sebemi sebemi komentáře u knih

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Přečteno jedním dechem, nikdo mě nesměl rušit, manžel musel dokonce uvařit, nebyla jsem schopná ničeho :D

Rozjede se to hned a nepustí vás to, dokud nebudete na poslední stránce. V průběhu čtení jsem se smála, děsila, brečela a jednou jsem měla snad i zástavu. Ano, konec je trošku překombinovaný, ale napětí nepovoluje a já jsem to prostě žrala.

Jacinda pode mnou píše, že čtrnáctky u toho brečí, mě bude 30 a brečela jsem taky. No a co??? Knihy ve vás mají vyvolat emoce a u mě to Maasová splňuje každou knihou. Jde mi o pocit a zážitek ze čtení :))

F + R navždy!!!

29.03.2018 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

B.A.Paris zbožňuju, čtu každou její knihu a Terapie mě dostala. Moje myšlenkové pochody při čtení: zabil ji souded, ne tak sousedka, ne ten druhý soused je divný, aha tak zase ne, další sousedka, ne přítel se chová divně atd... :D No přišla jsem na to těsně před hlavní hrdinkou nakonec. Tleskám a doporučuji všema deseti

16.03.2022 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

To bylo psycho, při čtení jsem si musela dát i pauzu, abych to vydýchala :D Dům je popsán tak reálně až mě mrazilo a nebydlela bych tam ani zadarmo (bez knih??? ani náhodou!!!). Celá kniha se hemží psychopaty, lépe to vyjádřit neumím, ale děj má spád a nutilo mě to číst dál a dál. Doporučuji a jdu si přeskládat šampóny v koupelně. Proč? Protože můžu :D

09.02.2018 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Brilantní!!!Od autorky mám načteno vše a tahle kniha je TOP. Žádná hluchá místa, počet podezřelých se zvyšuje, napětí se stupňuje a v hlavě pořád měním svoje tipy na vraha,no byla jsem blízko. Doporučuji!

15.05.2020 5 z 5

Knihu jsem dostala pod stromeček a hned se na ní vrhla a jsem uchvácená. Nazvala bych to magickým zážitkem, Tom píše tak lehce a s grácií a odhaluje ze sebe strašně moc,to jsem vůbec nečekala. Kapitoly o natáčení HP mě pohltily, nasmála jsem se a moje dušička je nasycena. Konec mě odrovnal, vůbec jsem netušila, že se s tímto potýká. Držím mu palce a jdu si pustit film, ať se pokochám jeho typickým Dracovským úšklebkem.

28.12.2022 5 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Čtivé, vtipné, předvídatelné. Jako oddychovka dobrý.

04.10.2022 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Pane Darcy máte konkurenci a tou je pan Thomas Reed, je to se mnou opět beznadějné :)

Nebudu dlouze popisovat děj, vše je řečeno předcházejími komentáři,ale jen vyzdvihnu pár věcí. Hlavní postavy a jejich charaktery skvěle propracované, slovní přestřelky,prostředí staré Anglie aaach, velká knihovna a hlavně to,jak Animant prožívá první lásku ♥️ Připomnělo mi to mé první zamilování a doslova jsem to s Ani znova prožívala. Jsem holt romantická duše. Krásná obálka je třešničkou na dortu, takže šup s ní do knihovny na čestné místo vedle mé srdcovky Pýchy a předsudku. DOPORUČUJI!

24.06.2020 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Nemám slov... Ale ano mám, naprostá bomba!!! Od začátku totální smršť pocitů a děje. Tamlin a jarní dvůr ať táhne do pekla!!! Rhys a jeho vyznání mě úplně odrovnalo, až jsem měla slzy v očích. A posledních dvě stě stran jsem už asi ani nedýchala. V Hybernu mě polila hrůza a ten konec naprosto geniální!!!! Opravdu smekám před autorkou a nemůžu se dočkat dalšího dílu!!!!
Pět hvězd je málo!

07.05.2017 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Moje první přečtená kniha od porodu, se dvěma dětma to vážně trvá dlouho,ale stalo to za to. Já to té Caplin prostě žeru, úžasné prostředí Francie a vinic, sympatičtí hrdinové, romantika a pořádání svateb (mé vysněné zaměstnání haha). Nemám co vytknout, čtení jsem si užila a aspoň trochu se odreagovala. Ke čtení sklenku vína, to není doporučení,ale nutnost :D

24.10.2023 5 z 5

Beznadějný osud Beznadějný osud Susanna Kearsley

Knihu mám v knihovničce už přes rok a pořád jsem kolem ní chodila a nebyl čas, tak konečně jsem ji popadla a doslova jí propadla. Jsem trochu ovlivněna i tím, že miluju Skotsko a Skoty, takže linka s Mary mě bavila o fous více. Oceňuji doslov autorky o reálných postavách, je za tím vidět spousta její práce.

Ach, kéž bych taky našla takový deník!

30.07.2023 4 z 5

Zavěšená pizza Zavěšená pizza Vítězslav Jareš

Autora jsem neznala, je to takové úsměvné, odpočinkové čtení ze života.

08.07.2023 4 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Koukám jak puk tady na to vysoké hodnocení. Já dočetla na sílu, nešlo prostě a je to hlavní hrdinkou. Větší fňuknu jsem snad v životě neviděla, pořád se jen litovala, samé utrpení,tento díl byl snad nejhorší s jejími myšlenkami. Zase ale musím vyzdvihnout ostatní postavy, které to táhly, Caldona a Crestu, bez nich bych asi nedočetla.

Závěr byl našlapaný, ale možná to bylo i tím, že jsem se těšila na konec :D Nerada nechávám série nedočtené.

27.06.2023 3 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Po přečtení mám tak nějak hezky na duši a jsem natěšená na Vánoce. Shrnu to jednoduše: ach Skotsko a jeho tradice, ach skotský hrad, ach ach skotští muži a narážky na Jamieho Frasera (naprosto rozumím hl.hrdince v posedlosti), zima a Vánoce a to vaření (až jsem měla chuť se rozvařit,ale znám své limity haha). Prostě krásná předvánoční kniha,u které mi srdce zaplesalo.

30.11.2022 5 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Letní oddechová romantika, na dovolenou jako stvořená. Francie, moře, jachta, sexy chlap...

19.08.2022 4 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Navnadilo mě tak vysoké hodnocení tady, ale jsem trochu zklamaná. Něco tomu prostě chybí, i když se to dobře čte a námět je velmi zajímavý. U některých scén mi chybělo vysvětlení, prostě se to a to takto stalo,to mi nestačí a přišlo mi hloupé, proč se hlavní hrdinka neptala na zjevně důležité věci, které mě napadaly při čtení, byl to úmysl nebo je tak naivní? To mě štvalo, plus teda, že by byla nějaká love story mezi ní a Irou, já ji teda necítila. No aspoň ten závěr to zachránil a snad další díl bude lepší.

16.04.2022 2 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

To byl nářez, úplně jsem tomu propadla a četla a četla,nemohla jsem se zastavit. Ještě lepší než první díl, zbožňuju snad všechny postavy a nevadí mi tam ta erotika,to k tomu patří. Na konci jsem měla pár infarktů a já si to dám snad znovu :))) To musíte prostě přečíst.

25.03.2022 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Super humorná oddechovka, fakt jsem se nasmála. Hlavní hrdinka měla štěstí na takového uvědomělého chlapa, který chápal její šílené myšlenkové pochody a narážky, tady s našima chlapama by teda neuspěla :D Naprosto nereálné, ale čtivé.

07.03.2022 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Skvělé pokračování Smrtky, troufám si říct, že ještě lepší!

14.05.2019 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Pecka! Viděla jsem dva díly seriálu a už jsem se vezla :D Nadchlo mě prostředí Oxfordu a jako vystudovaná dějepisařka prostě miluju všechny debaty a zmínky o historii. Diana je sympatická, no a Matthew je božský. Vrhám se s radostí a očekáváním na další díl!

Jediné, co mě štve, jsou neskutečné chyby, překlepy, chybějící uvozovky a čárky v celé knize, za to ale autorka nemůže, že u nás to odflákli :(((

28.09.2018 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Super čtení na léto a jako pejskaře mě to nadchlo, dost jsem se posmála :D
Od Caplin něco načteno mám a tuto její knihu řadím k těm lepším. Čte se to jedna báseň, až tak, že bych se tam hned stěhovala.

10.07.2023 4 z 5