Špínobubla Špínobubla komentáře u knih

Čarodějka z Florencie Čarodějka z Florencie Salman Rushdie

Moje druhá zkušenost se Salmanem Rushdie. Je to dobrá kniha, ale Hanba mi seděla více, zdála se mi mnohem propracovanější i v ní bylo více zajímavých nápadů. Autor má skvělý, barvitý styl psaní, úplně rozvíří Vaši obrazotvornost, ale zápletkově je tato kniha jednoduchá a až na pár zajímavých nápadů, jako např. fiktivní žena Džódha, mne ničím nepřekvapila, přesto se jedná o kvalitní knihu, která stojí za přečtení a jsem ráda, že jsem tak učinila.

13.10.2016 4 z 5

Dějiny lásky Dějiny lásky Nicole Krauss

Není to lehké čtení, vyžaduje se soustředit kvůli změnám v čase /více hrdinů, atd., ale kniha se mi opravdu hodně líbila. Vlastně to pro mě bylo obrovské překvapení, jak mne kniha nadchla a jak silný pocit ve mně zanechala. Bylo zde pár opravdu moc pěkných nápadů a závěr je vynikající. Ztotožňuji se s názorem odejana, ta to trefila přesně.

25.09.2016 5 z 5

Všude červená Všude červená Joanna Chmielewska (p)

Do této knihy jsem se pustila ze zoufalství, nic lepšího nebylo po ruce, nejprve jsem se zděsila, co je to za hrůzu, ale nakonec mne styl autorky začal bavit. Není to ani Agatha Christie či Conan Doyle, ale tolik pokusů o vraždu není ani ve Vraždách v Midsomeru:-).

27.12.2015 3 z 5