Sauron Sauron komentáře u knih

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

(SPOILER) SPOILER SPOILER SPOILER !!!

Hodnotím líp než jedničku kvůli tomu že děj běží rychleji, a také zmizel předchozí pocit že jediný, kdo tam něco umí je Aragorn a Gandalf. Technicky dokonalé, jediné k čemu může mít čtenář výhrady(a často taky má)je ta spousta mluvení o neznámých místech a legendách. Také některým vadí ,,popis toho kamení a krajiny všude kolem". Obě věci chápu, sám uznávám že jsem se v tom taky ztrácel. Ale spíš mě to vzrušovalo než nudilo(ne úplně, jenom trošku). Je však pravda že dějová linie Froda a Sama byla trochu nudná(aspoň pro mně). Kdybych se na to díval kritickým okem, řekl bych že je to špatné. Kdybych se na to díval déle, řekl bych že je to kniha pro lidi kteří jsou už trochu pokročilejší čtenáři, ne jako já když jsem to četl. NIC PROTI !!!

17.07.2022

Bible Bible neznámý - neuveden

Je to správné vůbec hodnotit? Je správné hodnotit cokoli náboženského a kontroverzního, co se liší jenom názorem, který jste si většinou vytvořili dřív, než jste začali číst? Skutečně je správné hodnotit Toto jako obyčejnou knihu? Vždyť číst se To takovým způsobem nedá. Všechny komentáře které jsem našel, se liší pouze názory. Zasévá to nenávist a zbytečné diskuze(hádky). Jistě, mohu vést bitvu o dobré nebo špatné hodnocení, buď podle toho, jestli to považuji za Písmo Svaté a nemělo by na to být pliváno, random knížku pro lidi co nejsou ateisti, anebo největší zrůdnost co kdy lidstvo vytvořilo(já osobně se ztotožňuji s tím prvním). Jestliže se snažíte předat svůj správný názor ostatním, zapojováním do internetových diskuzí tomu nepomůžete. Neodsuzuji Databázi knih, mimochodem. Nuže, to si myslím, já, třebaže si tímto komentářem vlastně protiřečím.

30.05.2024

Čarozpěv Čarozpěv Timothée de Fombelle

Naprosto dokonalá knížka! Nemůžu se dočkat třetího dílu. Ilustrace jsou naprosto nádherné, příběh stejně tak.

08.02.2024 5 z 5

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

(SPOILER) (Fakt velký spoiler)K téhle sérii jsem se vyjádřil už v jiném komentáři, ale ta bitva mě naštvala. Když už něco, jsem se opravdu hodně těšil na závěrečnou bitvu-já prostě miluju ten pocit velkolepého finále. A....nic. Prostě jsem četl a měl jsem pocit že to je dokonce míň čtivé než obvykle. A ještě jedna věc mi vadila. Hele jo, já postavu Lea fakt žeru. Ale proč ho nenechali zemřít? Člověk z toho má pocit, že ho autor nechal žít jenom kvůli dalším dílům. Myslím si, že v série, ve které žádná důležitější postava nezemře(aspoň pokud se pamatuju), bohužel nemá nic moc co nabídnout. je to pak prostě nemastné neslané. No nic.

29.10.2023 3 z 5

Vango Vango Timothée de Fombelle

Trochu mě to zklamalo, není to tak dobré jako Tobiáš, ale rozhodně stojí za přečtení. No, dobře, je to prostě skvělá knížka, jenom se těšil trochu moc.

01.04.2023 3 z 5

Písečníci a bludný asteroid Písečníci a bludný asteroid Václav Dvořák

Dostalo se to ke mně ke mě přes školní exkurzi s panem Dvořákem. Moc fajn, mimochodem. Pan Dvořák umí velice dobře psát. Ale samozřejmě nešlo přehlédnout, že to velice dobře kopíruje Harryho Pottera. Ale, přiznejme si to, kdyby to kopírovalo něco méně slavného, tak by to mnohem víc lidí přehlédlo.

27.09.2022 3 z 5

Konec rodu Slavníkovců Konec rodu Slavníkovců Oldřiška Ciprová

(+ SPOILER) Takové odpočinkové čtení, ale na můj vkus je to i na to příliš krátké. Občas jsem se usmál nad Arturovou nechápavostí k očividným věcem. A k těm ilustracím, kromě té na obálce mě nijak zvlášť nezaujali. Třeba se knížka uchytí víc.

15.09.2022 1 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Je to skvělá pointa, jakoby temný, tedy spíš tajemný příběh, kombinovaný s pohádkami. To že to je krátké, myslím, že je záměr. Můj první dojem z knihy byl rozporuplný, ale teď v tom spíš vidím autorův záměr, aby nechal čtenáře na vahách, jestli to byl nádherně ilustrovaný odpad, nebo kniha s těžko pochopitelným hlubším smyslem(jestli tam nějaký je, tak jsem opravdu dítě co nic nepochopí). Ale neznám toho spisovatele dost dobře abych to mohl s jistotou posoudit.

01.09.2022 3 z 5

Ostrov pokladů (komiks) Ostrov pokladů (komiks) Andrew Harrar

Skvělé!

18.08.2022 5 z 5

Neobyčejný kluk Neobyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Tak dokonale napsáno, že bych věřil, že je to skutečnost.

27.07.2022 5 z 5

Páté kolo u vozu Páté kolo u vozu Jeff Kinney (p)

Jako všichni poseroutci : Vtipné, leč ne moc výchovné. Chápu že to tak spisovatel nemyslí doopravdy, ale mohl by trochu víc zvýraznit, že to má být bráno s nadhledem.

02.07.2022 4 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Ještě u žádné knihy jsem si tak moc neužil prostředí. Pečlivě vymyšlené, stavěné tak, že si drobných nesmyslností nevšimnete. Příběh možná příliš... No na mě to působilo jako stálé finále, což mě trochu rušilo. Postavy dobře vystavěné. Nevím čím to bylo, že tuhle knížku líp než řadu jiných béčkových fantasy, co mají v knihovně.

17.05.2024 4 z 5

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Jo je to fajn, je to nesmírně čtivé a propracované, ale... Nevím ale z této série mám pocit že je to pořád stejné. Nepřekonatelný úkol, hrdinové trousí na každou stranu vtipné hlášky ale ,,uvnitř fakt bojí", bum prásk, úkol hotový, nikdo neumřel, akorát pár věcí se pokazilo aby bylo z čeho psát další knížku. Jo, trochu to karikaturuju, ale vlastně to je pravda. Bohužel.

29.10.2023 2 z 5

Vítr se zvedá Vítr se zvedá Timothée de Fombelle

Byl jsem velice příjemně překvapený. Přiznávám se, že po zkušenosti s Vangem jsem si začínal myslet že de Fombellovi knihy jsou všechny stejné(a to jsem prosím četl jenom Vanga, Perla a Tobiáše! Občas se divím i sám sobě).
Jenže tahle kniha je sice podobná ostatním od autora, ale je tam spoustu nových prvků, a taky jsem zjistil, že je to doopravdy čtivé.

17.09.2023 5 z 5

Svatý Martin – rytíř milosrdenství Svatý Martin – rytíř milosrdenství Wilhelm Hünermann

Překvapuje mně že to z tolika uživatelů na databázi knih četlo tak málo lidí. Tato kniha rozhodně dělá čest tomuto světci, nad jehož skutky musí žasnout každý. Rozhodně doporučuji.

30.12.2022 5 z 5

Volání přízraku Volání přízraku Kevin Sands

Chápu že je asi pro celkový příběh tenhle díl důležitý, ale mě moc tedy nenadchl. Scházel mi v tom především rychlý a čtivý styl detektivky který byl v předchozích dílech. Je ale pravda, že finále mě překvapilo a vtípky se neomrzí(jsem holt ta správná věková kategorie, takže to prostě žeru). Doporučuji, ale možná budete trochu zklamaní. 3 hvězdičky a půl.

22.12.2022 4 z 5

Kovář z Velké Lesné Kovář z Velké Lesné J. R. R. Tolkien

Ach, ten krásný svět jednoduchosti a krásy, co se ztrácí v neurčitu...

24.09.2022 5 z 5

Hodinová věž Hodinová věž Natalja Ščerba

Souhlasím, že tento díl je rozhodně lepší než dva předchozí, a vypadá to, že nemusím litovat rozhodnutí dočíst tuhle sérii. Trvalo mi dlouho, než jsem se sice zorientoval(nebojte, to není důvod, proč dávám hvězdičku dolů), ale nakonec jsem si knížku krásně užil. Dávám hvězdu plus za nadějný comeback.

30.05.2024 4 z 5

Tintin v zemi Sovětů Tintin v zemi Sovětů Hergé (p)

Teda byl jsem teda hodně překvapený. Čekal jsem prostě klasického Tintina s klasickým stylem. Kdybych asi jako prvního četl tohohle, asi bych už další díly nečetl. Ale nevadí mi to. Pro mě to je spíš takový příjemný dodatek, ačkoli je vlastně první s Tintinů.

17.07.2023 4 z 5

Elfí princ Elfí princ Kazu Kibuishi

Slabší oproti předchozím dílům.

02.03.2023 3 z 5