smudlajs smudlajs komentáře u knih

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Detektivky mě moc nebaví, ale když jsem zjistila, že se pan mistr King rozhodl uplatnit i v tomto žánru, neodolala jsem. A dobře jsem udělala. Kniha je psaná Kingovským stylem a to mluví za vše. Mohu jen doporučit a hned se vrhnu na další díl.

13.09.2018 5 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Opravdu taková příjemná oddychovka. Neurazí, ale zároveň ani moc nenadchne.

06.11.2023 3 z 5

Poslední úkol pro Gwendy Poslední úkol pro Gwendy Stephen King

Ze všech tří knih mě tahle bavila asi nejvíc. Kingovské charisma se po absenci v druhém díle zase vrátilo a já jsem spokojená. Konec mě trochu překvapil, i když je vlastně úplně logický. Jediné, co mi trochu vadilo, byla předvídatelnost některých situací, třeba té s Borisem. Nevím, jestli je to až tak očividné, nebo už jsem tak moc naladěná na autorovu vlnu, že mi to prostě bylo hned jasné.

02.08.2023 5 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

Četla jsem na doporučení kamarádky, sama bych si tuhle knihu asi nevybrala. Část z pohledu věznitele byla celkem zajímavá a čtivá, ale část z pohledu vězněné mě moc nebavila. Za mě tam vlastně vůbec nemusela být. Celkově takový průměr.

22.02.2023 3 z 5

Za soumraku Za soumraku Stephen King

Některé kousky slabší, jiné naopak perfektní. Celkově mě mistr rozhodně nezklamal.

02.08.2022 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Řekla bych, že jsem ohledně této knihy rozpolcená. Moc ráda jsem si po dlouhé době svět Stmívání připomněla, ale prostě mě to nepohltilo tak jako tenkrát. Nevím, jestli je to tím, že už jsem jinde nebo tím, že ten příběh už znám a vím co čekat. Nejvíc mě zklamaly chyby v textu. Ano, asi v každé knize se nějaká chyba najde, ale tohle byl extrém. Fanouškům ságy bych knihu doporučila, ale nejsem si jistá, jestli pro ni ostatní čtenáři budou mít pochopení.

15.04.2021 3 z 5

Famózní Famózní Mirka Slavíková

Naprosto úžasná kniha plná skvělých receptů. Zatím jsem jich vyzkoušela jen pár, ale myslím, že ji brzy projdu skoro celou - u některých receptů si nejsem jistá, jestli si na ně troufnu, i když zkusit se má všechno. :D Milovníkům sladkých dobrot doporučuji!

15.02.2021 5 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Moc hezká pohádka, velice příjemné čtení s nutkáním zjistit jak to bude dál. Kinga jsem v ní poznávala jen v určitých situacích, ale neřekla bych, že to bylo na škodu. Za mě rozhodně příjemná oddechovka. :)

09.10.2020 4 z 5

Srovnáno se zemí Srovnáno se zemí Richard Bachman (p)

Ač nerada, tak musím konstatovat, že tohle byla zatím nejslabší kniha, kterou jsem zatím od Kinga/Bachmana četla. Neříkám, že je špatná nebo že by mě úplně nebavila, ale celkově mě příběh moc nezaujal. Je to ale jen můj osobní názor, myslím, že se najdou tací, kteří z knihy budou nadšení. Tohle prostě nebyl můj šálek kávy.

06.07.2020 4 z 5

Asi jsem od knihy čekala něco trochu jiného, ale i tak přečtení nelituji. Je plná zajímavých myšlenek a nutí člověka k zamyšlení nad vlastním životem. Zřejmě mi nepřipadala tak skvělá, protože spoustu myšlenek už mám dávno osvojených, ale i tak mi něco dala.

28.04.2020 3 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Celkově knihu nemohu hodnotit ani kladně, ani záporně. Pro mě měla několik skvělých ale i několik velice nudných pasáží. Velice dobře hodnotím některé zajímavé myšlenky, které vám kniha předá. Konec byl pro mě bohužel předvídatelný, asi už od půlky jsem tušila, jak příběh skončí. Dobrá kniha, skvělá za mě tedy rozhodně ne.

07.01.2019 2 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Opět výborná kniha. King prostě umí zaujmout a nepustit čtenáře ze svých spárů dokud knihu nedočte. Jen stále nemůžu přijít na to, zda se toto dílko dá považovat za příběh s happy endem. Z jednoho úhlu pohledu možná ano...

18.10.2014 4 z 5

Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali Tom Phillips

Jedna z knih, kterou by si měl přečíst každý, třeba by pak těch “průserů ubylo. Napsána s nadhledem a jistou dávkou humoru, takže se oproti klasickým literaturám faktu čte skoro sama. Kniha je plná zajímavých informací nad kterými prostě jen kroutíte hlavou.

22.02.2024 5 z 5

Nauč mě mluvit - 500 slov, říkadla, pohádky Nauč mě mluvit - 500 slov, říkadla, pohádky Luboš Huml

Skvělá kniha. Dcera ji má ráda už asi od jednoho roku a naučila se díky ní spoustu slov. Dětem se moc líbí roztomilé ilustrace, jen papírové stránky dost trpí.

27.01.2023 5 z 5

Mezi světy Mezi světy Lucie Výborná

Takové pohodové čtení. Občas mi přišlo, že se autorka se svými myšlenkami dost opakuje, ale asi to tak mělo být. Nejvíc mě bavila kapitola o Havaji (škoda, že byla tak krátká), ale to bude tím, že jsem spíš milovník teplého počasí a spousty vody než vysokých hor. Kapitola o Antarktidě byla z celé knihy rozhodně nejzáživnější a autorku obdivuju za to, že se do takového dobrodružství pustila.

03.06.2022 3 z 5

Jíme zdravě ze spíže Jíme zdravě ze spíže kolektiv autorů

Moje oblíbená kuchařka plná poměrně rychlých, snadných a chutných receptů. Opravdu ráda z ní vařím. Pokud se chcete stravovat zdravěji, tak by vám doma neměla chybět.

15.02.2021 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Naprosto souhlasím s komentářem uživatele Barette z 24. srpna. Sama bych to neřekla lépe. Snad jen bych dodala, že jsem asi čekala trochu jiný příběh, nevím sice jaký, ale prostě jiný. Ale i tak rozhodně stála za přečtení.

17.09.2020 4 z 5

Zimní přízrak Zimní přízrak Dan Simmons

Za mě perfektní "pokračování" Temného léta. Temné léto bylo excelentní a Zimní přízrak moc nezaostává. Příběh je velice dobře vymyšlený i napsaný a ráda jsem si okolí Elm Havenu připomněla. Velice čtivá kniha s nenudícím dějem.

21.07.2020 5 z 5

Černobyl: Historie jaderné katastrofy Černobyl: Historie jaderné katastrofy Serhii Plokhy

Rozhodně zajímavé i když těžké čtení. Měla jsem trochu problém s těmi všemi ruskými jmény a oceněními a tak dále a tak dále, ale po několika stránkách už to nebylo tak hrozné. Viděla jsem seriál, takže tohle pro mě bylo takové doplnění informací. Jak už tu bylo zmíněno, autorova práce je opravdu obdivuhodná. Asi nikdy mě nepřestane překvapovat ruská povaha, jejich odmítání zodpovědnosti a ututlávání faktů. Kéž bychom se z této hrozné události poučili.

12.04.2020 4 z 5

Gump & Co. Gump & Co. Winston Groom

Bohužel musím přiznat, že mě tato kniha moc nebavila, s okouzlujícím prvním příběhem o Forrestovi se to nedá srovnat. Vadily mi některé nesrovnalosti oproti první knize a spousta vulgarismů. Některé situace byly opravdu povedené, jiné naopak opravdu přitažené za vlasy. Tato kniha za mě nepatří k nejzdařilejším.

22.03.2020 3 z 5