strambm strambm komentáře u knih

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Velice zajímavý konec

09.03.2020 5 z 5

Z právního hlediska neslušné Z právního hlediska neslušné Cheese

Všechny povídky jsou na stejné brdo, vesměs bez děje, s jedinou zápletkou: "opil jsem se a poblil se (nebo posral se)". Autor se v knize popisuje jako líné prase co se zvládá tak akorát opít, pozvracet, posrat a smrdět. Většina vedlejších postav jsou popisovány jako retardovaní, agresivní tlustoprdi a v celé knize je tolik přirovnání, že to nelze k ničemu přirovnat, ale nic z toho není tak hrozné jako pročítat si posledních 40 stran monotónních povídek o jeho výletu v USA, které jsou slohově na úrovni žáka 5. ročníku ZŠ.

09.01.2019 1 z 5

... s duší beadníka ... s duší beadníka Jaroslav Irovský

Naprosto brilantní kniha plná inteligentního humoru, tragikomických situací, které často zaviní již zmíněný spolubydlící Milan.
Dle mého názoru autor předčil dokonce samotného velikého mistra Bukowského.

29.04.2018 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Povahy postav se v některých částech neshoduje s původní verzí, dějově se kniha odehrává během 3 dnů, což mi více připomíná seriál 24 hodin jak nový díl Milénia a navíc se z Lisbet stala hotová superhrdinka co si z fleku podá několik elitních zabijáků...
Kniha z veliké části těží z Larssonovy práce a naštěstí i tak podprůměrný autor dovedl z námětu udělat průměrné dílo. Jediné pozitivum bych našel v tom, že po technické stránce zde nenacházím pitomosti jako například v knize Nuly.

19.04.2018 3 z 5

Velké problémy v malém Vietnamu Velké problémy v malém Vietnamu František Kotleta (p)

Po prvním díle veliké zklamání

20.11.2017 2 z 5

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

Geniální...

20.11.2017 5 z 5

Nuly Nuly Chuck Wendig

Dobře propracované postavy, úvod knihy vypadal slibně, ale každá další kapitola byla horší a horší. Nedoporučuji.

20.11.2017 2 z 5