Sixtinka144 Sixtinka144 komentáře u knih

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

REREADING
Tuhle knihu jsem četla již v květnu 2017 a dala jsem jí plný počet hvězd. Nyní jsem ji přečetla skoro po třech letech a pořád je to vážně skvělá kniha... Nejlepší na ní je, že je to dualogie, tudíž nemusíme čekat na třetí nebo čtvrtý díl. Tato autorka byla před pár lety hodně opěvovaná a známá, a každý od ní alepon něco četl. Pokud máte dost zamilovaných knížek plných klišé a romantických scének, tenhle příběh je pro vás jako dělaný. Kniha je plná monster a příšer, které se rodí ze stachu a násilí. Hlavní hrdinka Kate, není klasické otravná teenagerka, která všechno nějakým stupidním nápadem vyřeší, a proto má kniha tak skvělý spád. Autorku i celou sérii určitě doporučuji.

31.03.2020 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Od autorky jsem četla všechny u nás vydané knihy. Určitě je to jedna z mých nejoblíbenějších thrillerových spisovatelek. Ve všech třech knížkách ukazuje svůj osobitý styl psaní, na kterém nejde nebýt závislí. Kdybych knihu měla porovnat s ostatními od autorky, byla by přesně ve prostřed. Manželé odvedle- které jsem četla jako prní, jsou podle mého nejslabší ( i když jsou pořád úžasní a určitě stojí za to si je přečíst), a Nevítaný host je zas ochlup lepší něž Někdo cizí v domě. Musím říct, že autorka vážně umí psát poutavě, knihu jsem přečetla za jeden večer a byla jsem nadšená ( a možná i trochu vyděšená). Takhle má podle mě vypadat správný thriller. A i když jste tady mohli velice rychle odhalit vývoj situace ,tak si to stejně užíváte... Za mě prostě jedno velké ano, a na autorku nedám dopustit!

20.03.2020 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Já mám k povinné četbě velice dobrý postoj, vůbec mi nevadí knížky k maturitě číst. Karel Čapek je jeden z mých nejoblíbenějších starších autorů, protože jeho knížky prostě dávají jasný smysl. Mají děj, nějakou zápletku , závěr - prostě víte, o čem jste četli, což u některých autorů říci nelze. Bílou nemoc jsem četla již několikrát a pořád mě moc baví ( hlavně když ji čtete v tomhle období ... Je to až úsměvné jak se dílo staré několik desítek let podobá dnešku). Na knize se mi zejména líbí, jak pan Čapek píše fanatické postavy ,které jsou prostě pro válku schopné umřít.... Přímo na Bílou nemoc nebo padnout ve válce jako hrdina. Takže za mě k maturitě Čapek jednoznačně ano, kniha je velice čtivá a na rozbor je podle mého názoru také výborná.

11.03.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Panejo, já jsem se snad nikdy nebála u knížky, a to jsem četla už spoustu thrillerů/horrorů, které byly o hodně děsivější než tento příběh, ale... Z nějakého důvodu mě tato knížka hrozně vystrašila a nemohla jsem kvůli ní ani usnout ????????‍♀️. A to ani není zas tak drastická! Jinak od autorky už jsem četla manželé od vedle, která byla fajn, ale tohle? Tohle je fakt pecka!!! Celou knížku jsme si marně tipovala, kdo je asi vrah, a jaký má sakra motiv. Příběh má hezkou dějovou linku a knihu můžu určitě doporučit! ( Akorát asi ne v noci před spaním) .

27.01.2020 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Po pěti letech jsem se do knihy pustila znovu, byla jsem uchvácena tehdy, jsem i v tuto chvíli. Miluji celou trilogii, autorka bravurně vymyslela fungující svět, což se nepovede každému. Postavy byly zcela v pořádku, a ani se nestávalo ,že by se chovali nějak extra nelogicky. Proto tuto sérii řadím pořád mezi mé nejoblíbenější a za mě má jednoznačně pět hvězd z pěti.

29.06.2018 5 z 5

Kosení: Příběhy ze světa smrtek Kosení: Příběhy ze světa smrtek * antologie

Tak jsem se přes rereading všech předešlých dílů dopracovala až k tomuto povídkovému dílu a musím říct, že jsem upřímně nadšená. Zvon mi připadal místy zdlouhavý a stránky mi neutíkaly tak, jako v předešlých knihách. Tady se to ale říct nedá. Kniha je moc hezky rozdělena do kapitol, samozřejmě jsou některé lepší a poutavější než jiné, ale celkově to na mě zanechalo moc dobrý pocit. Přečetla jsem povídky za pár dní a opravdu jsem si je užívala. Pokud jste četli svět Smrtka, určitě vám Kosení doporučuji, a nejspíš ho zvládnete i bez rereadingu, který je spíše takovým oživením a bonusem pro celou tuto geniální sérii.

21.02.2024 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Jedna z posledních knih, která mi od autorky chyběla přečíst. Přiznám se, že jsem se lehce obávala, protože jsem na ni neviděla tak dobré recenze, jako na jiné autorčiny knihy, ale byla jsem mile překvapena. Příběh je krátký, takže se mi kniha četla opravdu dobře a udržela mou pozornost. Opět se zde odehrávají těžká témata, jak je u Hoover zvykem, i když pro mě bylo tentokrát težší dostat se hlavní hrdince do hlavy. Vzhledem k tomu, že mi momentálně chybí přečíst poslední kniha od Colleen, mohu porovnávat s ostatními, tudíž musím konstatovat, že tato je opravdu o něco slabší než ostatní autorčiny knihy (zvláště Námi to končí nebo Vzpomínky na něj), ale přesto jsem si ji užila a nelituji toho, že jsem ji přečetla. Colleen Hoover má opravdu velké nadání.

09.08.2023 4 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Druhý díl je za mnou, a já nemám slov. Autor píše tak, jako nikdo jiný. Vyžívá se v krutých scénách, které celé této knize dodávají ještě lepší atmosféru. Kapitoly jsem hltalan jednu za druhou, a kdybych neměla tolik školy, nejspíš bych měla knihu za jeden večer přečtenou. Miluju, jak se pomalu dozvídáme nové a nové informace o hlavní hrdince a ostatních vedlejších postavách. Mám ráda, jek se všechno začíná propojovat, a jak se nikdy u čtení nenudím, protože tento příběh je čistá akce. Je to jedno z nejlepších fantasy, které jsem četla, a že jsem jich četla opravdu hodně. Říkala jsem si, jak jsem se k autorovi a této sérii mohla dostat až teď, ale po přečtení tohohle dílu jsem neskutečně vděčná, že už je venku i závěrečný díl a já ho mám doma, protože jinak bych se asi zbláznila. A to nepřeháním, víc napínavě otevřený konec už jsem dlouho nezažila. Takže i tento díl naprosto doporučuji a jdu se hned vrhnout na závěrečný díl.

07.04.2023 5 z 5

Anna z Ingleside Anna z Ingleside Lucy Maud Montgomery

Je až neskutečné, kam se příběh malé Anny ze Zeleného domu dostal. Anna se konečně stane maminkou spousty dětí, jak o tom vždy snila. Máme tady malé kapitolky o každém z nich, jak vyvádí nějaké neplechy nebo se mu stávají vtipná dobrodružství. Nové vydání série mají krásné ilustrace, které celý příběh oživý. Musím přiznat, že mi u tohohle dílu ukápla nejedna slza. Kniha má trochu jinou atmosféru, ale přesto to je ta naše malá holčička s copánky. Určitě všem doporučuji celou sérii, a dofám, že v tomto vydání vyjde i další díl.

23.12.2022 5 z 5

Anna z ostrova Anna z ostrova Lucy Maud Montgomery

Další kouzelný díl za mnou, a já si ho opět moc užila. Líbí se mi, jak se Anna v každé knize trochu změní, uvědomí si některé věci a zmoudří. Je zde zase krásná atmosféra, krásně popsané okolí a postavy. Je zde ale i hodně smutku, takže jsem u knihy pár kapek slz uronila. Líbí se mi, že to není všechno na jedno brdo, ale opravdu dostáváme s každým dílem nové zážitky a posouváme se dál a dál. Konec teda musím úplně vychválit, protože jsem na něj čekala už od začátku prvního dílu, a byl moc hezky napsaný. Celkově je tato série moc pěkná a určitě se vrhnu na čtvrtý díl.

02.12.2022 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

No, potom jak jsem byla zoufalé z předešlého díu se mi do dalšího moc nechtělo, ale nakonec jsem se odhodlala a pustila se do toho. Tohle je úplně něco jiného. Jak jsem se do minulé knihy nemohla začíst, tady jsem na dva zátahy přečetla celou knihu. Taky mě konečně začali zajímat ty postavy, které jsem v Začít znovu neměla ráda a byly mi lhostejné. Přemýšlela jsem, čím se tento díl od toho prvního tak liší, a jsou to samozřejmě hlavní postavy. Allie jsem neměla ráda, protože mi přišla špatně napsaná, autorka nám ji představila nějak, ale pak se chovala úplně odlišně a nebylo to nějakým vývojem postavy. Kaden mě taky štval, ale tady ve Věřit znovu to bylo o mnoho lepší. Jako jo, nebyla to nějaké světoborná literatura u které bych si řekla, že jsem nikdy nic lepšího nečetla, ale alespoň jsem si to užila. Jsem zvědavá na třetí knihu Cítit znovu, jestli se bude řadit k těm lepším, nebo horším.

19.10.2022 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Já jsem věděla, že tohle bude dobrý, ale až takhle? Velmi oceňuji, když je kniha napsaná z více pohledů, tady jich máme rovnou šest, a nemusíte se bát, že by se vám postavy nějak pletly. Autorka umí skvěle psát, a proto i tady výborně popsala všechny postavy dost charakteristicky. Příběh má své temné pozadí, které tomu přidává na čtivosti. Hned jsem si oblíbila Inej, ostatní se mi museli trochu více dostat pod kůži, ale netrvalo to tak dlouho a miluju všechny. Zápletka se mi moc líbila, konec je velmi otevřený, takže se hned vrhnu na druhý díl, protože jsem napnutá, jak to celé skončí. Je to úplně něco jiného než Griša série, takže jsem se trochu bála, ale je to ještě lepší.

21.08.2022 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Já vím, že je tento povídkový díl hodně kritizovaný, ale i když jsem ho teď četla podruhé, miluju ho pořád stejně. Mám ráda, když jsou v knihách i "klidná" místa, nejen válka a krveprolití :D Je to krátká novelka, taková malá jednohubka, kterou máte za jeden večer přečtenou, a prostě si ji užijete. Jakožto fanoušek Maas, který by si nejradši přečetl vše, co napsala (klidně i nákupní seznam :D), jsem s tímto dílem naprosto spokojená. Čte se to stejně dobře, jako předešlé díly, akorát si tady můžeme lépe užít Velaris. A ano, nemůže se to vyrovnat "plným" dílům, ale to podle mého ani sama autorka nezamýšlela. Takže já jsem spokojená, na všechny čtyři díly jsem si dala rereading a už se nemůžu dočkat na Dvůr stříbrných plamenů.

16.03.2022 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Tak i já jsem se pustila do rereadingu před Dvorem stříbrných plamenů, abych si osvěžila paměť. A bylo to opravdu dobré rozhodnutí. Okamžitě jsem se do příběhu ponořila, S.J.Maas je moje nejoblíbenější autorka, takže všechno co napíše, je pro mě posváné. Už je to dávno, co jsem tento díl četla, takže jsem spoustu detailů z knihy zapomněla, a o to víc jsem ráda za rereading, protože jsem to mohla znovu objevit. Pořád nechápu, jak autorka mohla vytvořit tak krásný, komplexní svět, který dokonale dává smysl. Mou nejoblíbenější postavou je jednoznačně Rhysand (nejspíš už ho žádná postava nepřekoná :D). Pokud jste ještě od autorky nic nečetli, určitě se do toho pusťte, protože tohle za to opravdu stojí.

01.03.2022

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Do této knihy jsem se chtěla pustit už dávno, všude jsem viděla perfektní recenze, tudíž jsem měla velice vysoká očekávání. Začnu asi obálkou, která má moc hezký přebal, ale sama o sobě je ještě zajímavější a pěknější. Zprvu jsem se nemohla nějak začíst, dost mi vadilo, že kniha nemá kapitoly. Osobně mám nejradši krátké kapitoly, ale tady bohužel nejsou žádné, takže mi trvalo, než jsem se pořádně rozečetla. Autorka píše krásně, skvěle vykresluje celý svět i děj. Postavy jsou taky fajn, všechno tam celkově dává smysl. Krvavé scény v příběhu nejsou zase tak hrozné, jak si jiní stěžovali v recenzích, bez nich by ta kniha ztratila svůj potenciál. Taky musím pochválit velice originální nápad, protože jsem se bála, že se z toho stane Hunger Games, ale naštěstí to mělo jiný spád. Nejlepší ale na celé knize je její myšlenka. Konečné rozuzlení a témata, která se zde řeší nám prozrazují, že to vlastně není tak úplná fikce, nýbrž se zde autorka dost přiblížila realitě. Jsem prostě nadšená, musím vám tento silný příběh doporučit.

11.01.2022 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Po přečtení Bez naděje jsem nemohla vydržet, a musela jsem se pustit do tohoto pokračování. Hrozně se mi líbilo, že jsme konečně mohli vidět pohled Holdera, to, jak prožíval sebevraždu své sestry, jak na něj pak pohlížela celá rodina, jak získal tu svou nechvalně známou pověst. Taky se zde propojí stejná časová linka, jako u Bez naděje, ale úplně z jiného pohledu. Hodně věcí vám do sebe zapadne a hezky vám to celý příběh doplní. Ani na chvíli jsem se nenudila, protože autorka prostě psát umí. Navíc, tato kniha je protkaná dopisy, které Holder píše, takže se čte ještě lépe. Konec knihy je opravdu takový velký happyend, na které zase tolik nejsem, ale tady mi to vůbec nevadilo. Určitě doporučuji i tento díl, a je mi líto, že u nás nedovyšli i další knihy z této úžasné série.

31.08.2021 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Tahle kniha je úžasná hned v několika aspektech. Po přečtení smrtky jsem věděla, že Neal S. je génius, který umí dokonale psát a vymyslet svět, který skvěle funguje. A to se přesně stalo tady. Kniha se četla úplně sama, přečetla jsem ji během jednoho odpoledne, protože jsem se od ní prostě nemohla odtrhnout. Co se týče daného tématu- suchu, jsem naprosto podlehla. Smrtka je skvělá fikce, ale tohle je až děsivě reálné. Celou dobu jsem měla potřebu jet vykoupit nejbližší supermarket, abych měla dostatek vody. ( a to nemluvím o tom, že jsem při čtení vypila tak tři litry). Příběh ve mně určitě něco zanechal, což u knih opravdu oceňuji. Bohužel mě trochu zklamal konec, protože jsem se těšila na vyřešení a osvětlení celé situace, a to se nestalo. Ale tato kniha za to opravdu stojí, takže si ji určitě přidejte na svůj seznam.

14.08.2021 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Tahle kniha je úplně něco jiného, než klasické thrillery, na které jsem zvyklá. Jsme prostě vhozeni do příběhu, a i když neznáme skoro žádné detaily, začnou umírat lidé. Velkým plusem celé knihy je střídání pohledů hlavních hrdinů a našeho odstřelovače. Protože i když to byl fakt psychouš, tak jsme mu stejně alespoň trochu mohli porozumět a pochopit, proč co dělá. Taky se mi líbilo, jak se postavy postupně rozmýšleli, jak by měli utéct, nebo jak by se měli bránit. Jamese napadlo snad milion nápadů, ale většinu z nich si ještě sám v tu danou chvíli vyvrátil, což dodávalo příběhu na opravdovosti. Mínusem je pro mě konec, protože se pak stane tolik nereálných věcí a skončí to krásným západem slunce, což já zrovna dvakrát nemusím. Jinak se ale kniha četla opravdu rychle a užívala jsem si každou stránku.

16.06.2021 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Tak kde bych měla začít... Od autorky jsem četla všechny knihy, mám ji hrozně ráda, protože píše úchvatně. A ani toto dílo není výjimkou, dokonce si troufnu tvrdit, že se mi četlo nejlépe ze všech. Kniha je svižná, postavy jsou hezky popsané, děj je zajímavý a napínavý. Měla jsem taky problém s podobnými vzorci jako u jejích předchozích knih (některé z postav měli stejnou mentalitu, a občas se stejně zachovali v daných situacích), ale nebylo to nic, co by příběhu uškodilo. Spíš se bojím, aby další knihy nebyli na stejné brdo. Za co ale autorce strhávám půl hvězdy je poslední třetina knihy. Nevím, jestli jsem těch thrillerů četla už tolik, nebo jsem jen divná, ale celou dobu jsem přesně věděla, kdo co udělal a jak to dopadne. Hrozně bych chtěla, aby ten konec byl nějaký super nepředvídatepný a já si z toho sedla na zadek, a řekla si, že tohle jsem opravdu nečekala. Bohužel se to nestalo a proto knihu hodnotím 4,5/5. Autorku mohu jen doporučit.

26.05.2021 5 z 5

Princ dvojí krve je ve filmovém zpracování můj nejoblíbenější díl, a nyní se stal i mým nejoblíbenějším knižním dílem. Jakože opravdu vau. Nechápu, jak jsem se mohla HP vyhýbat takovou dobu, tahle série je opravdu skvost. Miluju scénky s učebnicí Prince dvojí krve, mám ráda ten dokonalý svět, do kterého se tak ráda vracím. Nejvíc se mi ale líbilo, jak jsem se mohla vracet do minulosti a odhalovat minulost Lorda Voldemorta. Je to skvěle promyšlené a když se to všechno spojí dohromady, vznikne z toho tahle skvostná kniha. A i když jsou to trošku bichle, máte ji přečtenou hned, protože autorka píše opravdu poutavě a potřebujete číst dál a dál. Asi jsme všichni pochopili, že tahle kniha je prostě dobrá a určitě si ji přečtěte. Ps: a ta nová obálka? To je taky dokonalost :D

18.03.2021 5 z 5