slepyce slepyce komentáře u knih

Revival Revival Stephen King

Knížku jsem dostala darem, nevěděla jsem co čekat. Přečetla jsem ji v podtatě jedním dechem. Vyhovovalo mi stupňující se tempo a napětí. A ten závěr - znáte ten pocit kdy vám myšlenka zůstane v hlavě a vy nemůžete 3 dny číst a jen nad tím přemýšlíte?

12.10.2018 5 z 5

Pohádka. Krásná, duchaplná poutavá, vymazlená a ze světa tak dokonale vymyšleného, že by mu člověk i věřil, ale pořád pohádka.

27.08.2014 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Kniha mě naprosto uchvátila, vžila jsem se do Carrie a všechno jsem prožívala s ní. Výstřižky mi dávaly pocit, že se to všechno doopravdy stalo, že to autor sesbíral a napsal knihu založenou na skutečném příběhu.
Jak příběh postupoval, rostlo napětí a já se nemohla dočkat konce. Přestože kniha je doslova epická konec mě zklamal. Čekala jsem něco víc. Místo finálního ohňostroje to prostě vyšumělo

12.09.2014 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Chápu, proč je tato kniha tak oblíbená. Děj rychle ubíhá, milostných scén je obravdu hodně a hlavní hrdinka se neustále pohybuje mezi "Ten sex je tak skvělý, já ho moc miluju a on me taky" a "On je tak zlý a temný, na tohle nemám, chce mě jen na sex".
Na druhou stranu jsem předvídala každou stránku, kniha mě nebavila, za některé slovní obraty jsem měla chuť autorce naplácat, a pokaždé když se oběvila zmínka o bohyni, podvědomí nebo padesáti odstínů čehokoli, jsem protočila oči a doufala v brzký konec.
Autorka mi připadá jako typická ženská, neví co chce. Budou spolu, nebudou spolu, má mě rád nemá mě rád, nechá se zmlátit, nenechá se zmlátit, ... na tak objemnou knihu je to na můj vkus málo děje.

06.09.2014 1 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

kniha je to vyborna a se svym svetem patri k TOP literature. jako ctenar muzu rict ze tento dil nepatri k tem, ke kterym bych se vracela. prilis mnoho boju a prilis malo cehokoliv ostatniho. kapitoly z pohledu mych neoblibenych postav jsem doslova protrpela ale stalo to za to.

14.11.2014 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Kniha mě naprosto uchvátila. Svět, ve kterém se příběh odehrává, je tak dokonale propracovaný, jeho historie, národy, náboženství, jazyky a legendy mi ještě dlouho nedají spát a troufám si ho srovnat se Středozemí pana Tolkiena.

Nicméně mám pocit jako bych to už někde četla, ne jako celek ale jako střípky poslepované a pospojované do jediné reality. Velká zeď rozdělující světy, mražení zombíci, zkamenělé dračí vejce, jeden trůn vládne všem, ... Ano, vím jak je těžké napsat něco originálního, ale proč toho vykrádat tolik?

08.10.2014 5 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne