Sisssi Sisssi komentáře u knih

Sny císařovny Sisi Sny císařovny Sisi Allison Pataki

Patrně nejhorší román o císařovně Alžbětě, který jsem kdy četla. Prostředí, charaktery, dobovost - to vše je totálně mimo.

14.05.2017

Helma hrůzy Helma hrůzy Viktor Pelevin

Neobvyklé, zajímavé, mnohovrstevnaté.

14.05.2017

Žena v barvě vlčího máku Žena v barvě vlčího máku Noëlle Châtelet

Fráze muž vždy s šálou kolem krku je velmi nepřirozeně působící a rušivý překladatelský paskvil (originál zní l´homme aux écharpes multicolores), přitom by stačilo vynechat slovo vždy. Myslím, že Láska v moll od Mileny Holcové, zaměřená na podobné téma, je daleko lepší.

13.01.2017

Láska v moll Láska v moll Milena Holcová

Silná kniha.

06.01.2017

Evropské panovnické rody Evropské panovnické rody Martina Winkelhofer

Další příjemná kniha od Winkelhoferové, vystavěná podobně jako její předchozí Šlechtictví zavazuje. Tentokrát méně zobecňuje a více vypráví o skandálech a jejich specifických rozdílech v té které zemi, u té které dynastie. Ohledně překladu se však domnívám, že přídavné jméno přivlastňovací od jména Alexandra je Alexandřin (překladatel píše Alexandrin), rovněž neznám Něvského prospekt, ale pouze Něvský prospekt.

08.11.2016

Ta ženská von Hohenlohe Ta ženská von Hohenlohe Boris Čelovský

Pěkná kniha o hrozné a bezskrupulózní ženské. Škoda, že není více prostoru věnováno jejímu mládí a vztahu k arcivévodovi Františku Salvátorovi.

08.10.2016

Ženy a děti ve dvorské společnosti Ženy a děti ve dvorské společnosti kolektiv autorů

Perfektní kniha, která vám poví mnoho nového o zajímavém tématu, k němuž je pramenů jako šafránu.

08.10.2016