scarletblue scarletblue komentáře u knih

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Skvělá, dechberoucí, úplně mě odrovnala. Trochu jsem nevěřila tomu, že by Lilka byla za pár měsíců znovu schopná navázat vztah, ale na druhou stranu, každý z nás je jiný a léčí se jiným tempem. Asi jsem jen nečekala, že se ten jejich vztah, tak rychle vyvine, spíš bych si myslela, že oba budou mít vzpomínky, které je budou brzdit, ale proč ne. Hořký příběh se sladkým koncem.

12.05.2022 5 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Nádherný příběh. Prostě krásný. Byla jsem z něj nadšená. Krásný vývoj vztahu mezi hlavními hrdiny. Snad bych jen chtěla víc kapitol z pohledu Adama, protože jsem byla strašně zvědavá, jak se cítí. Klidně bych četla i víc knih o tomhle páru. Prostě bomba.

23.01.2022 5 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Rozhodně stojí za to si přečíst. Příběh je vtipný, svižný, místy i erotický. Přestože se on chová jako největší hajzl pod sluncem a otrokář zároveň, tak ona jeho úkoly plní s grácií a bez ztráty charakteru.

23.03.2021 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

I když jsem sérii viděla a četla několikrát, tak je to tentokrát poprvé, co jsem se nesoustředila tolik na děj jako na vztahy a emoce hrdinů. Katnniss jsem jako postavu nikdy ráda neměla, působila na mě bezcitně. Nyní však poprvé mám pocit, že jsem ji naplno pochopila. To jak ji změnila ztráta otce a vlastně i matky, která ji opustila v kritickém momentě, kdy neměla možnost skutečně truchlit za otce a musela se postarat o svou rodinu. Převzala tak jeho roli. Co asi udělá taková zkušenost s dítětem? Není divu, že je tak emočně nedostupná a Peeta nemá v prvním díle šanci se dostat do jejího srdce. Nebo spíš do její hlavy, která nepřipouští lásku jako sílu, ale lásku jako slabost. Láska pro Katniss znamená slabost a smrt. Proč by se tedy nechala znovu zranit? Musím uznat že si Katniss získala místo v mém srdci stejně jako si získala Peetovo či Cinovo. Je to vůbec poprvé, co jsem si vychutnala příběh osudem pronásledovaných milenců a ne Hladové hry!

11.05.2023 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Čtivý děj na jeden večer. Snad jen kniha mohla být delší a autorka se mohla víc věnovat jejich životu po nehodě, protože to by stálo za to. Ale jinak super. Moc se mi to líbilo.

23.01.2022 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

(SPOILER) Poprvé na mě doléhá poslední díl v takové síle. Třesu se strachy a zlobou spolu s Katniss. Pláču a jsem zmatená s Peetou. Nenávidím s Johannou. Pohrdám vším a každým s Enobarií. Blázním jako Annie. Mozek mi šrotuje na plné obrátky jako Diodovi a nakenec jsem závislá jako Haymitch. Neuvěřitelné, že zbylo pouhých sedm splátců, kteří mohli vyprávět příběhy 75 vítězů, 75 let plné krve a nenávisti. Tuhne mi krev v žilách nad Priminou smrtí, zbytečnou a nepochopitelnou. Je jedno kolikrát tuto sérii přečtu a shlédnu v televizi. Vždycky mě naprosto rozdrtí.

Na tomhle díle mi vadila jediná věc. To jak Katniss vzdala snahu zachránit Peetu. Nebylo to od ní fér. On by za ni bojoval jak správně upozornil Haymitch. Epilog je katastrofa. Vyzněl jako by k dětem neměla žádný vztah, jako by je měla pouze kvůli Peetovi. A vlastně jako by z ní zbyla jen prázdná schránka, která nic necítí. Pouze hledá oporu v Peetovi a za odměnu mu dává rodinu, po které touží. Nevím, nějak mě to odrovnalo.

14.05.2023 5 z 5

Plamen lásky Plamen lásky Joan Johnston

Opravdu krásná knížka. Skvěle odvyprávěno a nádherný příběh. Ani chvilku jsem se nenudila. Rozhodně stálo za přečtení.

03.05.2023 5 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

(SPOILER) První díl trochu zklamání. Čekala jsem od toho víc. Zaujal mě název, obsah i obálka a musela jsem si to ihned přečíst. Rozhodně mám velká očekávání ke druhému dílu a vzhledem k tomu, že tento žánr nemá u nás příliš velké zastoupení, tak hodnotím kladně. Příběh však ničím neoslní. Chápu autorčinu tendenci zapojit tématiku zvěrokruhu vzhledem k módnímu trendu. Neobjevila jsem jedinou zajímavou postavu. Tuctová hlavní hrdinka a bad boy, který není až tak bad, protože ve svém nitru je vlastně laskavý a pečující. Hlavním plusem příběhu je tématika vlkodlaků, opět pojatá ve stylu Twilight jen více s erotikou. Jakože erotika v tomhle žánru je fajn, ale všeho moc škodí a tady byla opravdu na škodu. Rozhodně však dám sérii ještě šanci, třeba se další díl posune o levl vejš a mile překvapí.
Šablona nezdravého vztahu dle Meyerové. Mám takové podezření, že v následujícím díle zjistí, že díky Měsíčním čarodějkám může mít vztah i s vůdcem Hadonoše, a tak se zbaví nechtěného pouta a vybuduje si nové. Pokud to bude tak, tak budu moct jen autorku vychválit. Pokud ne, tak se obávám, že do další série o vnuceném vztahu se nepustím.
Abych knihu jen nestrhala, tak oceňuji to, že se kniha dobře četla, děj na sebe hezky navazoval a když jsem přečetla poslední řádku, tak mi bylo líto, že už je konec. Zasloužilo si to děj trochu víc natáhnout. Jak říkam, míň erotiky a víc děje.

09.04.2023 3 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Nemám co vytknout. Rychle se četla, celkem měla i zajímavou zápletku, navíc i erotickou. Rozhodně to stojí za přečtení pokud netoužíte po ničem složitém, spíše oddechovém, přesto trochu napínavém.

26.01.2022 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Kniha se mi líbila, byla to správná oddechovka plná napětí. Obzvlášť první polovina mě bavila. Možná mohl být příběh trochu propracovanější. Části s panem X mě vůbec nebavily a většinou jsem je přeskakovala. Ale jinak nemůžu nic vytknout. Stojí za to si přečíst.

10.01.2022 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Skvělá knížka, čtivá a zajímavá. Souhlasím s tím, že mi postavy přišly mladší, než byl věk v knížce, ale i tak se mi moc líbilo to jejich kočkování. Klidně mohla být knížka delší, nebo mít víc dílů. Moc se mi líbila. Čekala jsem toho víc z prostředí závodů, ale i tohle bylo super.

04.01.2022 4 z 5

Učitel lásky Učitel lásky Robin Schone

Knížka se mi líbila. Konečně se totiž autorka zabývala emocemi svých postav a vývojem vztahu mezi nimi. Chyběl už jen epilog, který by to zakončil.
Pornem bych to teda rozhodně nenazvala. K sexu mezi hlavními postavami dochází téměř až na konci. Samozřejmě nechybí barvité líčení, ale myslím, že to děj nijak nenarušuje....

29.01.2021 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Prostě nádherná. Jasně dokazuje, že kdyby spolu lidé více mluvili, tak by si ušetřili spoustu hádek a bolesti. Naprosto realistický příběh o životě jaký je. Žádná přihlouplá slátanina.

03.01.2021 5 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Hezká, romantická, ze života. Možná mohla být alespoň trochu napínavá, ale tím, že není příliš dlouhá to nevadí.

29.12.2020 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

První díl této série mám nejradši. Četla jsem jen první tři díly, protože mi to přišlo zbytečně moc natahované a dál už mě příběh ani nezaujal.
Za mě jde o nejlepší knihu z tohoto žánru. Proto hodnotím plným počtem. Jistě, na některé věci je pohlíženo příliš romanticky, ale to je u těchto knih normální a dle mého názoru i žádané. Pokud bych po každé autorce historických románů požadovala, aby se do puntíku držela historie, tak si rovnou můžu přečíst nějakou kroniku, nebo encyklopedii.
Navíc jde o téma romantické s nádechem fantasy a jak se říká: "fantasii se meze nekladou".
Pokud si chcete přečíst krásný romantický příběh, místy ponurý, tak jste na správné adrese. Pokud ne, tak si stačí přečíst štítky a vše vám bude jasné a nemusíte marnit čas čtením.
Ten komu se tato kniha líbila, tak vřele doporučuji i seriál.

28.12.2020 5 z 5

Tajemství Tajemství Julie Garwood

Jedná se o jakousi pohádku z Vysočiny. Přesto se mi to líbilo. Autorka pojala příběh hezky a byl i místy napínaví. Pěkné čtení pro krácení volné chvíle

25.01.2024 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Nebylo to vůbec špatné. Kdyby se jednalo o starší, trochu vyzrálejší hrdiny, tak je to dokonalé. Jsem zvědavá na další díl. Buď to bude ten typ séeie, která je díl od dílu lepší a nebo naopak. Tak uvidíme. Rozhodně bych tomu teda nedala Žánr pro děti a mládež. :D

07.01.2024 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Bomba. Miluju originalitu tohoto díla. Upíři zase jinak ve vlastní zemi. Samostatné božstvo a podobně. Nemohla jsem přestat číst. Originální postavy s jejichž zabíjením se autorka nemaže. Naprosto úchvatné.

29.12.2023 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Miluji tuto sérii. Trochu mi chyběl náhled na opačnou stranu jako byl u filmu, ale i tak to bylo nádherný. Neuvěřitelný že se film příliš neodchýlil od knihy. Samozřejmě je knížka působivější. Co mě překvapilo je, že narozdíl od filmu Katniss začíná vystrkovat růžky poté co si uvědomí, že Snowa nedokáže přesvědčit. Prostě super.

13.05.2023 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Asi mě trochu zklamalo, že se Penelope musela změnit, aby zaujala Colina. Přišlo mi to vůči této postavě nespravedlivé. Zvlášť když uvážím, že jde o geniální autorku skandálních sloupků.

04.05.2023 4 z 5