stejfina stejfina komentáře u knih

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Neexistují slova, která by vystihla moje pocity z této knihy. Je to nejlepší kniha, která se mi doposud dostala do ruky. Kniha na kterou myslíš, když ji zrovna nemůžeš číst. Příběh, který nemůžeš dostat z hlavy. Pocit, že chceš pořád víc, ale bojíš se číst dál, protože nechceš aby to skončilo. Miluju ty postavy, miluju jejich charaktery a jejich osudy. Autorka je prostě nadpozemská jako kniha sama. Každou kapitolu jsem si říkala, jak mohla na tohle přijít. Skvělé detaily a promyšlený děj od A do Z. Okamžitě chci víc Rhyse, víc Feyre, víc všech a hlavně uniknout do Velaris. Miluju a děkuju

26.03.2024 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Podlehla jsem fanouškům této série a šla do toho. Po prvním díle vím jediné - nelituji! Byla jsem ke knize trochu skeptická, protože jsem četla spoustu recenzí, že první kniha nestojí za nic, musí se takzvaně přežít a pak se to rozjede. Opak byl pravdou. Kniha mě vtáhla do svého děje od samotného počátku, neměla jsem vůbec pocit, že by se něco táhlo, jako jsem to měla u prvního dílu krutého prince. Poslední třetina knihy byla naprosto skvělá. Styl jakým autorka píše je pro mě někdy až dech beroucí. Slovní obraty, slovní spojení, nápady.. vše mě velice bavilo. Hned jdu na další díl.

11.03.2024 4 z 5

Storočí Storočí Alex Aster (p)

Kniha se mi četla velice hezky, děj od začátku plynul v celkem svižném tempu. Skvělý nápad, který byl za mě nesprávně přirovnán k HG. K dokonalosti chybí například to, že autorka mohla o trochu více propracovat jednotlivé postavy, jak vizuálně, tak charakterově. Alex Aster má potenciál a myslím, že nám má do budoucna co nabídnout.

30.01.2024 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

(SPOILER) Přečteno jedním dechem. Narozdíl od prvního dílu, u kterého mi trvalo se do knížky začíst, tento díl stejně jako druhý nezklamal. Hltala jsem každou stránku. A vzhledem k tomu, jaké bylo pnutí mezi Jude a Cardanem po celou dobu série se mi ulevilo, že nakonec zůstali spolu, i když jsem posledních 30 stran byla doslova ve stresu, že jak je autorčiným zvykem mě překvapí nějakým zvratem. Naštěstí k tomu nedošlo. Chápu, že pro někoho mohl být konec nudný a předvídatelný. Ale já jsem byla nadšená. A nakonec ještě k Tyran, která se konečně začala chovat jako sestra, i když jsem z počátku v její návštěvě ve světe lidi očekávala zradu. Pro mě je kniha 5/5 :-)

21.01.2024 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

(SPOILER) Oproti prvnímu dílu byl druhý díl jízda. Jude mě i nadále dokáže vytočit svým rozhodováním a jednáním. Cardana naprosto zbožňuju, ale ten konec! Moje romantické já pláče.. a opravdu jsem takový konec nečekala, ikdyž jsem konečně pochopila název knihy. Hned jdu na další díl :-)

16.01.2024 5 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Milé čtení.

Poprvé jsem se dala do čtení povídek. Bohužel jsem se musela ke knize vždy nutit, protože jsem nebyla vtažena do děje, tak jak tomu bývá u klasických knižních příběhů.

04.01.2024 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Autora je prostě královna světa fantasy. Jsem naprosto uchvácená tím, že někdo dokáže napsat 700 stránek, od kterých se nemohu odtrhnout. Stránky jsou nabité nečekanými zvraty, skvělými zápletkami, propracovanými postavami, dech beroucí magií a ironickým humorem. Tento příběh mě jednoduše pohltit a nemohu se dočkat pokračování. Hned jdu na další díl!

13.04.2024 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Moje první fantasy toho typu. Začátek byl za mě mdlý a bez akce. Ke čtení jsem se musela opravdu přemlouvat a v jedné třetině jsem uvažovala o tom, že knížku odložím. Nicméně nakonec jsem byla vtažena do děje a poslední třetinu přečetla jedním dechem. Jednotlivé postavy nejsou ploché a postupně čtenář poznává jejich charakter. Hlavní hrdinka mě občas vytáčí svým rozhodováním, ale postupně se vyvíjí. Závěrečný zvrat jsem opravdu nečekala a donutil mě ihned sáhnout po pokračování.

17.01.2024 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Tato kniha mi přinesla trochu potřebného oddychu po všech těch zvraty našlapaných stránkách. Označila bych ji jako milou rychlou vsuvku, která mě pohladila na duši a připravila mě na další dobrodružství :-).

21.04.2024 3 z 5

Ukradený dědic Ukradený dědic Holly Black

Zklamání. Jsem milovník kruťase a tohle byla jedna velká nuda. Většina knížky jen popis cesty z bodu A do bodu B, žádná akce a dějová zápletka minimální. Poslední 3-4 kapitoly to trochu vylepšily. Pro mě to byla ztráta času a dočteno pouze z principu. Škoda

28.03.2024 2 z 5

Velmi milá jednohubka na jeden večer před spaním. Myslím, že tohle si musí každý fanoušek krutého prince užít. Chtěli jsme víc Cardana a to jsme taky dostali :-) Příjemnou atmosféru této knížky dokresluje krásná obálka a všude přítomné ilustrace.

02.02.2024 5 z 5