SladkaK SladkaK komentáře u knih

Překonejte strach z opuštění Překonejte strach z opuštění Skeen Michelle

Průvodce pro seznámení se sám se sebou. Obsahuje spoustu užitečného cvičení k uvědomění si starých nezhojených problémů a k nasměrování k užitečným reakcím. Omáčka mezi cvičeními se ale stále opakovala dokola až do zblbnutí.

05.04.2024 3 z 5

Sama a šťastná Sama a šťastná Marie Luise Ritter

“Když jste sami, učíte se také důvěře, což je rovnováha mezi svobodou a nejistotou, která vede k sebedůvěře ve vlastní schopnosti. Pokud si v sobě vypěstujete důvěru, že dokážete proměnit ambivalentní situaci ve svůj prospěch, budete se méně omezovat ve svém rozsahu působnosti."

Když si zrovna procházíte rozchodem, tak myšlenky obsažené na začátku knihy vhodně zapadnou na místo, jak potřebujete. Zbytek knihy je střídání deníkových zápisků s filozofováním. Pričemž u deníkových zápisků postrádám radost z čisté přítomnosti, z maličkostí. Pořád měla autorka málo vzrušení. Málo nových zážitků. Až mě to iritovalo. Možná taky už ztratila schopnost s někým žít, dělat kompromisy?

A však proč ne, že?

01.04.2024 3 z 5

Ivalu Ivalu Peter Freuchen

Pokud by styl psaní bylo mužem, tak tohle by rozhodně nebylo můj typ. Naštěstí všechno, co jsem se o Inuitech dozvěděla převládlo nad tím, že se mi kniha špatně četla. Mě, zhýčkanou městskou holku, jejíž největší životní dobrodružství bylo spaní pod širákem na Svatojakubské pouti, fascinovala každá stránka.

12.03.2024 4 z 5

Kavárna na konci světa Kavárna na konci světa John P. Strelecky

Jednu hvězdičku uděluji za to, že je kniha krátká. Tudíž jsem se dokázala rychle prokousat zklamáním.

03.02.2024 1 z 5

Myšlenky Tomáše Bati Myšlenky Tomáše Bati Tomáš Baťa

Jedna z těch, které máte neustále po ruce a denně v ní listujete.

02.11.2023 5 z 5

Odse*te se Odse*te se Gary John Bishop

"Život běží teď a nikdy nenastane lepší chvíle, než je právě tato."

Je mi líto, že musím ubrat dvě hvězdy za styl psaní. To ovšem nebude chyba autora, ale spíš překladatele. Obsah mi díky tomu lehce zhořkl, i když byl opravdu motivující. Odnesla jsem si spoustu mouder a zamyšlení.

02.01.2023 3 z 5

Novinářky Novinářky Linda Bartošová

Zde se nevyplatilo soudit knihu podle obalu. Zajímavý vhled do práce v médiích přebil fakt, že poutavé výpovědi vedly pouze některé z žen. Ty ostatní byly mírně řečeno bez pointy a na granát.

23.08.2022 2 z 5

Camino del Norte Camino del Norte Radomila Antošová

Vypravěčka mě už od prvních slov vytáčela častěji, než jsem já na své svatojakubské cestě vytočila korků od vína. A to je co říct. Ve své podstatě neřekla knihou nic zajímavého ani obohacujícího, ba naopak dehonestovala ostatní poutníky a jezdila úseky stopem, až se nedivím, že s ní nikdo camino podstoupit dobrovolně nechtěl.

24.08.2021 2 z 5

BARF - Krmení psa přirozenou stravou BARF - Krmení psa přirozenou stravou Kateřina Novosádová

Pěkné povídání o komponentech stravy pro psa, pokud jej chcete přestat krmit granulemi. Super tabulky krmných dávek i úvodní řeč. Brala bych tuto knihu však s rezervou, protože nad některými příklady jídla mi zůstává rozum stát. Například toastový chléb v misce mi připomíná misku babiččiného Azora, kde bylo zvykem nalézt kus chleba zalitý vodou, zbytky pečené slepice z nedělního oběda a podobně.

04.02.2021 3 z 5

Praktická kniha: pletení Praktická kniha: pletení Jaroslava Dovcová

Není vhodné pro úplné začátečníky. Mně více pomohly videa na YouTube, ale věřím, že zkušené pletací matadorce všechny rozmanité vzory a návody přijdou vhod ke zhotovení nových krásných věcí.

31.01.2021 4 z 5

Na dno duše Na dno duše Ben Dolnick

Ne, to se prostě nedalo. Život je příliš krátký, abychom ztráceli čas knihami, jako je tato.

31.10.2020 odpad!

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Přes květnaté věty se ne a ne začíst. Zajímavé to začalo být na 232. stránce a přestalo na straně 234.

28.09.2020 2 z 5

Výcvik psa na vodítku Výcvik psa na vodítku Leo Busch

Kniha opět okusuje okraje rozmanitých témat ve výchově psa. Do hloubky ovšem nejde. Vhodné pro začátečníky.

06.09.2020 4 z 5

Nacvičujeme přivolání psa Nacvičujeme přivolání psa Claudia Toll

Kniha hezky vysvětluje základ přivolání psa - váš vzájemný vztah a fakt, že vždy musíte být zajímavější, než to, od čeho jej odvoláváte. Dále je v ní spousta praktických tipů a cvičení. Vhodné pro začátečníky s prvním psíkem.

31.08.2020 3 z 5

Pracujte méně, udělejte více: Začněte dělat práci, která má význam Pracujte méně, udělejte více: Začněte dělat práci, která má význam Michael Bungay Stanier

Omáčka kolem je zbytečná, cvičení a myšlenkové mapy užitečné. Vyplatí se jednou za čas udělat takovou obsáhlou osobní rešerši.

15.04.2020 3 z 5

Začněte s obsahovým marketingem Začněte s obsahovým marketingem Josef Řezníček

Večerní rychlovka, která vás nakopne když stojíte na místě. Na připomenutí dobré, pro úplné začátky doporučuji poslechnout pár podcastů, nebo jinou edukaci.

13.01.2020 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Já jsem na tohle už asi stará. Věřím ale, že si své náctileté (ať už věkem, nebo duší) příznivce najde.

01.01.2020 1 z 5

Minizvyky Minizvyky Stephen Guise

Kniha by mohla být kratší o 100 stran. Velice přínosné je povídání o tom, jak funguje mozek a co se v něm děje při tvoření návyků. Tohle mi stačilo, zbytek knihy je zbytečný. Informace se pak opakují a kapitoly jsou naplněny balastem.

03.03.2019 3 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Tak já nevím, jestli nejsem na takovou knihu už trochu stará. Jelikož byla ale čtivá, vyhodnocuji tuto literaturu vhodnou jako "Záchodové čtivo", a možná dokonce jako "Pár stránek před spaním".

30.01.2019 3 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Stylisticky bych knihu přirovnala k telenovele. Zajímala mě ale s ohledem na klip kapely Kryštof.
Takže pokud nemáte co dělat, přečtěte si ji pro uvolnění mysli.

29.12.2018 3 z 5