simona5r simona5r komentáře u knih

Dítě na vlastní pohon Dítě na vlastní pohon William Stixrud

Kniha, ze které mohou čerpat rodiče dětí malých i velkých a ještě si tam najdou i poučení pro sebe samé.

30.07.2020 5 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Posloucháno jako audiokniha, což je jediné plus této knihy. Jinak mi bohužel kniha vůbec nesedla, strašně mě to nudilo kromě jedné scény s jahodovými knedlíky, při které jsem se vážně nasmála. Jsem ráda, že už ji mám poslechnutou.

20.07.2020 2 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Prolínání osudů žen výrazně ovlivněné dobovou politickou situací, velmi čtivě napsané.

06.07.2020 5 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Posloucháno jako audiokniha a moc jsem si to užila. Úžasné mayovské popisy s postupně odhalující záhadou. A jak prohlásila na konci Sofie, je to vlastně smutné.

06.07.2020 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Milé, úsměvné, s krásnými myšlenkami a dokonale vykreslenými postavami. Posloucháno jako audiokniha a výkon narátora byl perfektní!

15.06.2020 5 z 5

Náš Coney Island Náš Coney Island Billy O’Callaghan

Úžasná hra se slovy a popisem. Pomalu plynoucí sonda do života dvou lidí, kteří žijí pro krátké společné chvíle během svých dlouhých nudných běžných dní.

06.06.2020 3 z 5

Syn Buvola: Wen Anyar - V Agoku s Lékaři bez hranic Syn Buvola: Wen Anyar - V Agoku s Lékaři bez hranic Stanislav Havlíček

Po přečtení knih od Trachty a Šebka je to další kniha z misí Lékařů bez hranic. A je to příjemná změna a jiný úhel pohledu na misi z pozice farmaceuta, jehož práce možná není tak vidět jako ta chirurgova, ale je neméně důležitá!

31.05.2020 4 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Syrové a tvrdé, obzvlášť když se násilí týká dětí. Přestože se pachatel nabízí již od začátku, dlouho mi trvalo si to uvědomit. Byla jsem si jen jistá, kdo pachatelem není. A závěr to stejně celé rozsekal. Výtku mám k Huldarovi, který to se ženskými tedy vážně neumí, ale hlavně ani sám neví, co vlastně chce.

31.05.2020 4 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Příběh Helene je obdivuhodný, musela být velmi silnou ženou. Ale bohužel celkové zpracování knihy mi přijde ploché a vůbec mě nezasáhlo tak, jak bych očekávala. Některé věci mi tam přišly přitažené za vlasy - např. opakovaná Helenina vzpoura proti Mengelemu bez potrestání.

20.05.2020 3 z 5

Ganbare! Workshopy smrti Ganbare! Workshopy smrti Katarzyna Boni

Ač reportážní literatura, moc dobře se mi četla. Hltala jsem informace a dozvěděla jsem se toho spoustu nového o světě, který je mi dost vzdálený.

19.05.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

(audiokniha) Naprosto skvělý poslech knihy v podání Vilmy Cibulkové, která mi velmi přiblížila osudy jednotlivých postav.

09.05.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Velmi silný příběh neuvěřitelně statečné ženy, který mě úplně pohltil. I přes nelehký osud se snažila stále na všem nalézt to pěkné.

09.05.2020 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Harry opět přežil svoji smrt! A Nesbo si mě vodil v odhadech na vraha přesně, jak chtěl, tedy úplně mimo. Opět skvělé napínavé čtení.

02.05.2020 5 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Markéto, pokud si čtete toto hodnocení, moc mě mrzí, že nehodnotím úplně optimisticky. Kniha mi bohužel nesedla, i když jsem po ní sáhla, jako po oddychovce a nic víc jsem od knihy nečekala. Vzpomínání na dětství, které ještě není tak dávno, bylo místy úsměvné, ale celkový dojem z knihy mám bohužel nijaký.

22.04.2020 2 z 5

Tkaničky Tkaničky Domenico Starnone

Tohle mi bohužel vůbec nesedlo. Všechny postavy potažmo i jejich činy mi byly hrozně nesympatické a proti srsti. K dočtení jsem se musela nutit a bohužel ani závěrem mě žádný wow efekt nečekal.

13.04.2020 3 z 5

1793: Vlk a dráb 1793: Vlk a dráb Niklas Natt och Dag

(audiokniha) Díky perfektnímu výkonu interpreta byl pro mě poslech knihy velkým literárním zážitkem. I přes naturalistické popisy situací jsem při poslechu nepociťovala odpor. Je to příjemné zpetření na poli detektivek, které jsem již přečetla.

13.04.2020 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Nádija Murád

Mrazivý příběh a hlavně to, že se tohle děje právě teď!!!! Nepředstavitelné, bolestivé, intenzivní. Dívky mají neskutečnou odvahu a sílu bojovat a snažit se o útěk znovu a znovu. Tohle by se vůbec dít nemělo!

13.04.2020 5 z 5

Vina Vina Ferdinand Von Schirach

Nejsem moc povídkový typ, takže se mi kniha špatně hodnotí. Některé povídky byly až mrazivé, pár jich bylo v porovnání s tím takových nijakých. Ale když si člověk uvědomí, že se vše zakládá na pravdě, tak pak člověk vidí tu realitu a v koutku duše tuší, že by se to mohlo stát i jemu.

07.04.2020 4 z 5

Třpytivá hodina Třpytivá hodina Iona Grey

Zpočátku mě čtení až nudilo a musela jsem se nutit. Ale asi od půlky jsem si to začala užívat. Jenže to, jak se Selina zachovala a proč, bylo pro mě dost nepochopitelné. Celkově to závěrem působí velmi dojemně, ale v podstatě skoro až přeslazeně.

07.04.2020 3 z 5

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Knihu jsme četli s manželem společně a moc jsme se u ní nasmáli. Moc doporučuji čtení s někým sdílet, mnohem víc se pak budete smát i nahlas! Obzvláť vyprávění z Islandu mě pobavilo. Říkala jsem si, jestli to bylo vážně tak strašné, nebo ještě horší.

25.03.2020 5 z 5