Staráknížka Staráknížka komentáře u knih

Séance Infernale Séance Infernale Jonathan Skariton

Zaujala mě anotace - tajemství kinematografie - těšila jsem na čtení. Není to špatná kniha, ale není pro mě. Nesnáším knihy kde se vraždí děti, takže jsem ji hned odložila.

24.01.2021

Rytířská píseň Rytířská píseň Sharon Kay Penman

Moje první kniha od této autorky - moc se mi líbila a hned jsem si stihla půjčit i další. Jen se mi ti Jindřichové, Lewelynové atd. poněkud pletli a tak jsem si musela trochu nastudovat anglické dějiny. Ono se vlastně vůbec nic nezměnilo - pořád se všichni rvou o kost a boudu - nedokáží se domluvit a tak nakonec nemají ani tu kost a boudu zcela zničí. My lidé jsme prostě nepoučitelní.

02.07.2019

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Zlákala mě informace v tisku a tak jsem si knihu koupila. Není špatná, ale moc se mi nelíbila a dočetla jsem jen silou vůle. Prostě jsme si nějak nesedly - já a kniha. Ale obálka je moc hezká.

28.06.2019

Střední Čechy Střední Čechy Ivan Doležal

Dnes je kniha pohledem do minulosti, řada míst vypadá zcela jinak a některá už prostě podlehla zubu času a nenajdeme je. Ovšem některá všední a lehce otlučená místa rozkvetla do krásy. Zjistíte že i černobílé fotografie jsou krásné. Nad některými "budovatelskými" se jen usmějete - třeba ty ze Škodovky. Střední Čechy jsou stále krásné, jen prostě jiné. Zajímavá srovnání. Nechybí ruské, německé a anglické popisky.

08.04.2019

Záhada tří čtvrtin Záhada tří čtvrtin Sophie Hannah

Asi budu jediná komu se tato pokračovatelka nelíbila. Knihu jsem odložila v polovině, prostě mě obsah rozčiloval a celkem i nudil. Mrkla jsem sice na konec, ale ani ten mě neuspokojil.
Tuhle dámu prostě číst nebudu.

24.02.2019

Případ Pegasus Případ Pegasus Gregg Loomis

Druhá kniha od téhož autora - začátek tragický a dál se to až moc nelepší. O templářích si vždy ráda něco přečtu, ale někteří autoři informace jen recyklují a upravují. Vždycky je fajn mít pár známých z mosadu apod, kterí dobře střílejí, řídí rychlá auta a mají spoustu dalších užitečných známých. Ale nakonec se to četlo docela dobře.

15.01.2019

Mise Sinaj Mise Sinaj Gregg Loomis

První kniha od tohoto autora - je to na rychlé čtení a bez velkého přemýšlení. I když problémy s chemií a fyzikou mě zaujaly (ve fyzice jsem zaostala u principu zatloukání skoby do zdi a chemii jsem na základní škole učila - ale nic takového). Je až s podivem, že svět ještě pořád existuje přes tu záplavu nejrůznějších cvoků.

15.01.2019

Kolumbova záhada Kolumbova záhada Steve Berry

Celkem zajímavá zápletka, v knize se objevuje i Praha. Kolumbus - jeho osoba je tajemná, ale tohle jsem opravdu nečekala. Jeho židovský původ je zde spojen se záchranou pokladů ukradených Římany z Jeruzalému při zničení Chrámu a ukrytých v Novém světě. Fakt překvapivé.

12.10.2018

Pravidlo dvou minut / Drozd z ostrova Ulieta / Pod sněhem / Stíny v hlubinách Pravidlo dvou minut / Drozd z ostrova Ulieta / Pod sněhem / Stíny v hlubinách Martin Davies

Snad nejvíce mi líbil Drozd z ostrova Ulieta, příběh je napínavý dozvíte se i mnoho nového. Stíny v hlubinách jsou tajemné a pro mě trochu depresivní. Asi nikdy nerozluštíme všechna válečná tajemství, ale je záslužné nacházat odpovědi. Asi druhé místo bych přidělila příběhu Pod sněhem. Ještě teď je mi zima. Někteří lidé pro svoje ego, bohatství či postavení dokáží jít doslova přes mrtvoly. Je fajn, že obě sestry se znovu našly.

30.08.2018

Andělské vodopády / Černé slunce / Dobrý ročník / Orbit Andělské vodopády / Černé slunce / Dobrý ročník / Orbit Nora Roberts

Nejvíce se ni líbil Orbit - neodvedu si představit co takový člověk musí prožívat. Zuřivě jsem mu držela palce. Prostě člověk se nemá nikdy vzdávat i když zřetelně není žádná šance. Ale hezky se četly i ostatní příběhy. Doporučuji i přesto, že jde o zkrácené romány.

30.08.2018

Od trůnu dál Od trůnu dál Ludmila Vaňková

Nejdříve jsem četla Mosty přes propast času a moc se mi kniha líbila. Později jsem přešla na historické romány a můj obdiv trval až do té doby, než jsem při čtení začala mít pocit - tohle jsem už někde četla. Autorka začala vykrádat sama sebe a ze dvou vydaných knih hravě dala dohromady třetí. A tak Vaňkovou už nečtu. Ovšem fantazii má a čtení to není špatné.

17.08.2018

Přehledné dějiny literatury I Přehledné dějiny literatury I Bohuš Balajka (p)

Od starověké orientální literatury až po rok 1914. Kniha z roku 1970 je poněkud poiplatná době vzniku, ale pořád má co říci. Najdete zde i portréty autorů a doprovodné fotografie. Na vysoké jsem se z ní učila na státnice z češtiny - ach to je tgak dávno !

09.08.2018

Kdo chce zabít Jane Eyrovou? Kdo chce zabít Jane Eyrovou? Hana Parkánová-Whitton

Asi jsem čekala příliš, ale číst se to dalo. Nic moc.

30.07.2018

Svíčka za mrtvého Svíčka za mrtvého Ann Granger

Pravá Anglie, přestavuji se místo jako Midsomer. Napínavé, nečekané rozřešení. Možná příliš psychologických úvah ale jinak dobré čtení.

10.07.2018

Začalo to polibkem Začalo to polibkem Ella Quinn

Už třetí kniha od stejné autorky, je to poklidné čtení, které pobaví, nechá Vás odpočívat a po přečtení nebolí hlava ani duše. Dlouhý dojem nezanechá.

26.02.2024 3 z 5

Zřícenina na krku a jiné katastrofy Zřícenina na krku a jiné katastrofy Hannah Mary Rothschild

Knihu jsem přečetla, ale moje očekávání bylo trochu jiné - čekala jsem břitký britský humor, ale ztrácela jsem se v postavách. Nepochopila jsem jedno - proč proboha žili v té rozpadající barabizně o špatném jídle, bez topení a teplé vody? Ovšem já za sebou nemám 800 let šlechtické tradice. Ale naše 165 let stará hájovna kde jsme žili 40 let byla nakonec něco lehce podobného - voda, rozvody, topení na odpis. A kupodivu byla na vině také šlechta a restituce, kdy se potomci rodu přeli o majetek a ten zatím chátral a chátral až dochátral. Ale některé část se četla docela dobře.

13.12.2023 3 z 5

Smrt v labyrintu Smrt v labyrintu Patricia Highsmith

Nebyla jsem schopná knihu dočíst, přišla mi poněkud zmatená a zvláštní. tentokrát jsem neměla šťastnou ruku při výběru.

22.08.2023

Kletba markomanské královny Kletba markomanské královny Naďa Horáková

Moje první kniha od této autorky - řekla bych stručně - přečetla, krátce podumala a zapomněla.

22.08.2023

Vychytralý plán Vychytralý plán Susanna Craig

Romantika vhodná přesně pro horké léto. Hlavní hrdinka je fakt k neuvěření a hrdinný a čestný kapitán Jeremy - to manželství bude jistě plné dobrodružství. Fandím oběma.

22.07.2023

Sedm kamenů Sedm kamenů Alaksej Šein

Protože už nejsem dítě - velmi velmi dlouho - tak mě zvědavost nedala a knihu jsem si přečetla. Tedy spíše způsobem rychločetby. Sci-fi miluji, ale tady nejsem zrovna v euforii. Není špatná, ale já už prostě nejsem dítě.

05.07.2023