Scheila Scheila komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha se četla rychle a i se mi líbila, ale popravdě píšu komentář pár týdnů po přečtení a už nemám šajna o čem byla. :( jen si vzpomínám na nějaké úseky. To se mi u knih nestává. Takže pro mě je to spíše zklamáním, než ta bomba jak každý píše.

19.02.2020 3 z 5

Pozorovatelka Pozorovatelka Anna Bright

Ze začátku jsem se musela nutit. Pak se to tak rozjelo, já si našla cestu k hrdinům a zamilovala se. :) moc hezká a napínavá kniha. Pro mě někdy předvídatelná a někdy absolutně ne. ????

09.01.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Hezký a zajímavý nápad. Podle mě jen škoda, že autor to celé pojal tak “dětsky” mohla z toho být opravdu pecka! I toto dílo je velmi povedené a poutavé, těším se na pokračování co se stane dál :)

19.03.2019 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Knížka se čte rychle a jednoduše. Líbil se mi spád jakým kniha ubíhala, ale něco mi tam chybělo, nejspíš nějaké to napjetí, vše co se odehrávalo mě nepřekvapilo, vše jsem odhadla. Jediné překvapení byl konec který byl opravdu přehnaný a spíš než uklidnil mě naštval kam to až zašlo a jak si hlavní hrdinka hrála na boha pak už. Ale četla jsem i horší. ????

19.03.2019 4 z 5

Rytíř v rezavém brnění – Aneb o muži, který našel sebe sama Rytíř v rezavém brnění – Aneb o muži, který našel sebe sama Robert Fisher

Milá jednoduchá a odpočinková kniha.
Příěh byl jednoduše a však hezky popsán. Člověk si u této knihy uvědomí věci, které vlastně už ví, ale potřebuje je "slyšet"
Popravdě doslov k českému vydání se mi osobně líbil víc než samotná kniha.

07.05.2017 3 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Knihu jsem si původně podle komentářů tady ani přečíst nechtěla, ale jelikož jsem jí dostala k narozeninám řekla jsem si "no proč ne" a udělala jsem dobře. Je to sice má první kniha od tohoto autora a prý je to úplně jiný žánr než normálně píše. Ale já z knihy byla unesena. Začátek mi přišel blbej, ale pak až se to rozjelo bylo to skvělé. Malého Danteho zboznuji. Knihu jsem precetla za chviličku. Cetlar se velmi rychle aa.dobře myslím ze by jste neměli dát na špatné komentáře a přečíst si ji. Je vážně zajímavá :-)

09.12.2016 4 z 5

Marbulínek a jeho hračky Marbulínek a jeho hračky Otakar Haering

Miluji

Marbulínek cestuje Marbulínek cestuje Otakar Haering

Tuto knihu miluji od sveho dětství, i tu jeho druhou. Do teď ji mám a je to krásné, si sednout znovu ji otevřít a zavzpomínat. :-)

Ukradené dítě Ukradené dítě Keith Donohue

Tato kniha mě okouzlila, ze začátku jsem si říkala "hmm zajímavé téma" pustila jsem se do ni a vážně překvapila. I ne tak.známí autor a kniha aa přesto tak výborná. Četlo se to samo a bylo to napínavé do konce. Jen a.jen bych doporučila. :-) svět skřítků miluji. A těchto šotků se nemohu nabažit. Skutečný svět se propleta s ještě skutecnejsim svetem. Výměna dětí a to celý je to super

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Hezká knížka, ale popravdě jsem čekala víc, těšila jsem na víc příběhu dvou sourozenců, co od sebe byly jako děti odděleny. V této knize je hezké to, jak se vlastně zase setkali. Ale jak říkám, uvítala bych víc o osudech těch dvou... Málo emocí, jen takové obecné věci.. :) znovu bych do ní nešla..

24.08.2016 3 z 5

Dívka zvaná Lyra Dívka zvaná Lyra Cecelia Ahern

Na tuto knihu jsem se fakticky těšila. Příběh dívky, která vyrůstala sama v lesích mezi horami. Jen se zvířátky, svými myšlenkami a schopnostmi. Čekala jsem od toho víc Laury. Ale byl to spis příběh o tom jak tuto krásnou něžnou a panenskou bytost vytrhli ze svého útočiště a toho jediného co zná do ruchu velkoměsta a celého světa. Je to kniha o její psychice a jak se najednou vyrovnává s obrovskou popularitou a nenávistí, lidmi a zvuky kolem sebe a svou první láskou.
Když jsem si v mozku přepla, že to nebude příběh o dívce z hor, ale o dívce z hor ve městě začlo se mi to líbit a příběh jsem si moc užila. Soucítila jsem se vším co Laura prožívala.
Hezká a nenásilně napsaná kniha pro chvíle odpočinku.

09.03.2021 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Druhá kniha ze série mě totálně pohltila. Ač první díl jsem přečetla se zájmem a zvědavostí jak se dál život Feyre vyvine tak mě osobně tolik nevtáhl a stále mi v mysli poskakovalo, že je to dost podobné jako kráska a zvíře.
Druhy díl naopak s kráskou a zvířetem nemá totálně nic společného. Vše bylo tak krásně vylíčené a podrobně sepsané že jsem se přenesla na všechny místa s nima a prožívala to co hlavní hrdinové. Připadala jsem si, že jsem sedmý člen jejich rodiny a jen tichý přihlížející co dál budou podnikat aby zachránili svou zemi. Dokonce jsem se i červenala při milostných scénách, protože jsem si opravdu připadala v těch momentech trochu na víc, a že bych jim měla dat trochu soukromí.

Autorka mi u této knihy ukázala, že opravdu patří mezi špičky dnešních autorů.

15.02.2021 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Když jsem se někoho zeptala na doporučení dobré série byla mi doporučena právě tato série.
Měla jsem tedy velké očekávání, které kniha celkem naplnila. Jediné co mě tam ze začátku dost vadilo bylo, že to velmi připomínalo krásku a zvíře. V jedné části však byl zlom a od krásný a zvířete se to krásně odlišilo a mě to tak upravili chuť.
Svět víl a dvory jsem si velmi oblíbila. Zamilovala lidskou dívku kterou miluje mocný vladař Jarního dvora.
Propracovaně napsaný příběh, svět ve kterém se děj odehrává i postavy.
I přes tloušťku knihy a občasnými úseky kdy se kniha vlekla, jsem se nenudila a hltala každou další stránku.

15.02.2021 4 z 5

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

Příběh vypráví pes jejího Veličenstva. Mladý corgi s jedním uchem dolu. Kniha je plná mouder a životních poznatků. Nejdříve mi dělalo problém to královské prostředí, jelikož nejsem Fanda královské rodiny. Když jsem ale vytěsnila, ze je kniha o nich, tak se mi dál četlo mnohem lépe. Dost jsem se nasmála u trapných chvil Nelsona. Oddechová a klidná kniha, kde nanejdete žádné zvraty ani nic napínavého, ale pokud chcete oddechovku u které se budete usmívat, je to správná volba.

31.12.2020 3 z 5

Markétka a Bojar Markétka a Bojar Joëlle Barnabé-Dauvister

Nejlepší dětska kniha

01.04.2020 5 z 5

Dívka s havraními křídly Dívka s havraními křídly Tereza Kramerová

Kniha je velmi milá, čtivá, psaná formou pohádky a dost jednoduše. Životní převraty tam nehledejte. Jedná o naučnou duchovní krásnou pohádkově napsanou knihu. I když dětem bych ji nejspíš nečetla. Myslím, že i mnoho dospělých, který se v “ezo” nepohybují, jen hledají nějaké povzbuzení, tak že bude tato kniha nesrozumitelná. Jelikož je tam dost termínů, které asi člověk, který se tím nezabejvá nemůže pořádně uchopit. Např. Své vnitřní srdce.... kniha se dá přečíst za jedno až dvě odpoledne. Třeba se k ní vrátím.

30.10.2019 4 z 5

Ta kniha me teda vuuubec nic nerika. Se ctenim jsem se vlekla, nebavilo me to, chapu melo to byt o rodinne linii a vsech trapenich a radostech v ni. Ale vubev me to nebavilo. Autor nejspis zamyslel kdyz do toho primota trochu “magie” ze to nude zajimavejsi, bohuzel to na me pusobilo jako jeste vetsi slatanina. Dve hvezdy davam za to ze byli hezky vykresleny postavy a za krasnou obalku, ale to je tak vse co se mi na knihe libilo.
Velke zklamani.

04.09.2019 2 z 5

Než přišla bouře Než přišla bouře Susea McGearhart

Co povědět ke knize kterou napsal sám život?
Nehledejte velké zvraty, přehnaně vylíčené situace ani mnoho postav. Tato kniha je psaná přesně tak jak psaná má být. Samozřejmě si mohla Tami některé události přibarvit, přehnat nebo vylíčit tak, aby to lidi pobavilo, ale to by pak nebyl příběh o pravdě a upřímných pocitech. V dnešní době přehánění, nám tato kniha bude připadat nudná, ale co závavného má člověk dělat sám na moři? Nic moc že? Takže velmi oceňuji pravdivost a upřímnost, ne zdlouhavé vymyšlené fráze, aby se z knihy stal poutavý smyšlený příběh. Mě se kniha velmi líbila, přečetla jsem ji za dva dny a čekala jak to vše dopadne a doufala spolu s hlavní hrdinkou. Být to smyšlený příběh, byl by to průměr. Vyprávění je skutečnost a to mi dalo jiný pohled na to všechno. Hezká, napínavá kniha. A Tami velmi ale opravdu velmi obdivuji. ????

29.12.2018 5 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Hezká, usměvavá a odpočinková kniha. U které se nasmějete. Jelikož život Káji je jedna velká tragedie

14.03.2018 4 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková