Sorrangar Sorrangar komentáře u knih

Darth Bane: Cesta zkázy Darth Bane: Cesta zkázy Drew Karpyshyn

Jedna z nejlepších knih SW! Přečetl jsem jedním dechem a nemohl se dočkat pokračování. Stoprocentně doporučuji všem fanouškům Sithů, tohle je prostě nářez včetně obou pokračování.

11.04.2020 5 z 5

Revan Revan Drew Karpyshyn

Velmi poutavý příběh, který určitě potěší všechny fanoušky postavy Revana. Plynule navazuje na hru Knights od the Old republic.

11.04.2020 4 z 5

Do prázdnoty Do prázdnoty Tim Lebbon

Kniha mě nijak zvlášť neoslovila. Sice se odehrává v dosud nezmapovaném období předaleké galaxie, což je samo o sobě zajímavé, nicméně autor to, podle mě, nedokázal náležitě využít. Příběh sice není úplná nuda, ale rozhodně nesplnil očekávání. Čekal jsem například, že se dozvíme něco o vzniku řádu Jedi, případně o objevu hyperprostorového cestování. Ani jedno tam není a příběh tenhle nedostatek zdaleka nedokáže vyvážit. Takže spíš podprůměrná kniha.

11.04.2020 2 z 5

Věž Geburah Věž Geburah John White

Když tu zaznělo srovnání s Narnií a Pánem prstenů, tak Pán prstenů je skutečně mnohem hlubší a propracovanější, dospělejší (tohle je spíš pro děti), ale ve srovnání s Narnií je za mě tohle mnohem lepší, i když i Narnii mám moc rád.
Oproti prvním dvěma dílům, tady máme jiné dětské hrdiny. Ze všech dílů mě bavil asi nejmíň, ale i tak se mi hodně líbila například postava džina v podobě velkého hada, případně velká bitva na konci (líbí se mi zorbrazení Bible jako knihy, která má Moc).
Mrzí mě, že nevyšly další tři díly v češtině. Mám je alespoň v originále, ale k těm jsem se zatím nedostal.

Gaal přemožitel Gaal přemožitel John White

První díl mě bavil o malinko víc, i když i dvojka byla dost napínavá. Celý svět Anthropos má velmi působivou atmosféru a na mě působí mnohem lépe než Letopisy Narnie. Podle mě je ta série nedoceněná, protože se Narnii minimálně vyrovná. Líbí se mi, že zlo je tu vykresleno mnohem temněji, to mi v Narnii chybí (kromě boha Taše v Poslední bitvě).

Strážce meče Strážce meče John White

Žánrově velmi blízké Letopisům Narnie, ale mně se tohle líbilo mnohem víc. Není to tolik pohádkové, je to temnější (skřeti, smrt, temné síly), zároveň je tam velmi zřetelné křesťanské poselství (Bůh jako Tvůrce, Mab jako prorok a jeho zřetelné odlišení od čarodějů, víno odpuštění, Zjevení atd.). Za mě to je o level výš než Narnie, ale zase víc pro děti než třeba Pán prstenů.

Darth Bane: Pravidlo dvou Darth Bane: Pravidlo dvou Drew Karpyshyn

Pokračování je stejně našlapané jako první díl. Čte se jedním dechem a patří mezi nejlepší SW knihy.

13.04.2020 5 z 5