scarletblue scarletblue komentáře u knih

Neznámý žalm Neznámý žalm Laura Thalassa

Na tomto díle mi asi nejvíc vadilo, že se to až nebezpečně začalo podobat Dvoru trnů a růží. Pořád hezké dílko, jen čím dál méně originální. Přesto tu však vystupuje originální padouch a není to jako přes kopírák, takže to stále za napínavost stojí za přečtení. Des mi až nebezpečně připomínal Rhysanda. Stejně tak i tento nový svět víl se svými dvory.

28.12.2023 4 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

(SPOILER) U tohoto dílka jsem si především vážila originality. Líbili se mi všechny postavy. I nové pojetí sirén. Jen jsem čekala že dluh Callie bude mít větší význam a nečekala jsem, že se to zvrhne do takové romance. Zároveň se mi však líbilo Handlířovo tajnůstkářství.

28.12.2023 5 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Příběh se mi líbil. Jistě opět musím konstatovat, že knihy postrádají kouzlo a propracovanost S. J. Maas, přesto mě tento vílí svět okouzlil a ráda si od autorky přečtu něco dalšího.

16.10.2023 4 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Zrovna od postavy Eloise jsem očekávala nejvíce, bohužel zklamání. Postava stále skvělá, ale děj nudný.

04.05.2023 3 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Moc hezký příběh. Ale styl vyprávění mě nezaujal. Příliš stroze popsaný děj. Asi bych u takového příběhu očekávala víc romantického děje. Nevadilo mi, že Patience a Hester mají mezi sebou spíše chladný vztah založený na respektu a potřebě nebýt na světě úplně sám. Přišlo by mi však lepší, kdyby se příběh alespoň trochu zaobíral jejich vztahem. Nemusela to být romantická slátanina, ale alespoň trochu víc než mrazivý odstup. Nemohla jsem se proto začíst. Chyběla mi gradace knihy. Po celou dobu se nesla stejným popisným tempem. Začala jsem tedy přeskakovat stránky asi v polovině. Na druhou stranu se mi líbilo, že autorka popsala podrobně jednotlivé porody a práci Patience. Rozhodně z ní neudělala vševědoucí porodní bábu, což přidalo na autentičnosti.

02.05.2023 4 z 5

Hledá se vévodkyně Hledá se vévodkyně Annie Burrows

Závěr příliš rychlý, chybělo mi rozuzlení a epilog. Ale pořád dobré čtení na pár hodin. Prostě jednohubka.

02.05.2023 4 z 5

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Tento díl se lišil oproti dvoum předchozím. Byla to pecka a nejradši bych přidala ještě jednu hvězdičku. Jsem zhrozená a znechucená a prostě tuhle sérii miluju. Zamilovala jsem si i nesympatického Bena. Jen tak dál Briggsová, jen tak dál.

10.04.2023 5 z 5

Požehnání z nebes Požehnání z nebes Grace Green

Příběhově to byl dobrý příběh na jedno odpoledne. Prostě bláznivá romantika na jedno odpoledne, nic světaborného. Autorka se nesnažila o žádný román, prostě jen oddechovka. Přitom to mělo potenciál, ze kterého by se dalo těžit. Asi by to nebyla o nic menší slaďárna, ale asi i tak bych si to přečetla. Bylo to hodně uspěchané, ale i tak to šlo.

08.08.2022 3 z 5

Milenec snů Milenec snů Sherrilyn Kenyon

Originální dílko. Hezky se četlo. Zajímavé postavy i děj. Možná, že by bylo čtivější, kdyby se prolínaly události z minulosti i současnosti.

10.05.2022 5 z 5

Když tě zachrání Skot Když tě zachrání Skot Hannah Howell

Zajímavý nápad, na zaplácnutí času skvělý, ale chyběla nějaká propracovanost, přišlo mi to tak nějak nedotažený do konce. Jako kostra pro propracovanější příběh by to bylo dokonalý. Pokud si ale nemáte co přečíst, tak to stojí za to, kniha je krátká, takže se čte rychle.

30.12.2021 3 z 5

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

Kvalitou příběh postupně kolísal a za mě úplně zkažený konec. Nápad byl určitě zajímavý a je to svižné a plné erotiky, ale autorka nenechala žádný prostor pro rozvoj citů mezi hlavními postavami. Prostě to napsala, jako by to byl holý a prostý fakt a to to celé pokazilo. Věřím, že kdyby se na jejich vztah více zaměřila, tak to přidalo na kvalitě knížky. Přesto však stojí za to si to přečíst.

23.03.2021 3 z 5

Rodinné závazky Rodinné závazky Yvonne Lindsay

Moc se mi kniha líbila. Jistě, nejde o nic originálního, ale příběh hezky plyne a působí reálně. Jen mě mrzí, že autorka navázala na příběh až po jejich známosti. Bylo by hezké si přečíst o jejich prvním setkání. Pro oddechovou, nenáročnou četbu ideální.

11.03.2021 4 z 5

Cože, miminko!? Cože, miminko!? Rebecca Winters

Hezký, jednoduchý příběh plný nedorozumění. Děj je plynulý a dobře se čte. Oddechovka na jeden večer. Ničím nepřekvapí. Tím, že je knížka krátká, tak nenudí.

11.02.2021 4 z 5

Přitažlivý cizinec Přitažlivý cizinec Lass Small

Moc smutný a zároveň krásný příběh. Děj je plynulý a přesto, že se v něm přeskakuje v řádech měsíců, tak mu to neubírá na kvalitě. Oddechovka na jeden večer. Nečekejte nic překvapivého.

11.02.2021 5 z 5

Pirátova žena Pirátova žena Madeline Harper

(SPOILER) Moc hezký příběh, krásně napsaný, zábavný. Rychle plyne a úplně pohltí. Jen mohl být delší.
Jednu hvězdičku strhávám za konec, protože autorka vůbec nevysvětlila, co se dělo dál, když se Diana vrátila zpět v čase. Ani, co se dělo s její jmenovkyní, když Diana zaujala její místo. Nebo, co se stalo s oním pirátem a jak vnímal Dianino zmizení. Bylo mi líto, že s ním Diana nezůstala...

10.02.2021 4 z 5

Nebezpečná svůdnice Nebezpečná svůdnice Bertrice Small

Z tohoto díla mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu se mi knížka příběhově líbila a stejně tak i postavy, ale nebyl tu žádný prostor pro jejich vývoj. Přečetli jste dvě kapitoly a příběh se posunul o několik měsíců, či let později. To mi na tom vadilo nejvíce. Nestačila jsem ani sledovat Blazein vztah s prvním manželem a už měla druhého. Prostě to nebylo ono.
Také mě překvapuje, že autorka v každé knížce popisuje Annu B. jinak.
Knížce by rozhodně prospělo, kdyby se více zaobírala vztahy a méně rychlým posunutím děje...
Trochu mě mrzí, že jsme se nedozvěděli, co se dělo s její sestrou v Irsku, ale má to být sága, takže asi další dva díly přeložené nebyly a příběh mě nezaujal dost na to, abych chtěla číst další díl. Zlatá Rosamund, ta to s Jindřichem opravdu uměla.

28.01.2021 3 z 5

Ledová pustina Ledová pustina Maite Carranza

Naprostá nádhera. Úplně z jiného soudku než první díl. Přišlo mi to víc "dospělácké", teda na to, že mi tehdy bylo jedenáct...
Přesto mám na tuto sérii krásné vzpomínky.

03.01.2021 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Ještě lepší, než předchozí díl. O Revovi jsem chtěla už v prvním dílu vědět víc, takže jsem tuto knížku přečetla během jediného dne. Někdy mi nesedla Emmina povaha, zvlášť to jak se chovala ke své kamarádce. Díky tomu však byla knížka realističtější. Postavy nejsou umělé mají své chyby. Prostě nádhera.

03.01.2021 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Knížka se hezky četla. Jde o milionkrát ohrané téma, takže nečekejte nic originálního. Závěr mohl být lépe propracovaný.

03.01.2021 3 z 5

Dar lásky Dar lásky Julie Garwood

Kniha hezky utíká, možná jen kdyby byla víc napínavá. Jinak příběhově moc hezká.

28.12.2020 4 z 5