Sirina Sirina komentáře u knih

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Jakuba Katalpa je pro mě velkým překvapením. Píše velmi čtivě a člověk se nemůže vůbec odtrhnout. Líbilo se mi, jak nás autorka provedla válečným a poválečným obdobím, a jak nám ukázala pohled z druhé strany.

10.07.2023 4 z 5

Jako první knihu od autorky jsem četla Cyklistku a ta mě zrovna neuchvátila. Jsem ráda, že jsem na Poncarovou nezanevřela a pustila se do Eugenie. Tahle kniha je mnohem lepší. Člověk z ní má pocit, jako kdyby se sám procházel po hotelu a znal v něm každý detail. A na rozdíl od Blanky z první knihy, tady mi Eugenie přirostla k srdci a přes všechna příkoří nezanevřela na svět, naopak si ho začala užívat.

05.02.2023 4 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Udělala jsem tu chybu, že jsem si tuhle knížku přečetla po Haně od Aleny Mornštajnové. Možná bych potom hodnotila jinak. V tomhle příběhu bylo trochu od všeho a vlastně nic. A navíc ty naprosto neuvěřitelné náhody. Na druhou stranu musím uznat, že se mi kniha četla velice dobře a taky se mi líbila ta magie kolem klokočí.

04.07.2021 3 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Upřímně jsem překvapená, že takováto kniha vyšla a ještě se stala bestsellerem a to myslím v tom nejlepším slova smyslu. Četla se mi moc dobře, bylo v ní všechno. Romantika až na půdu, vtip, ale taky hořkosladký život ve zlaté kleci. Tahle kniha rozhodně stojí za přečtení.

01.01.2021 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tohle byla velká jízda. Takhle dobrou knihu už jsem hodně dlouho nečetla. Promyšlené postavy, vlastně celý svět, překrásná obálka :) Byla radost tenhle příběh číst. Určitě doporučuji všem milovníkům fantasy.

15.07.2020 5 z 5

Když vidím, co se kolem nás právě děje, tak jsem vděčná, že vznikají takovéto nádherné knihy. Autorka s panem historikem odvedli opravdu moc dobrou práci.

06.11.2023 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Marissa umí psát skvělé a hlavně velmi čtivé knihy.
Po dlouhé době je to kniha, kde je kompletně popsaný svět a člověk se v něm od začátku vyzná. Občas se mi tedy motala skutečná jména a přezdívky, ale jinak jsem si čtení užila. Za mě skvělý začátek série. Doufám, že nás v dalších knihách čeká spousta zvratů.

14.05.2023 5 z 5

Lehké fantastično (limitovaná sběratelská edice) Lehké fantastično (limitovaná sběratelská edice) Terry Pratchett

Krásné pokračování Barvy kouzel.
Druhý díl Zeměplochy už se mi četl mnohem lépe.

05.02.2023 4 z 5

Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice) Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice) Terry Pratchett

Tuhle knihu čtu už po několikáté a pořád je to stejně dobré. Pro ty, kdo se chtějí pustit do čtení příběhů Zěměplochy, doporučují vydržet. Barva kouzel je asi nejslabší díl, ale pak už je to jen lepší.

05.02.2023

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Tahle kniha je darem pro všechny knihomoly, čistá fantazie, nádherná obálka. Krásně se čte a autorka skvěle vykreslila celý svět. Líbí se mi, že průvodcem je obyčejný kluk, který se postupně proměňuje v muže. Je to příjemná změna. A musím říct, že Lazlův Pláč byl nejkrásnější.

31.05.2022 5 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Milé, příjemné, žádná věda, Člověk si u toho pěkně odpočine.

09.01.2022 4 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Přestože se člověk snadno ztratí v množství postav, je to jedna z mých nejoblíbenějších her.

17.10.2021 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Losos mě mile překvapil. Bára byla sice místy až moc cynická a sebestředná, ale ty její moudra, to byla prostě bomba. Trochu rozpačitě na mě působila představa nebe, ale vlastně proč ne. Jako oddechovka dobrý.

20.09.2021 3 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Za mě jedna z nejlepších trilogií.
Pravda je, že mi docela chyběla Citra a Rowan, ale jejich nepřítomnost byla poměrně dobře nahrazena novými postavami. A ve finále jediné, co mě opravdu vytočilo, bylo chování smrtky Faradaye.
Rozhodně doporučuji si tuhle knihu a vlastně celou sérii přečíst.

18.07.2021 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Krásná nenáročná kniha doplněná roztomilými ilustracemi. Autorův styl psaní se mi líbil, úžasně se to četlo. Mrzelo mě, že tohle netradiční přátelství mezi člověkem a tučňákem skončilo tak nečekaně a bez rozloučení. Zajímavé bylo i vyprávění o státních nepokojích a o penězích majících každý den jinou hodnotu.

06.08.2019 5 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Přepracovaný scénář... takže se nedá čekat, že by v knize bylo něco navíc než ve filmu. Kniha se čte dobře a je tu spousta zajímavostí o téměř neznámé postavě Jana Mikoláška.

30.12.2022 3 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Velice dobré pokračování Papírové princezny. Opět se kniha dobře čte, je tu několik nečekaných momentů, především "zakončení" jsem opravdu nečekala. No nic, jdu sehnat další díl.

29.12.2022 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Čekala jsem, že tohle bude knížka vyloženě jen o luxusu a manýrech, ale opak je pravda. Každá z těch postav měla vlastní problémy a vlastní bolesti. Knihu jsem přečetla za dva dny. Rozhodně to není oddechovka a taky mi přijde zařazení pro děti a mládež trochu zcestné, ale stojí za to začíst se s Royaly ;)

29.12.2022 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Na rozdíl od většiny čtenářů, se mi Prázdniny v Evropě líbily o dost víc než předchozí díly, které jsem četla. Možná je to tím, že jsem se dozvěděla spoustu zajímavých věcí o našich sousedech, které mě skutečně překvapily nebo jsem si je nikdy neuvědomila. Díky za to! Budu se těšit na další knihy.

24.01.2021 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Knížka mi do ruky přišla vlastně náhodou, když jsem ji objevila v knihovně. Věděla jsem, že se o ní dost mluví, ale nechtěla do se mi do tématu matek, dětí a školkového koloběhu. Nicméně jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Příběh hezky plyne a do posledních stránek vlastně člověk netuší, co se komu stane.

13.10.2020 4 z 5