sassy4 sassy4 komentáře u knih

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Fantastická kniha. Od začiatku ma do seba vtiahla. Áno, na začiatku síce nebolo veľa akcie a dej sa možno rozbiehal trochu pomalšie, mne to ale vôbec nevadilo. Autorka je priebojníčka v opisovaní situácií, pocitov, predstaví nám slobodnú matku Gwen s dvoma deťmi a jej extrémne náročnú situáciu. Za mňa je táto kniha úplný klenot a jeden z najlepších thrillerov, aké som doteraz čítala. Navyše, hlavná hrdinka je sympatická, úplne podľa môjho gusta. Z naivnej chudinky sa stala silná matka bojovníčka, ktorú len tak kdekto neporazí.

24.08.2023 5 z 5

Stratená Stratená Kathryn Croft

(SPOILER) Kniha dobrá a námet tiež. Aj keď trošku neuveriteľná. Reakcie Simone ako matky, ktorá prišla o dieťa, mi občas pripadali nedostatočné. Záver ma ale prekvapil. Myslela som si, že štvrtý člen party bude kolega. Koniec mi pripadal dosť depresívny, až zbytočne. Mohlo to s Grace nakoniec dopadnúť dobre, aspoň by to trošku zmiernilo temný a ponurý príbeh. Navyše, Simone si zaslúžila dobrý koniec, najmä po tej obrovskej zrade.

12.07.2023 4 z 5

Hrob pro mého manžela Hrob pro mého manžela Catherine Steadman

(SPOILER) Kniha je síce písaná dobrým štýlom, bohužiaľ ale nemá tak zaujímavý dej. Trvá asi do polovice, kým sa príbeh rozbehne. Hlavná hrdinka Erin je navyše nesympatická, naivná a robí hlúpe rozhodnutia. Pri niektorých pasážach som nerozumela jej chovaniu a ľahkovážnosti. No a záver, nepredpokladala som, že by ju zradil vlastný manžel. A dôvodom asi bude to, že to vôbec nedávalo zmysel. Jeho motivácia nebola dobre vysvetlená. Prečo by zradil ženu, s ktorou bol niekoľko rokov, ktorú miloval, vzal si za ženu a to všetko kvôli náhodne nájdeným peniazom? Nemohli z nich žiť obaja? Alebo ju nemiloval? Ak teda šlo o nejakého sociopata, autorka to neukázala. Namiesto linky s Holli sa mohla viac venovať Markovi a zodpovedať dôležité otázky. Škoda.

26.06.2021 2 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Skvelá séria prečítaná jedným dychom. Rose je veľmi sympatická postava, hoci občas trochu rozčuľujúca. Nádherný príbeh o láske a priateľstve, dej prekvapivý a plný napätých situácií. Klobúk dole.

28.01.2016 5 z 5

Úder půlnoci Úder půlnoci Laurell K. Hamilton

Skvelý príbeh. Bohužiaľ, rovnako ako pri Anite autorka dáva do príbehu čoraz viac a viac sexu. A ja som nútená preskakovať celé pasáže. Ách, kiežby to nerobila. Myslím, že nie som jediná, koho už unavuje dookola čítať o tom, ako hlavné hrdinky obľubujú orálny sex. :(

21.01.2016 4 z 5

Semper Fi Semper Fi Robert Fabian

Haha, Burkov je nesmrteľný. Pekné faux pas. Knižka ozaj slabšia. Chýbalo mi Robertove zvyčajné napätie.

21.01.2016 4 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Moja prvá kniha od NIcholasa. Videla som niekoľko filmov natočených podľa jeho tvorby a radím ich medzi svoje obľúbené kúsky. Hlavní hrdinovia boli mimoriadne sympatickí. A Dawsona, toho mi bolo tak ľúto. Tak dobrý človek by si zaslúžil od života niečo viac. Každopádne, silný príbeh, dojímavý koniec a všetko, čo patrí k skvelej romanci aka dokonalá kniha pre ľudí, ktorí si radi poplačú.

21.01.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nádherný príbeh o dvoch ľuďoch, ktorý ma zasiahol do hĺbky. Obe postavy úžasne prepracované, vtipné, precítené dialógy a obrovská láska medzi nimi, ktorá ďaleko presahuje hranice niečoho obyčajného, mi vzali dych a nútili ma čítať v jednom kuse až do poslednej stránky. Až do konca som verila, že Will si to rozmyslí. Dúfala som v happyending. Už dlho som sa pri žiadnej knihe tak nenaplakala. Jeho sebecké a zároveň nesebecké rozhodnutie ma núti o celom príbehu dookola premýšľať a celý si ho v hlave prehrávať. Jednoznačne vrelo odporúčam. Jedna z najlepších kníh, akú som mala tú česť čítať.

06.02.2015 5 z 5

Dotek kouzla Dotek kouzla Teresa Medeiros

Vrelo odporúčam. Jedna z najlepších kníh od autorky.

30.06.2014 5 z 5