shmaic shmaic komentáře u knih

Andělé smrti Andělé smrti Michael Shaara

Kniha je priserne nevyvazena.

02.09.2018 3 z 5

Útvary Specnaz: důvěrná zpráva o elitních sovětských jednotkách Útvary Specnaz: důvěrná zpráva o elitních sovětských jednotkách Viktor Suvorov (p)

radeji nad obsahem nepremyslet.

26.05.2018 5 z 5

F. L. Věk I. F. L. Věk I. Alois Jirásek

Škoda, že se ta nádherná čeština zvrhla v prostou romanci.

16.02.2018 3 z 5

Poslední kontinent Poslední kontinent Terry Pratchett

Pekna oddechovka.

15.11.2017 5 z 5

Střetnutí s medúzou Střetnutí s medúzou Arthur Charles Clarke

Ve srovnani s Klarkovyma ostatnima knihama byla tato dost o nicem, jen takova exaktni scifi z nekonzistentnich celku a nedotazenych myslenek. Velke zklamani.

20.07.2017 1 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Naproto skvělá kniha. Kdysi jsem viděl film, který jsem asi vůbec nepobral, ale vybavuji si, že od knížky se dost lišil. Shodou okolností jsem tento týden četl report jedné ze dvou skupin hooliganů, kteří se šli pobít, přišlo mi to takové nějaké povědomé..

07.07.2017

Americký císař Americký císař Martin Pollack

velmi zajímavá kniha sepsaná pravděpodobně na základě korespondence, zápisů, novinových článků...
když si vezmeme, co se později v Haliči událo, je mi téměř do pláče.
také jsem si víc a víc jist, že karma funguje neúprosně a my si za problémy s menšinami můžeme sami...

19.05.2017 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Už jsem četl Eragona, takže zdejší vykreslení světa kolem Zaklínače mi přijde téměř komicky slabé. Jenže od dob Eragona mi to přijde téměř u všech fantasy:-)
Vadí mi, kterak se tento svět prolíná s tím naším - někdy to dává smysl, někdy je to takové.. nehodící se. Nejzřetelnější jsou kombinace našich jmen a jmen světa zaklínače.

Na druhou stranu Zaklínači nemohu upřít surovou realitu, kdy pro čtenáře dnešních fantasy naprosto nečekaně přiletí sprosté slovo jako facka. To pak děj knihy zase vrací do reality všedního života.

"Si mě nasral, zkurvenče!" zní rozhodně věrohodněji, něž "U sta hromů, aby tě ďas!" a za to si této knihy musím cenit.

15.05.2017 3 z 5

Zpronevěřené nebe Zpronevěřené nebe Franz Werfel

Pokud jste právě dočetli, teď si přečtěte Krvavé země od T. Snydera. Tak nějak se ty knihy pro dnešního čtenáře doplňují.

15.05.2017 4 z 5

Kaidan / Japonské příběhy Kaidan / Japonské příběhy Lafcadio Hearn

nicneříkající

09.05.2017 odpad!

Zpráva o třetí planetě Zpráva o třetí planetě Arthur Charles Clarke

je to stejně ubíjející, jako byl Bradburyho Kaleidoskop. většina povídek je sci-fi jenom proto, ze přenáší dej ze Země na jiné planety. to, co bylo na povídkách v minulosti zajímavé se současným technickým pokrokem ztrácí na atraktivitě.

27.12.2016 2 z 5

Hrdinové táhnou do boje Hrdinové táhnou do boje Karel Poláček

skoda, ze to bylo od poloviny tak vlekle, jinak by to bylo za plny pocet. podle me by vsechny tyto knihy mely byt soucasti povinne cetby pro dejepis na stredni skole, bylo by mnohem zajimavejsi chapat souvislosti a ne jen bastlit do hlavy data a jmena. z dejepisu si nic nepamatuji, az polackovy knihy mi trochu pooteviraji lidskym pohledem na vec tu cast historie, ktera me zajima.
mimo tema... ted se mi vybavilo, jak jsme v dejepise hazeli vlastovky:)

02.10.2016 4 z 5

A já pořád kdo to tluče A já pořád kdo to tluče Radka Denemarková

přečteno 2x, napodruhé to v podstatě bylo sebetrýznění. začínám nesnášet filmy o filmech a hercích, hudbu o hudbě a muzikantech a knihy o knihách a spisovatelích. často mi tyto příběhy připadají stejně odtržené od reality, jako např politikové, kteří od mládí sedí v parlamentu.
stručněji k charakteru knihy... kniha má čtenáři zkazit náladu. k jinému závěru jsem nedošel, nevidím v tom žádné poselství a že napíšu tenhle hnusný komentář, mě napadlo již v prvním čtení. absenci děje, potažmo pointy nespraví nadměrné množství přirovnání využívající nadmíru přídavných jmen, ať jsou sebevíc cool.
proč jsem tedy knihu četl? doporučil mi to pan Gauck, když paní Denemarkovou postavil vedle paní Tučkové. on ovšem asi neměl na mysli právě tuto knížku. tak snad Peníze od Hitlera budou lepší.

22.09.2016 1 z 5

Beštia Beštia Dominik Dán

neurazi, nenadchne. k memu zklamani tato kniha podobne, jako u majora zemana, dost zjevne obhajuje policejni praktiky za socialismu.. napinave, ale jakoby ne od spisovatele, spise od policajta.

18.07.2016 3 z 5

Zajímavé časy Zajímavé časy Terry Pratchett

posledni veta me sesadila na zem:)

07.07.2016 5 z 5

Dlouhá bílá přerušovaná čára Dlouhá bílá přerušovaná čára Ladislav Mňačko

Rusila me nepravdepodobna setkani a konkretne prvni bylo zcela mimo misu, toto se do knihy se 100 malyma strankama proste vubec nehodilo. Na druhou stranu bylo zajimave predstavit si rozdil ceska a nemecka v roce 65. Misty prilis filosoficke dilo. Dal bych 3 hvezdy, ale za tu slataninu... odpad to vsak neni.

05.06.2016 1 z 5

Game Game Anders de la Motte

Napínavé, ale nedomyšlené, příliš krátké prolínající se úseky jednotlivých dějových linií. Jak zde někdo píše, že je to mix češtiny a angličtiny, tak to je sice pravda a je to dost časté, ale oni se Švédové učí anglicky odmalička a angličtinu a švédštinu opravdu kombinují.

28.05.2016 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

dokonale promyslene od prvni do posledni stranky. doporucuji jako audioknihu, je take dobre zpracovana.

23.05.2016 5 z 5

Tanky zasahují Tanky zasahují Miroslav Šáda

Téma má ohromný potenciál, který autor ani zdaleka nevyužil. Několik prvních stran se jeví jako objektivní četba, potom to ale začne. Žvásty o obraně socialismu, SSSR vyhrál 2. sv. válku, unikátní zbraně a výrobní potenciál SSSR a tak dále. Jenže právě kvůli této demagogii stojí zato publikaci přečíst a uvědomit si tak, jaké břečky museli naši rodiče vnímat. Koneckonců 100 stránek, ze kterých je cca 70 textu s vysokým řádkováním posloužilo na cca 4 večery jako dokonalé a rychlé uspávadlo, plus musím uznat, že uvnitř jsou 3 moc pěkné obrázky.

Obtíže, se kterými se potkává úsilí sjednotit tankovou výzbroj v rámci aspoň některých států Severoatlantického paktu, vyplývá z povahy kapitalistického systému, ve kterém nakonec zájmy konkurence a zisku mají větší váhu nežli potřeby spolupráce.
Socialistické obranné společenství má všechny předpoklady k tomu, aby konstrukci a výrobu tanků i dalších obrněných vozidel odpovídajícím způsobem rozvinulo. Hlavní zárukou toho jsou zkušenosti a konstrukční i výrobní potenciál Sovětského svazu. Ani další socialistické země nezůstávají přitom stranou, ale přispívají podle svých možností k tomu, aby tanková vojska armád Varšavské smlouvy, bude-li toho třeba, zůstala mohutnou údernou silou internacionální obrany socialismu.

11.01.2016 2 z 5

Válečné konflikty dneška od roku 1945 do současnosti Válečné konflikty dneška od roku 1945 do současnosti Nicola Labanca

Perfektni kniha, donuti Cecha uvedomit si, v jakem blahobyte zije. Temer filosoficke cteni strida podrobny rozbor nekterych valek. Vse ilustruji spousty fotografii. I pres to, ze kniha neobsahuje mnoho textu, souvislosti jsem si musel davat do kupy pomalym ctenim.

15.11.2015 5 z 5