Skodinka89 Skodinka89 komentáře u knih

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Četla jsem Enderovu hru a díky tomu jsem došla až k tomuto titulu. Příběh vtáhl do děje a už nepustil.

18.08.2023 5 z 5

Sbírka nejkrásnějších pohádek 3 Sbírka nejkrásnějších pohádek 3 Walt Disney

Čtené s dcerou, ale celkem nespokojenost. Výňatky z pohádek od Disney. Rovnou si můžu půjčit danou pohádku.

13.08.2023 odpad!

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

50 na 50, jak to člověk čte před spaním tak někdy u toho usne :)

07.07.2023 3 z 5

Trable zajíčka Vilíka Trable zajíčka Vilíka Francesca Pesci

Viz komentář Hoshi
Dcera spokojená

19.06.2023 5 z 5

Peppa Pig: Peppa na cestách Peppa Pig: Peppa na cestách Neville Astley

Pěkné provedení a dcera pořád chce číst. Doporučujeme

19.06.2023 5 z 5

Než vzpomínky vyblednou Než vzpomínky vyblednou Tošikazu Kawaguči

Opět nezklamalo

11.06.2023 5 z 5

Rožmberkové - první po králi Rožmberkové - první po králi Jan Bauer

Informace tam člověk najde, ale musí být fanouškem tohoto rodu.

10.12.2022 2 z 5

Nedokončené příběhy Nedokončené příběhy J. R. R. Tolkien

Má to své kouzlo, ale nejvíce si to užijí "nejfanoušci". Příběhy super, jen některé pasáže přeskočeny.

08.11.2022 3 z 5

České korunovační klenoty České korunovační klenoty Milena Bravermanová

Celkem přínosné informace o českých korunovačních klenotech, které jinde člověk moc nenajde. Velmi povedená publikace ačkoliv jen pro určitou skupinku čtenářů.

19.09.2022 5 z 5

Václav IV. - záhady a mysteria Václav IV. - záhady a mysteria Vladimír Liška

Mystéria jsem osobně nenašla, ale zpracování života Václava IV a období jeho panování se celkem povedlo.

11.09.2022 4 z 5

Protentokrát aneb Česká každodennost 1939–1945 Protentokrát aneb Česká každodennost 1939–1945 Marie Michlová

Psáno trošku jako diplomová práce, ale člověk může díky autorce najít další zdroje informací.
Rozhodně bych to úplně neodsuzovala, je tam dán jiný úhel pohledu na dobu Protektorátu.

11.09.2022 4 z 5

U Devíti draků a jedné ovce U Devíti draků a jedné ovce Robert Fulghum

Pravda je, že první díl jsem nečetla. Tudíž mám k tomu neutrální postoj.
Rozhodně tento výtvor bych si asi fyzicky nepořídila do knihovničky

01.09.2022 1 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Už jsem četla lepší příběhy od této autorky. Rozhodně zarputilé romantiky asi neurazí

29.08.2022 2 z 5

Věčná dobrodružství kapitána Školky Věčná dobrodružství kapitána Školky Robert Fulghum

Klasická oddechová četba. Některé úvahy byly slabší, ale pak to zase bylo velice úsměvné.

23.08.2022 4 z 5

Rodina pro začátečníky Rodina pro začátečníky Sarah Morgan

Nenáročné čtení na léto. Ačkoliv jsou tam prvky romantiky, tak to není přeslazené. Žádné moudra tam nehledejte ;).

21.08.2022 2 z 5

Panna, nebo orel Panna, nebo orel James Bailey

Už od začátku mě iritovala hlavní postava - sebelitování a nic víc. Ze slušnosti jsem knížku dočetla, aby se neřeklo.

30.07.2022 odpad!

Nejdelší den v roce Nejdelší den v roce Tanja Dückers

Není to zrovna vesele čtení, ale obsah knihy pochopí ten, který ztratil jednoho z rodičů. 5 příběhů lidí, kteří se po svém snaží zpracovat myšlenku na zemřelého rodiče.

09.07.2022 5 z 5

Mumie - odhalte tajemství egyptských hrobek Mumie - odhalte tajemství egyptských hrobek Joyce Tyldesley

Velmi povedená knížka, která se pouze zabývá tím co se dělo po smrti v rámci starověkého Egypta (z pohledu "péče" o zemřelého) . Pro milovníky této části historie je přímo nutnost tento titul přečíst.

07.07.2022 5 z 5

Staroegyptská Kniha mrtvých Staroegyptská Kniha mrtvých Břetislav Vachala

Nečekejte žádné zaříkávadla na oživení mrtvých apod :D. Jen bych řekla, že je to dost specifická kultura a to se propisuje i do "rozloučení" s mrtvými.

02.06.2022 4 z 5

Gestapo Gestapo Rupert Butler

Dobře napsaná literatura faktu.

12.05.2022 5 z 5