sonkovaj sonkovaj komentáře u knih

Všude samí lháři Všude samí lháři Shari Lapena

Moc hezky vystavěný příběh. Opět kniha, která se přečte za jedinou noc, protože nelze odložit.
Přece neusnete, dokud se nedozvíte, kde je pohřešovaná malá 9 letá holčička.....
Pohled do několika komplikovaných rodin na americkém maloměstě.
Každý lže.
Malinko mi v knize chyběla podrobnější analýza minulosti Marion.
Proč neměla děti?
Jak se ocitla v bungalovu vedle domů ostatních rodin?
Kdo začal pracovat v nemocnici první?
Ona, nebo doktor Wooler?
Ale i tak, plný počet hvězdiček....

14.05.2024 5 z 5

Týden blázna Týden blázna Jaroslava Černá

Já dávám 3 hvězdy. První polovina knihy napínavá, strhující, dobře se četla. Líbil se mi zajímavý pohled domácího násilníka na svou oběť, jak klade sám sobě otázky, čím ho vlastně tak provokuje....?

Druhá půlka už tak svižná nebyla a také celkem málo uvěřitelná. Např. za přísné totality jet autem do Jugoslávie přes Rakousko? Je vůbec možné někoho ZBAVIT těžké poruchy osobnosti??

Konec tak trochu z červené knihovny. Všichni se mají rádi, mají se dobře a jestli neumřeli, tak tam žijí dodnes.

19.10.2023 2 z 5

Život je nádherný Život je nádherný Tereza Boučková

Krásná kniha. Autorka moc hezky a autobiograficky bilancuje svůj dosavadní život, důsledky svých zásadních životních rozhodnutí, ale vše psáno lehce a bez sentimentu.
Popisy návštěv u maminky mě vždy dojaly, bylo to tak pravdivé a citlivé.
Také v současné době něco podobného zažívám.
Spisovatelka má můj obdiv, za to, co všechno ustála.
Knihu doporučuji k přečtení všem.

11.05.2021 3 z 5

Indiánský běh / Křepelice / Když milujete muže Indiánský běh / Křepelice / Když milujete muže Tereza Boučková

Pěkné čtení od mé oblíbené autorky. Osobité vyprávění z doby, kterou jsem zažila. Některé příběhy šli hodně na dřeň. Těžké dětství, které si chce, jako každý z nás zapamatovat jako krásné.

11.05.2021 3 z 5

Nebezpečná zóna Nebezpečná zóna Joy Fielding

Pěkná kniha. Ale přiznám se, že jsem od autorky zvyklá na lepší kvalitu. Toto byl průměr. Má lepší knížky.

30.04.2021 3 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Povedená detektivka plná zvratů a překvapení. Ale přece jen dle mého názoru od autora nejslabší. Lepší jsou ty dvě předchozí. Jinak krásné neobvyklé a zajímavé téma. Robot a autismus. Nebo možná robot versus autismus.

14.06.2020 3 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Čtivá kniha. Čekala jsem něco jako Sedmilhařky a to se tedy nekonalo. První půlku jsem doslova zhltla, nešlo se od knihy odtrhnout. Poté na posledních asi 150 stránkách jsem se docela trápila než jsem dočetla.... Ten konec hoooodně přitažený za vlasy. Hodně otázek nezodpovězeno. Za mě tedy mínus 3 hvězdy.

25.05.2020 2 z 5