Sirina Sirina komentáře u knih

Tohle byla moje druhá kniha od Zibury a musím říct, že rozhodně lepší než cesta do Jeruzaléma. Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit a dala autorovi druhou šanci. Byla to jízda od začátku až do konce.

26.01.2020 4 z 5

Město duší Město duší Martina Čekalová

Autorka měla fakt skvělý nápad na příběh. Kdo by nechtěl mít svou duši na očích a mít z ní báječného přítele? Jenže do světa hlavní hrdinky jsem nepronikla. Chyběly mi nějaké informace a Raven tomu moc nepomáhala. Od půlky knihy jsem její chování ostatně vůbec nechápala. Původně jsem chtěla dát jenom tři hvězdy, ale závěr tu absenci děje trochu napravil.

12.11.2019 4 z 5

Žlutý baron Žlutý baron Jakub Patočka

Kniha, ze které běhá mráz po zádech.

04.01.2018 3 z 5

Musím říct, že mi ze začátku vadily ty nahodilé myšlenky a jejich rychlé střídání, ale pak jsem si na tenhle styl zvykla a už se mi četlo mnohem lépe. Surové a nijak neupravované zážitky z mise, po kterých mají LBH můj respekt.

23.03.2024 2 z 5

Služka Služka Hana Lasicová

Z filmu jsem viděla jen ukázky a doteď nechápu, co má společného s knihou. Na styl psaní jsem si musela zvyknout, ale pak už se mi kniha četla dobře. Sice to bylo hodně útržkovité, ale myslím, že se autorce podařilo vylíčit jeden smutný osud.

20.03.2024 2 z 5

Nemoci Habsburků Nemoci Habsburků Hans Bankl

Tohle je taková malá, útlounká kniha, ve které je opravdu hodně zajímavostí v celkem obstojně podané formě a člověk jimi není hned zahlcený.

12.02.2024 3 z 5

Dobrá tak akorát Dobrá tak akorát Barbora Šťastná

Vtipná, velmi upřímná kniha. V některých věcech jsem se viděla, jinde zase ne. Ale i tak to bylo pohodové čtení.

12.02.2024 4 z 5

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Nejdříve jsem viděla seriál a až po nějaké době jsem zjistila, že existují i knihy. Mrtví do soumraku je tak trochu pohádka plná upírů a jsou to úplně jiné bytosti, než na které je člověk zvyklý z posledních dob. Příjemné čtení, které rychle ubíhá. Těším se na druhý díl.

29.01.2024 5 z 5

Životní šance Životní šance Jude Deveraux (p)

Na tuhle knihu jsem se moc těšila. Krásná romantická, historicko-detektivní zápletka. Moc mě to bavilo. Bohužel jsem si až v půlce knihy, kdy děj příliš neutíkal vzhledem k andělské lhůtě, zjistila, že se jedná o sérii. Doufám, že se mi podaří sehnat další díly.

28.12.2023 4 z 5

Emoce zvířat Emoce zvířat Marc Bekoff

Tahle kniha mě vlastně docela zklamala. Tváří se naučně, ale mám pocit, že vznikla jenom kvůli tomu, aby se mohl autor vysmát svým kolegům. A to nemluvím o spoustě vyjmenovaných příkladů chování zvířat, které byly špatně pochopeny. Přesto nepochybuji, že svět zvířecích emocí existuje.

28.12.2023 2 z 5

Strana štěstí aneb první parlamentní defenestrace Strana štěstí aneb první parlamentní defenestrace Vlastimil Vondruška

Moje první setkání s Vondruškou a rozhodně nelituji! Kniha mě pobavila, ale zároveň i rozesmutnila, protože tohle téma je stále aktuální a asi ještě dlouho bude.

05.08.2023 4 z 5

Putování za zvířaty Putování za zvířaty Kamila Paličková

Jako brožura do cestovky dobrý.
Tahle kniha není ani cestopis ani cokoliv jiného. Pouze čistá propaganda a sem tam prohozené rádoby životní motto. Nepopírám, že autorka je dobrá byznysmenka, ale rozhodně není zoolog. Divoká zvířata opravdu nezachráníme tím, že si je budeme mazlit. Jsou to totiž stále divoká, i když to autorka vehementně popírá. Ale co chtít od člověka, který si na výlet do Afriky jako nezbytnost bere vlastní fén.

30.12.2022 1 z 5

Jak chytit krtka: A najít v přírodě sám sebe Jak chytit krtka: A najít v přírodě sám sebe Marc Hamer

Melancholická kniha o chytání krtků a životě. Dozvěděla jsem se pár zajímavostí, které jsem o krtcích nevěděla. Líbil se mi způsob, jakým dokáže autor přemýšlet o běžných věcech, které nám mnohdy nestojí ani za pozornost.

29.12.2022 2 z 5

Určitě nejlepší kniha za poslední dobu, jen mě mrzelo, že tentokrát jsem se do ní nedokázala začíst na jeden nádech.

04.03.2014 4 z 5

Dračí brána Dračí brána Jenny-Mai Nuyen

Začátek byl zdlouhavý a místy nepřehledný a až po jeho překousání jsem se dokázala do knihy pořádně začíst. Přesto moje nadšení brzy opadlo a ke konci už to bylo zase spíš utrpení. Co se mi líbilo, byli draci a Yelenah. Našla jsem si cestu i k Revynovi a Alasarovi, ale to bylo asi tak všechno..

20.04.2013 2 z 5