ŠtěpánkaAdam ŠtěpánkaAdam komentáře u knih

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Kdo by dokázal nemilovat tyto dokonalé pohádky? Knížky jako tato mají své krásné kouzlo. Ráda se k nim vracím.

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Stmívání je jedna z mých nejoblíbenějších knih. Celý příběh je dokonalou pohádkou o nabručeném upírovi a samotářské dívce. Patřím jednoznačně mezi milovníky celé ságy!

17.12.2023 5 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

Do knížky jsem šla s nulovým očekáváním. Na databázi většinou nekoukám, abych se nenechala ovlivnit cizím hodnocením a vybírám podle anotace. Tady jsem byla mile překvapená. Autorka stvořila neobyčejný příběh o nenávisti a lásce. O krutém králi a jeho synovi, který bojuje nejen s vnitřními démony, ale i s pocity k chudé dívce Mesilii. Zamilovala jsem si všechny pasáže s nimi. Nedokázala jsem knihu odložit a pevně doufám, že bude brzy pokračování, protože konec mi vehnal slzy do očí. Doporučuji!

Kromě toho, že byl Kardes opředen děsivým dětstvím, hrůznou minulostí a říkalo se i nadpřirozenými předky, byl také pyšný, panovačný, rozkazovačný a bohužel i krásný.

Omluvy a prosby patří do postele

Budu si tě brát kousek po kousku

Přejel mi palcem přes napuchlé rty a já je automaticky otevřela jako malé, hladové ptáče.