shaman88 shaman88 komentáře u knih

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Crichtona mám rád. Jako scénáristu i jako spisovatele. Jurský park jsem nejprve viděl jako film a teprve o mnoho let později četl tuto knihu. Takže se neubráním srovnání. Kniha je samozřejmě bohatší co se týče příběhu a postav. Velice oceňuji aplikaci a explanaci teorie chaosu. Další věcí, kterou bych chtěl vyzdvihnout, je Crichtonova znalost biologie a zejména aplikace tehdy progresivního pohledu na dinosaury. Film je zase brilantní po audiovizuální stránce. S napětím pracují dobře jak kniha, tak film. Sečteno a podtrženo, obojí je skvělé. Nutnost pro každého milovníka dinosaurů.

16.12.2019 5 z 5

Dlouhý krok do tmy Dlouhý krok do tmy Tomáš Bandžuch

Pokusím se příliš nespoilovat. Autor nám nabízí historickou krimi, která se časem z detektivky vyvine spíše v thriller, a to se mi na ní líbí. Historické prostředí je nádherně popsané, uvěřitelné a nenarušuje proud hlavního příběhu (srov. změť postav v díle Sienkiewicze). Mě například zaujaly motivy jednání Čechů i Němců té doby. Lze jen doporučit pro zájemce o historii a česko-německé vztahy. PS: Číslo 88 v mém nicku nesouvisí s Německem :)

16.12.2019 5 z 5