Šebestová3 Šebestová3 komentáře u knih

Čarodějnické procesy na Jesenicku Čarodějnické procesy na Jesenicku Michaela Neubauerová

Když se řeknou čarodějnické procesy, vybaví se většině lidí hlavně Šumperk a okolí. Takže jsem uvítala zaměření na méně známé procesy z okolí Zlatých Hor, odkud pocházel i nejslavnější inkvizitor Jindřich František Boblig.

03.03.2021 4 z 5

Krásné a podezřelé Krásné a podezřelé Gina LaManna

Nic moc jsem od knihy neočekávala, ale bylo to příjemné počtení, trochu ve stylu seriálu Zoufalé manželky :-)

24.02.2021 4 z 5

Bez milosti Bez milosti Lisa Jackson

Líbilo se mi prostředí, do kterého autorka příběh zasadila....internátní škola pro narušenou mládež je vždycky dobrá volba! Líbil se mi plán sestry mladé hrdinky, nechat se najmout jako učitelka a pátrat...a ještě víc se mi líbilo setkání s jejím bývalým přítelem...ideální kombinace. Ovšem!!! nejvíc se mi líbilo, jak mě ta knížka na konci už tak jako lehce zklamávala, neb autorka odhalila nudnýho viníka vražd...já s povzdechem a pocitem křivdy rozmrzele dočítala posledních pár stran...na nichž se ukázalo, že je všechno úplně jinak a že závěr je místo nebetyčný nudy naprostá pecka!!! Dost dobrý!!!

19.02.2021 5 z 5

Ukradené housle Ukradené housle Ivana Peroutková

Detektivní série o Frantíkovi Lebedovi byla celá moc povedená! Housle to jenom potvrdily.

25.01.2021 5 z 5

Graciino tajemství Graciino tajemství Jill Childs

Kniha se četla dobře, děj byl dynamický i když jsem brzo prokoukla zápletku. Téma duchovna mi není zrovna blízké, ale tady mi nevadilo...víc mi vadily hrubky stylu "nově NABITÉ sebevědomí", "ODVÉST do porodnice autem"... tyhle věci mě při čtení neskutečně ruší, i kdyby se mi knížka líbila sebevíc.

14.01.2021 3 z 5

Nesmrtelný hrabě Nesmrtelný hrabě Kristýna Freiová

Tak nějak ne úplně můj šálek kávy.

11.01.2021 1 z 5

Hodná Hodná Marta Fenclová

Pro mě kniha neměla asi ten správnej drajv, který jsem od ní očekávala. A malinko mi tam ty hrátky s vlastními jmény vadily, ačkoli bylo jasný co jmény jako Dobra Hodná a Miloň Krasoň autorka sleduje...zkomoleniny jako Mračany nebo Vykoněvova ulice mě fakt nebavily. Nicméně Hejtbůk se povedl, to nutno uznat :)

05.01.2021 3 z 5

O ostatních nevím nic O ostatních nevím nic Kristina Májová

Krásná charakteristika chování šílené pubertální fanynky, krásný chvíle prozření a zklamání, zmatky v dospívání, konec mi přišel docela vlažnej, ale celkově knížka nebyla špatná.

05.01.2021 4 z 5

Prvotřídní blázni maj potíže s kázní Prvotřídní blázni maj potíže s kázní Lukáš Pavlásek

Je to prča, co jinýho taky od Pavláska čekat. Takže knížka nezklamala a má jednoznačně své důležité místo na slunci :-)

30.12.2020 3 z 5

Dívka v přestrojení Dívka v přestrojení Greer Macallister

Nebyla zlá...ale asi jsem přece jen čekala něco maličko akčnějšího ve stylu Enoly Holmesové. Tohla na mě bylo zbytečně moc rozvláčné a nenapínavé.

16.12.2020 3 z 5

Veverka a Myška v Praze Veverka a Myška v Praze Jarmila Marešová

Hezký způsob jak prostřednictvím komiksu, který ke čtení často přitáhne i nečtenáře, provést děti po Praze a po historii jejích památek.

12.12.2020 4 z 5

Růže z Jericha Růže z Jericha Michaela Štěchová

Zajímavý téma, oceňuju vtipné situační dialogy. Asi mi tam něco chybělo, aby mě to chytlo úplně za srdíčko, ale nedokážu specifikovat, co. Zajímavý exkurz do jiné kultury a mentality ... a taky do naší české xenofobní reality.

12.12.2020 4 z 5

Povídky ze Svrabové čtvrti: Zmizelý svět židovské Prahy Povídky ze Svrabové čtvrti: Zmizelý svět židovské Prahy František R. Kraus

Hezké....někdy nostalgické pohlazení, jindy smutné a kruté ...jako život sám.

07.12.2020 4 z 5

Doktor Jesenius Doktor Jesenius Jaroslava Černá

Velmi čtivě napsáno, i proto až moc rychle přečteno :-)

25.11.2020 5 z 5

Nebe ze zlata Nebe ze zlata Laura Wood

Mám ráda Velkého Gatsbyho a tento román o prolínání světa zlaté mládeže z třicátých let mi ho v mnohém připomněl. Hezký čtení.

25.11.2020 4 z 5

Věrný čtenář Věrný čtenář Max Seeck

Nebylo to zlé, styl psaní a všechny ty zvraty byly čtivé a napínavé...ale příběh vražd, inspirovaný knihami, se jaksi vytratil a změnil v příběh o satanistech a vyústil v příběh o duševní chorobě matky hlavní vyšetřovatelky...dohromady mi to nedávalo moc kompaktní příběh. Navíc vedlejší linka, kdy vyšetřovatelka prožívá...podle mě naprosto tupý románek v Itálii...mě tam doslova rušila a vytáčela. Takže za mě rozpaky.

23.11.2020 2 z 5

Ágnes ve skleněném městě Ágnes ve skleněném městě Ivana Peroutková

Asi bych dala vyšší hodnocení, kdybych tu knihu pochopila...něco jsem si v tom našla, ale kdo ví, zda to bylo tak myšleno :)

23.11.2020 1 z 5

Zřícenina na krku a jiné katastrofy Zřícenina na krku a jiné katastrofy Hannah Mary Rothschild

Řadím do kategorie ...škoda papíru. Působilo to na mne, že autorka měla záměr napsat humornou knihu, podle čehož si vytvořila prostředí chátrajícího rodinného sídla, postavy přidrzlých dětí, lehce pábitelského manžela, trpící ženy, trhlé tety, co sbírá blechy a výstředních rodičů, kteří se stále snaží žít v odlesku bývalé rodové slávy....po sem dobrý a mělo by to i potenciál vtipně se to rozběhnout, ALE... Zvrtlo se v telenovelu (a ještě ne moc propracovanou), ve které místo nudných reklamních pauz narážíte na nudné pasáže nekonečných finančních termínů, popisů, transakcí... Dočetla jsem s velkým sebezapřenim.

02.11.2020 odpad!

Bezpečně nešťastní Bezpečně nešťastní Petra Baštanová

Bavilo mě to moc....a to jsem o kousek starší než cílovka :) Ale těch vzpomínek tam!!!! No jasně, že jsem s každou s postav nesouhlasila a občas se jim i divila...ale tak to v životě chodí i mezi kámoškama! Za mě to bylo osvěžující počtení, díky!

02.11.2020 5 z 5

Ježimlada Sazička Ježimlada Sazička Lenka Rožnovská

Vynikající, vtipná knížka, která mi připomněla Malou čarodějnici :-) Vyprávění vtahuje do děje a oslovuje čtenáře, ideální pro předčítání malým i větším dětem.

08.03.2018 5 z 5