sharikk sharikk komentáře u knih

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Dvojka Divergence jede ve stejných super kolejích jako jednička a je taky tak úžasná. Určitě stojí za přečtení. I když... Malinko víc se mi líbil první díl.

08.03.2016 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Vzhledem k tomu, že jsem jako první viděla film, který se mi sice líbil, ale zase tak úplně nenadchnul, jsem knihu odložila, že si ji možná někdy přečtu. No a nedávno jsem na knihu narazila znovu, a protože jsem zrovna neměla co číst, tak jsem si řekla, že to zkusím. Kniha mě chytla hned po prvních stránkách a už jsem nebyla schopná se od ní odlepit. Doslova jsem ji zhltla, nebo chcete- li, přečetla jedním dechem. Já vím, že je teď těch YA knížek hodně, ale tahle byla mezi prvními a něco je na ní tak úžasného, že zůstává perfektně nadčasová a přečíst si ji může každý. Jestli ještě váháte po ní sáhnout tak jako já, tak přestaňte váhat a sáhněte po ní. ;)

08.03.2016 5 z 5

Jane Eyre Jane Eyre Anna Claybourne

Nikdy předtím jsem tuhle knihu nečetla a ani číst nechtěla, protože jsem si myslela, že se mi taková ,,slaďárna" přece nemůže líbit. A ouha, kniha přečetná za jedno odpoledne a já mohu pouze doporučit. Knížka je napsaná hodně čtivě+ pro zdatné jedince ještě i anglicky, takže opravdová lahůdka ;) Určitě se k ní zase jednou vrátím.

25.09.2015 5 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Protože nejsem moc velký romantik a romantiku jako takouvou nevyhledávám, ať už v knižní, či filmové podobě, tak jsem od této knížky čekala minimum. Pár takových knížek jsem už sice četla, ale nikdy mě nijak neuchvátily. Bylo proto veliké překvapení, když mi kniha dala maximum (hlavně teda ten konec mně dostal) a já už se nemmůžu dočkat, až se vrhnu na druhý díl.

20.12.2015 5 z 5

Dům hedvábí Dům hedvábí Anthony Horowitz

Geniální Sherlock je zase zpět ve výborné formě. Kdybych nevěděla, že to napsal Horowitz, ani bych nepoznala, že to není od Doyla. Napsáno zajímavou a čtivou formou, prostě Sherlock jak má být.

16.06.2015 5 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Velice zajímavě zpracovaná kniha, námět originální a neotřelý. Kniha se mi moc líbila, ale přece jen mi v ní něco chybělo. Možná mi tak úplně nesedla ke konci... Začátek měl možná více potenciálu a konec už se mi nezdál tak záživný a čtivý.
P.S. Nemůžu si pomoct, ale jsem jediná, komu to připomíná Mlhu od S. Kinga?? =)

16.06.2015 4 z 5

Krkavčí brána Krkavčí brána Anthony Horowitz

Tahle knížka ne tak úžasná, že ani nevím, co k ní mám napsat. Ona je tak jiná než všechny ostatní knihy... Má v sobě něco, co žádná jiná nemá a proto ani nejde s ostatními porovnat. Nevím. Snad je to to tajemno, které na vás dýchá z každé stránky... Je poznat, že autor do toho dal všechno a možná i ještě víc. Každopádně- mistrovský kousek v mé knihovně.

16.06.2015 5 z 5

Nalezenec Nalezenec D.M. Cornish

Nevím, co si mám o téhle knize myslet. Chvílemi jsem jí byla dočista pohlcená a chvílemi jsem se musela nutit, abych vůbec pokračovala ve čtení

30.11.2015 4 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

První polovina měla vážně pomalé a nudné tempo, ale vyplatí se vydržet u celé knížky, protože ta druhá půlka je opravdu úžasná :*

12.11.2015 4 z 5

Strážci domova Strážci domova Helena Kholová

Tahle knížka se dá číst pořád dokola a pořád v ní bude něco, díky čemu si psy zamilujete ještě víc. Většina příběhů je krásných a dobře se čtou a myslím si, že kdo ještě psa nemá, bude po přečtení této knížky silně zvažovat jeho koupi/osvojení ;)

28.09.2015 5 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Mega super. Tolik akce a napětí už jsem dlouho nečetla a taky jsem se už dlouho tak dobře u knížky nebavila. Nedalo se od ní odtrhnout, protože se tam pořád něco děje a právě ten děj vás úplně pohltí. Už se chystám na další díly :)

25.09.2015 5 z 5