Shardlake Shardlake komentáře u knih

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Za mne opět úžasné a čtivé. Autorka čtenáře napíná až do poslední stránky. Já sama jsem měla tip na úplně jinou osobu, než která to udělala. Těším se na další díl.

25.05.2023 5 z 5

Ernettiho stroj Ernettiho stroj Roland Portiche

Za mne to byla jízda! Možnost, podívat se do historie jako na film odehrávající se v černobílé televizi... Knížku jsem si užila.

20.05.2023 5 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Děj mne od začátku vtáhl a kniha se velmi dobře četla. Bylo zde pro pátrání po vrahovi použito netradiční kouzelnictví a iluze. Co mne mrzelo byl nedotažený konec. Přišlo mi, že knize chybí pořádný závěr.

13.05.2023 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Tato kniha byl můj první čtený cestopis. Byla jsem překvapená, jak se to lehce četlo.

06.05.2023 3 z 5

Království snů Království snů Cynthia Harrod-Eagles

Tento díl byl opět zajímavý. Sufražetky se stále snaží prosadit pro ně neprosaditelné právo žen volit, začíná se prosazovat letectví, osudná plavba Titanicu je na spadnutí a do toho jsou potomci Morlandů šťastně i nešťastně zamilovaní. I tento díl jsem si užila.

01.05.2023 5 z 5

Tajemství Tajemství Tereza Dobiášová

Tato kniha mne velmi zklamala. Těšila jsem se na příběh o životě svaté Anežky České a místo toho zde byl Zelený muž, hadi a draci. Za mne velké zklamání a těm, kdo nevyhledávají fantasy žánr tuto knihu nedoporučuji!

22.04.2023 2 z 5

Anděl temnoty Anděl temnoty Caleb Carr

Čtenář se opět setká s postavou Dr. Kreizlera a jeho pomocníky. Opět mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak chytl děj spád a byla jsem zvědavá, jak vše dopadne. Autor chtěl v tomto příběhu ukázat, že i na konci 19. století existovaly ženy, které se neštítily páchat hanebné zločiny.

15.04.2023 4 z 5

Komu to prospívá Komu to prospívá Pavel Hrdlička

V této knize se všechno o Václavovi od Černého koně začalo. Čtenář se dozví, jak se syn ševce stal podrychtářem. Opět pěkná knížka. Doporučuji.

01.04.2023 5 z 5

Rakvice: Školní výlet 1936 Rakvice: Školní výlet 1936 Miroslav Vajbar

Tato publikace popisuje na základě dobových podkladů a informací od osob, které se samotné tragédie zúčastnily a přežily, událost ze školního výletu z 26. 5. 1936, kdy 109 dětí z čtvrtých a pátých tříd základní školy mělo jet na povozech s koňmi na výlet na Pálavské vrchy. Měli se všichni přepravit přes Dyji na prámu. Tehdy byla po deštích vysoká voda. Jelo osm povozů, dva z nich se dostali v pořádku na druhý břeh. Když měl jet třetí povoz na prámu s dětmi, nabral vodu a uprostřed řeky se začal potápět. Zahynulo 31 dětí a jeden kočí ve věku 22 let.
Muselo být těžké nejen pro pozůstalé rodiče dětí, ale i pro samotné děti, které přišly o své spolužáky, se s touto tragédií v budoucnu vyrovnat.

29.03.2023 5 z 5

Boží mlýny Boží mlýny Pavel Hrdlička

Knížku jsem slupla jako malinu. Podrychtář Václav od Černého koně se opět zasloužil o to, že na každého jednou dojde, ať je to pán či kmán. Jen se musí spravedlnosti poskytnout čas. Ráda se budu ke knihám tohoto autora vracet.

28.03.2023 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

V poslední době mi přijde, že je boom autorských dvojic. Když si čtenář oblíbí určitého autora, tento po sérii velmi čtivých knih napíše knihu s dalším autorem. To svým způsobem zaručuje, že tento čtenář po knize sáhne. U mne to nebylo jinak, a to kvůli panu Andersi De la Mottemu, od kterého jsem už přečetla sérii "Ročních období" a líbila se mi.
Také mne nalákalo, že se jedná o detektivku ve stylu Agathy Christie, kterou mám též velmi ráda.
Řekla bych, že tato kniha s detektivkami Agathy Christie měla společné to, že je zde na začátku plno postav a k pachateli se čtenář dostává postupně propracovanou logikou.
Co se mi v této knize líbilo ze všeho nejmíň bylo, že zde bylo ukázáno, že existují i gayové a lesby. Jasně autorská dvojice pochází ze Švédska, země, kde jsou k těmto menšinám více shovívaví než jiné státy. Ale kdybych se chtěla zajímat o tuto tématiku, vyberu si přece tematicky jinou knihu!! Jenom proto, že to je dnes "styl" ukázat, že zde jsou i jiné sexuální orientace, neznamená, že to musí cpát do každé knihy!! Proto dávám pouze tři hvězdičky.

26.03.2023 3 z 5

Den, kdy zemřel Kristus Den, kdy zemřel Kristus James Alonzo Bishop

Beletristickou formou velmi čtivě popsán poslední den života Ježíše Krista. Doporučuji i všem, pro které je Bible příliš náročná na pochopení a zároveň i těm, kteří chtějí lépe porozumět tomu nejdůležitějšímu o čem Písmo svaté je.

19.03.2023 5 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Sara Blædel

Zajímavá obálka, zajímavá anotace, navíc jsem už dříve přečetla sérii knih z Grónska. Dějová linka byla zajímavá, kniha čtivá, přesto knize chyběla větší gradace děje a napětí. Knihy napsané samotným panem Nordbo se mi líbily více, než když nyní napsal knihu v autorské dvojici.

18.03.2023 4 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Knihu jsem četla podruhé, kdy jsem si zopakovala i všechny předchozí díly série a musím přiznat, že nyní mne zaujala více.
Děj knihy popisuje hlavně sváry mezi katolíky a protestanty, války mezi Anglií, Francií, Nizozemím a Španělskem. Být ve službách královny Alžběty I. není snadné, tak jako není snadné být na straně španělského krále Filipa, který chce prosadit v Anglii katolictví. Jak vše dopadne, ať zjistí čtenář sám po přečtení této pěkné historické knihy.

12.03.2023 4 z 5

Železná rukavice Železná rukavice František Niedl

Opět jsem si historický příběh s Ondřejem z Rohatce a s jeho Chiarou a věrnými druhy užila. Konečně se mu podařilo zbavit se nepřátel, kteří zpochybňovali jeho právo vlastnit Jenčov a také získal podporu krále Jana Lucemburského a kralevice Karla. Těším se na pokračování.

19.02.2023 5 z 5

Fatima - Maria hovoří k světu Fatima - Maria hovoří k světu L. Gonzaga da Fonseca

Fatima, tehdy malé a neznámé místo v Portugalsku, která dala nejen věřícím katolíkům prostřednictvím zjevení Panny Marie 3 pasáčkům možnost opět objevit a prohloubit své křesťanské zásady a duchovní život.

12.02.2023 5 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Skvěle propracovaný příběh. Dvě časové osy, mrtví zabití za použití kouzel, milostná linka a hlavní postavy autista Vincent a policistka Mina, která je posedlá až chorobnou čistotou. Těším se na pokračování a vřele doporučuji!

05.02.2023 5 z 5

Sbohem, Viktorie! Sbohem, Viktorie! Cynthia Harrod-Eagles

Děj knihy se posouvá do začátků 20. století. Jednou z hlavních linek jsou Búrské války, dále konec viktoriánské éry, kdy umírá královna Viktorie, ale také se ženský spolek opět snaží prosadit volební právo žen.
V tomto díle je taky zmíněno několik výdobytků civilizace, které nám dnes už přijdou zcela samozřejmé, jako je bicykl, automobil, zavedení tekoucí vody, plynu či splachovacího záchodu. Autorka mistrně dokáže do skutečných historických reálií vsunout i smyšlený příběh potomků rodu Morlandů.

28.01.2023 5 z 5

Zázraky Jana Pavla II. Zázraky Jana Pavla II. Pawel Zuchniewicz

Kniha popisuje životní příběhy lidí z různých částí světa, kteří se ve své těžké situaci obrátili s modlitbou a prosbou o vyslyšení na Jana Pavla II. a jak tyto prosby byl následně použity v procesu blahořečení a následného svatořečení papeže Jana Pavla II.
Kniha je velmi čtivá a toho, kdo se zajímá o život Jana Pavla II. jistě obohatí dalšími poznatky. Doporučuji.

22.01.2023 5 z 5

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

Příběh Ondřeje z Rohatce a Haška z Jenčova a jejich přátelství ve službách kralevice Karla Lucemburského. Za své věrné služby králi při italském tažení získávají zlaté ostruhy. Ondřej z Rohatce získává nádavkem ještě hrádek Jenčov. Po smrti svého kamaráda Haška se rozhodne opustit život žoldnéře a odejít do Čech a starat se o své nové sídlo. Jak moc se mu to daří ať zjistí čtenář sám. Doporučuji, kniha má spád.

18.01.2023 5 z 5