Síla introvertů Síla introvertů Sylvia Löhken

Hůře se kniha četla, po přečtení následovala čtecí krize a nemohl jsem týden nic číst. Čekal jsem daleko více, byť informativně byla kniha dobrá.

26.07.2020 2 z 5

Voyeurův motel Voyeurův motel Gay Talese

Knihu jsem přečetl na dva zátahy a skutečně je to dosti konzervativní téma. Mě se však kniha četla dobře, mnohdy jsem jen protočil oči, ale jinak také nemám v lidi přehnanou důvěru. Nevím, zda knihu doporučit, ale každá má svého čtenáře. Tady je to asi spíše pro muže a kniha slouží i jako "sociální průzkum". Je to zajímavé počtení, kapitoly jsou krátké a celkově to plyne.

27.03.2024 4 z 5

Jací jsou? – Řekové Jací jsou? – Řekové Alexandra Fiada

Dobré, vtipné a v mnohém poučné se zajímavým pohledem na současnou řeckou společnost a její zvyky a zlozvyky :D

25.03.2024 4 z 5

7777 kilometrů stopem latinskou Amerikou 7777 kilometrů stopem latinskou Amerikou Jan Švehlík

Knihu mám zapůjčenou a dobře a rychle se četla. Dýchla na mne letní pohodová atmosféra a cestovatelské dobrodružství.

06.03.2024 4 z 5

Ideál Ideál Mark Manson

Další kniha, kterou nevím jak shrnout...
Při čtení mě motivovala se sebou něco dělat, avšak po dočtení to na mě mělo přesně opačný efekt a já zjistil jak jsem fakt zoufalý...

Při pomyšlení, co vše budu meset změnit a přesto nevět jak, mě kniha uvrhla do velmi nepřijemného rozpoložení. Buď to nechám tak a nebo něco změním.

Jinak má kniha zajímavé tipy a rady pro ty, kteří se nebojí změnit sebe a své vystupování před ženami. Berte na vědomí, že kniha je americká a pro naše podmínky si musíte něco poupravit vzhledem svým možnostem.

Ze mne jakožto nekomunikativního introverta to lovce žen neudělá, ale třeba budete mít více štěstí. Já ještě také neházím flintu do žita.

05.03.2024 5 z 5

Avatar - Cesta vody - Obrazová encyklopedie Avatar - Cesta vody - Obrazová encyklopedie Joshua Izzo

Kniha je po grafické stránce senzační a po stránce psané by mohla být více "čtivá", avšak stále je to encyklopedie.
Mohu jedině doporučit a to hlavně všem fanouškům filmové série Avatar a mladším čtenářům, i nečtenářům obecně.

22.02.2024 5 z 5

Z úst do úst: pověsti a též trochu pravdy ode hradu helfštýnského Z úst do úst: pověsti a též trochu pravdy ode hradu helfštýnského Věra Krejčířová

Jedná se o sešit pojednávající o pověstech Helfštýna, tudíž se tak k tomu musí přistupovat. Sešit je produktem hradu a koupí pomůžete k renovaci Helfštýna.

27.06.2023 3 z 5

Klasické české skládačky z papíru Klasické české skládačky z papíru Romana Šíchová

Dětem by mohla posloužit jako inspirace a starším oživit vzpomínky na dětství. :D

19.06.2023 5 z 5

100 pokladů naší planety: Města 100 pokladů naší planety: Města kolektiv autorů

Kniha je nádherná a může sloužit pro cestovatelské tipy. Je z encyklopedické série a všechny jsou vzhledově stejné a podařené.

14.06.2023 5 z 5

Osud Osud Haohui Zhou

Kniha zajímavá, ale pro mě tam bylo příliš mnoho vyšetřování a obálka by měla nést nápis detektivní thriller! Knihu jsem četl přes 3 MĚSÍCE a vyvolala ve mě krutou čtecí krizi, ale to byl jen jeden z důvodů :(
Na obranu knihy musím uvést, že tam bylo docela dost akce se zajímavou, leč utahanou zápletkou a poslední den čtení jsem zvládl na posezení posledních 103 stran děje, čímž si kniha zvedla renomé. Konec byl pro mne neuspokojivý a jména jsem musel dolovat z paměti a je to s nimi obtížné. Přemýšlím, zda-li si někdy koupím poslední díl. Pravděpodobně ano, ale už půjdu do toho s tím, že se jedná o čínskou detektivku s thrillerovým zabarvením.

11.06.2023 3 z 5

Pozitivní principy dneška Pozitivní principy dneška Norman Vincent Peale

Tragédie, blbě se kniha četla. Pořád se autor odkazoval na Boha a víru v něj, to si klidně zajděte do synagogy pane, ale to by nebyly peníze pro autora...
Během čtení jsem upadl do neuvěřitelné čtecí krize. Frustrace, že se panbíčkářům jednou vede lépe než nám normálním lidem v Česku, zemi Bezvěrců :)

Kniha nedá kolik slibuje!

04.08.2022 1 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

(SPOILER) Zajímavý svět a postavy, avšak kniha má mnoho klišé jako např. že v sobě hrdinka najde velkou moc a zjistí kým doopravdy je. Možnost takto oživovat ztracené postavy za účelem boje na konci knihy se mi za tohoto použití v knize nelíbí, ale kniha se četla lehce a bez komplikací. Jako oddechovou YA literaturu mohu doporučit.

22.06.2022 3 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Začalo to jako parodie Tolkiena a dlouho jsem se nemohl začíst. Potom však začaly vyplouvat na povrch intriky a téct krev, bylo to zajímavější. Ke konci se to odvíjelo čtivěji a gradovalo to zajímavým zvratem. Dávám 3,5 hvězdy s přihlédnutím na zápletku.

20.01.2022 4 z 5

Chov kožešinových zvířat Chov kožešinových zvířat Miloš Skřivan

Pro ty kteří se o to zajímají, kniha nabídne mnohé vědomosti. U mne vyvolává pocit sklíčenosti ze zvířat focených v klecích, v bezmoci.

03.08.2020 2 z 5

Velká obrazová všeobecná encyklopedie Velká obrazová všeobecná encyklopedie James Hughes

Výborná kniha. Oblíbil jsem si hlavně zadní část kde jsou krásně zobrazeny státy světa a nejdůležitější historické události spolu s hospodářstvím.

26.07.2020 5 z 5

Vesmír: Hvězdy a planety, černé díry, kosmické lodě Vesmír: Hvězdy a planety, černé díry, kosmické lodě Mike Goldsmith

Výborná kniha. Planety a vesmír jsou vám blíže.

26.07.2020 5 z 5

Kuchařka osamělého muže Kuchařka osamělého muže Pavel Skramlík

Dočteno po dlouhé době. Byl to celkem horor se tím prolouskat, ale dozvíte se z knihy zajímavé tipy, pokud přežijete úvodní bláboly. Pan autor má velice zajímavé skladovací způsoby potravin u sebe doma a pro normálního osamělého muže jako jsem já je to zbytečné.
Z knihy asi zkoušet nebudu nic, zatím pěkně hubnu a nechci aby se nadřeli až mě ponesou na muj funus.
Ale jinak by jídla do 20ti a 30ti minut byla pro mnohé spásná a zajímavá.

28.09.2023 2 z 5

Cech objevitelů Cech objevitelů Kevin Costner

Tohle je prostě katastrofa po stránce spisovatelské... Obrázky jsou skvělé a začátek knihy se vyvíjí docela dobře, ale někde od půlky mě kniha totálně přestávala bavit až došla do bodu, kdy jsem si řekl: A dost! Byla to ta scána s tím obrovitým mnichem.
Takové nesourodé fantasmagorium jsem ještě nečetl. Nemluvě o nesmyslných cenzůrách slov jako Bůh, sakra, ale šukačku nechali. Nebo nepřeložené části dialogů z němčiny a španělštiny. Vždyť to mohli dát třeba do kurzivy abychom věděli, že mluví jiným jazykem...
V jedné části dokonce "oddělovač" děje (obrázek) překrýval konec věty a nešel přečíst (str. 304).
Za mě knihu důrazně nedoporučuji a jsem rád, že další díl nevyjde! Škoda ilustrátora, obrázky se mi líbily.

30.12.2022 2 z 5