Sosovica Sosovica komentáře u knih

Barový kvet Barový kvet Lea Jacobsonová

Napriek tomu, že kniha nemala rýchly dej, bola napísaná veľmi pútavo a pre mňa zaujímavo. Rada čítam o japonskej kultúre a tu som spoznala ďalšiu tvár Japonska.

11.01.2014 5 z 5

Rúhač Rúhač S. J. Parris (p)

Zaujímavá kniha, rýchlo a ľahko čitateľná.

10.01.2014 5 z 5

PopCo PopCo Scarlett Thomas

Tak toto určite odporúčam. Na prvý pohľad to vyzerá ako kniha pre detičky, taký mierne rozprávkový obal. Ale je to veľmi dobre napísané a ľahko sa to čítalo.

Firma Firma John Micklethwait

Zaujímavá kniha, napriek tomu, že sa o tento smer vôbec nezaujímam a vzdelaním som zdravotníckeho smeru, tak mi táto kniha veľa dala a je písaná "rýchločítavým" štýlom.

Námestie Svatej Alžbety Námestie Svatej Alžbety Rudolf Jašík

Až teraz som zistila, prečo nám to pred maturitami dávali ako odporúčanú literatúru. Určite ju aj ja všetkým odporúčam. Silne vyrozprávaný príbeh.

Rozruch na onkológii Rozruch na onkológii Neven Orhel

Veľmi napínavá a zaujímavá kniha. Človek nikdy nevie, čo z toho bude raz pravda....

Nechcem Nechcem Alena Kanásová

Zaujímavý typ poézie, niečo slabšie, niečo lepšie, taký priemer. A možno že len nerozumiem poézií.

09.01.2014 3 z 5

Zločin v exprese / Pasca na Popolušku Zločin v exprese / Pasca na Popolušku Sébastien Japrisot (p)

Zaujímavé čítanie, napriek tomu, že detektívky nepatria medzi moje obľúbené štýly.

09.01.2014 4 z 5

Brokovnica / Skladačka Brokovnica / Skladačka Ed McBain

Detektívky nie sú práve žánrom, ktorý by som vyhľadávala. Tieto dva príbehy ma však bavili a zhltla som ich za pár večerov.

09.01.2014 4 z 5

Desiaty kruh Desiaty kruh Jodi Picoult

Pôvodne som od tejto knihy čakala niečo úplne iné, v konečnom dôsledku ma však veľmi bavila. Dej preložený komiksom vôbec neprekážal, práve naopak, vniesol do celej knihy niečo nové a pocity z prečítania vo mne dlho doznievali.

Mistr klamu Mistr klamu Frederick Forsyth

Napínavá kniha,ktorá vás nechá v napätí až do konca a ktorú nemôžte zatvoriť, kým ju nedočítate.

Haló, tu je tvoja láska Haló, tu je tvoja láska Jana Benková

Dej veľmi, veľmi jednoduchý, ľahko predvídateľný. Priveľmi reklamy v texte, niekedy si vety za sebou oponujú a protirečia, ako keby autorka po obednej pauze pokračovala v písaní bez toho, aby si skontrolovala, kde skončila, prípadne, čo odsek vyššie uviedla. Aj keď by som bola rada, ak by som dokázala ja napísať aspoň niečo také, viac by som sa k tejto knihe určite nevrátila.

09.01.2014 1 z 5

Kód 1: Tajomstvo zázraku Kód 1: Tajomstvo zázraku Jozef Banáš

Pokračovanie knihy Kód 9 od pána Banáša nám ukazuje, že nie je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Nie všetky tradície a zvyky sú správne. Otvorme svoje srdcia, duše a myseľ a poďme hľadať kráľovstvo nebeské v nás!

02.01.2014 5 z 5

Gentlemani Gentlemani Klas Östergren

Zaujímavá kniha, avšak v niektorých častiach som mala pocit, že to je len umelo natiahnutý dej. Nakoniec som ju dočítala do konca. Nezaradím ju však ku knihám, ktoré by som si chcela prečítať ešte raz.

21.12.2013 3 z 5

Sprisahanie grálu Sprisahanie grálu Lynn Sholes

Príjemná kniha na dlhý zimný večer. Človek sa až bojí, čoho sú ľudia kvôli zaslepenej viere a peniazom urobiť. Ešte že to nie je podľa skutočnej udalosti - aspoň zatiaľ teda.

15.12.2013 5 z 5

Učení Šrí Kapily syna Dévahúti Učení Šrí Kapily syna Dévahúti Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda

Tak toto nie je môj štýl! Ale treba vyskúšať všetko :)

07.11.2011 1 z 5