stanislav.janac stanislav.janac komentáře u knih

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

ještě lepší než první díl.

13.07.2020 5 z 5

Kat Kat Martin Moudrý

Třetí díl trilogie byl dobrý k dokončení příběhu, styl psaní je velmi podobný Kulhánkovi, děj je ale moc pohádkový, už kulhánek mi přišel pohádkový a tady se z hlavního hrdiny stane superhrdina, který postřílí půlku vemíru a nedělá mu problémy ovládat 3 vesmírné lodě každou od jiné civilizace.

06.04.2020 2 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Prvních 100-200 stran mne nezaujalo, příběh se táhl a na můj vkus i proti prvnímu dílu tam bylo příliš mnoho společenských/politických témat. Po tomto úvodu už kniha pěkně plynula. Posledních 50 stran byl jeden zvrat za zdruhým, kde se naopak autor mohl více rozepsat, což by pro mne bylo určitě větším přínosem než číst 200 stran o čínské společnosti a politice.

27.01.2020 3 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

podle mě nejlepší díl.

13.12.2019 5 z 5

První díl trilogie výborný, srovnával jsem s filmem, který podle mě není špatný. Kniha se čte rychle, je v ní i napětí.

13.12.2019 5 z 5

Únik před Houdinim Únik před Houdinim Kerri Maniscalco

Horor to není ani náhodou. Pro mne zatím nejslabší díl ze série. Na začátku jsem byl rád, že má kniha oproti předešlým dílům více stran, po přečtení musím říct že náplň přidaných stran je orientována asi na jinou zájmovou skupinu, protože je to spíše červená knihovna.

24.05.2023 3 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Čekal jsem víc, dost mi vadilo slovo náměsíčník. Celá kniha mi přišla taková neslaná nemastná, četla se ale dobře.

26.04.2021 3 z 5

Mrtví ptáci nezpívají Mrtví ptáci nezpívají Alan Bradley

Výborný díl, určitě patří do těch lepších. Doufám, že budou další díly v češtině.

19.02.2021 5 z 5

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

výborné

24.08.2020 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Druhý díl série se mi zdál trošku slabší než první kniha, ale stále šlo čtení velmi rychle a kniha baví, zvraty v ději, napětí, výborná kniha.

13.12.2019 4 z 5

Knihu jsem nedočetl, nebavila mne tak jak jsem si myslel podle hodnocení, a ani těch pár stran jsem se nedonutil dočíst. Písně/říkačky/básně nebo co to v knize bylo jsem přeskakoval. Myslel jsem že bude více vtipná.

13.12.2019 1 z 5

Horečnatý sen Horečnatý sen Lincoln Child

Výborná kniha s dalším případem agenta. Napětí provází příběh od začátku do konce.

16.02.2022 5 z 5