SHi SHi komentáře u knih

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Vtipné, milé i dojímavé stripy ze života upírky a vlkodlaka. Pobaví i zahřeje u srdce, nicméně zakrátko se dostaví stereotyp a člověk zatouží, aby už byl u konce, nebo aby se vynořila hlubší zápletka.

29.04.2021 3 z 5

Tygří zuby Tygří zuby Maurice Leblanc

Začít číst příběhy Arsèna Lupina bylo štěstí v neštěstí, neboť Leblancovi se v nich prostě podařilo vytvořit něco, ve srovnání s čímž veškeré ostatní detektivky poněkud blednou. I v tomto díle čeká spousta napětí, řada úsměvných i smutných situací, dramatická zápletka, která má spád, postavy, co zaujmou a působí opravdově a lidsky, a v hlavní roli "detektiv", který jejich příběhy prožívá spolu s nimi, místo aby si nestranně vyšetřoval zpovzdálí. Tak trochu čekám, kdy ze mě ono obrovské nadšení nad Leblancovou tvorbou spadne, zatím ovšem marně. ^^

11.12.2021 5 z 5

Křišťálová zátka Křišťálová zátka Maurice Leblanc

Další dechberoucí dobrodružství Arséna Lupina. Jako obvykle nechybí spletitá zápletka, spousta napínavých i dojemných situací a předně jeden dramatický zvrat za druhým. A poněvadž Maurice Leblanc v Lupinovi dokázal stvořit jednoho z nejsympatičtějších literárních hrdinů, s jakými jsem se kdy setkala (ne-li toho nejsympatičtějšího), jeho osudy je prostě radost sledovat. Vřele doporučuji.

27.07.2021 5 z 5