Šmoula Šmoula komentáře u knih

Tato kniha je pro méně náročné čtenáře. Obsahuje krátké příběhy, zamyšlení a postřehy, ve kterých autor vtipným způsobem popisuje situace z obyčejného lidského života nám všem tak blízké. Jeho vtipně psané příběhy, někdy skutečné, jindy domyšlené, rozesmějí snad každého, proto není divu, že již několik desítek let patří tento titul mezi nejprodávanější.
Fulghumovy rady jako: „Před jídlem si umyj ruce.“ „Splachuj.“ „Žij vyrovnaně – trochu se uč a trochu přemýšlej a každý den trochu maluj a kresli a zpívej a tancuj a hraj si a pracuj.“ jsou úsměvné, milé a k životu potřebné.
Fulghum vtipně popisuje i zcela obyčejné věci jako je třeba počítadlo: „Viděli jste někdy počítadlo? Takovou tu věc s řadami dřevěných korálků, co vypadá jako stonožka.“
Setkání sousedky s pavučinou mu vydalo na celý příběh: „Pavučina je přervaná a omotaná kolem freneticky se pohybující stodoly a nějaký ohromný kus zmalovaného masa vydává zvuk, jaké pavoučice ještě nikdy neslyšela: JJJJJJJJJJJJEEEEEEEEEEEÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ!!!!!!“
Může se zdát, že se prosmějete od začátku knihy až do jejího konce, ale autor vypráví i velmi dojemné příběhy, např. „Měli jsme si hrát na obry“ a „Zaklepání na dveře“.
Tato kniha na mě působila velmi pozitivně a hodně jsem se u ní zasmála. Některé příběhy mi přišly i nudné, proto čtyři hvězdičky, ale nakonec jsem je dočetla pro pocit, že mám přečtenou celou knihu. Obsahuje spoustu příběhů, které mají nanejvýše 3 stránky a nijak na sebe nenavazují. Další jeho knihy se této velmi podobají, ale tahle je pro mě nejlepší. 
A na závěr rada od samotného autora: „Čtěte to po malých kouskách - není žádný spěch a na konci vás nečeká rozuzlení zápletky.“

04.01.2011 4 z 5

Rodrick je king Rodrick je king Jeff Kinney (p)

Pokračování světového bestselleru. Přijde mi, že v téhle knize Greg popisuje víceméně svého náctiletého bratra, potyčky s ním a jeho chování. Jde hlavně o prázdniny, ve kterých se Gregovi stala jedna nepříjemnost a jediný, kdo o ní z jeho okolí a školy věděl, byl jeho bratr Rodrick. Když to stejně prasklo, otočilo se to Gregovi v jeho prospěch.
Znovu jsem se u této knihy nesmírně bavila. Myslím, že lepší než předchozí díl. :)

28.07.2011 4 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Velice, velice výborná kniha. Její příběh mě zezačátku celkem nudil, už jsem přemýšlela, že to vzdám, ale nakonec jsem se donutila to přečíst - A VYPLATILO SE TO! Děj mě zaujal natolik, že jsem nemohla knihu přestat číst a strávila jsem jejím čtením skoro celý den. Znovu jsem shlédla i film, ale tentokrát jsem děj vnímala, po přečtení knihy, úplně jinak než dříve. Tato kniha patří mezi mé nejoblíbenější.
Pro to všechno - 5 HVĚZDIČEK :)

28.07.2011 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Vážně výborná knížka. Slyšela jsem o ní už dříve, ale nikdy jsem se k tomu nedobrala. Uviděla jsem ji náhodou u svého desetiletého bratránka a hned jsem si ji musela vypůjčit. Lehla jsem si k ní, a měla jsem ji přečtenou ani ne za 3 hodiny. Velmi zábavné čtení-deník jedenáctiletého kluka, který je ve své škole a i pro svého náctiletého bratra jenom poseroutka. Dělá svému hloupějšímu kamarádovi různé legrácky, ale oba to berou s humorem, a provádějí spolu lotroviny.
Řekla bych, že si tuto knížku mohou přečíst i dospělí, protože tam má spousty zábavných, ale i někdy absurdních, potyček i se svými rodičemi.
Čtyři z pěti za to, že-ikdyž je to výborná knížka plná legrace s obrázky ke každé příhodě-na pět u mě prostě nemá :)

28.07.2011 4 z 5

Po přečtení mé první knížky od Fulghuma, Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce, jsem neváhala a do knihovničky jsem šáhla i po této. Byla jsem natěšená, protože se mi ta předchozí velmi líbila, ale po přečtení ani ne půl knihy jsem zjistila, že mě nebaví a nedočetla jsem ji. Měla jsem připravené i dálší jeho knihy, ale ty jsem se, ikdyž nerada, odhodlala vrátit znovu do knihovny. Příběhy z této knihy mě nenatchly. V některých jsem našla něco zábavného, alespoň jsem se snažila. Proto dvě hvězdičky :(

28.07.2011 2 z 5