Sarfias Sarfias komentáře u knih

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Nenásilnou a milou formou ukazuje čtenáři východní nauky z pohledu kočky. Dokonalé :)

07.12.2016 5 z 5

Vzpomínky stínů Vzpomínky stínů Kalayna Price

Upozornění - možná trochu spoil: Asi jsem divná, že jsem tyto knihy tak hltala.. Nemám ráda milostné trojúhelníky, ale tady mi to celé přišlo velmi dobře podané.
Ve většině případů jsem neměla ani chuť žádnou postavu zastřelit, což se mi stává málo kdy. Tyto knihy jsou po dlouhé době jedny z těch, ke kterým bych se i po čase vrátila. Každý díl je napínavější a zajímavější. Charaktery jsou vesměs barvité, hlavní představitelka je po všech stránkách zábavná. Kniha má tu vlastnost vás chytit a nepustit, dokud ji nedočtete. Takže jiná práce stojí..ale čtenář si nemůže pomoct. I když jsem v případě Ghůlů čekala jiného padoucha, nakonec se ukázalo, že to celé bylo opět moc hezky promyšlené.
Autorka má opravdu co nabídnout a jediné, co bych vytkla je, že další díly jsou zřejmě v nedohlednu. Více takových knih, prosím!

04.09.2016 5 z 5

Roztomilá malá tajemství Roztomilá malá tajemství Sara Shepard

Pozor - možná malý spoil:
Autorka této série tentokrát překvapila mírností příběhu. I když jsou lhářky potvory (a čtenář - nebo alespoň já - se někdy diví, jaké pitominy holky nevymyslí a jaké reakce mají), tato kniha dělala čest období, kdy se příběh odehrává. Vánoce jsou svátky klidu a míru, a tak autorka trochu toho klidu a míru nadělila i lhářkám v podobě relativně šťastných konců. Alespoň tak to na mě celkově působilo. Nečekejte ale žádnou Vánoční koledu.
Jsem také zvědavá, zda A dodrží slovo a v dalších dílech, nechá některé etapy života jednotlivým hrdinkám "sežrat". Uvidíme.

13.08.2016 5 z 5

Velmi podivná, netypická leč opravdu zajímavá kniha s opravdu nečekaným rozuzlením. Četla jsem ji již před časem a těším se na další díly.
A taky na film :)

10.08.2016 5 z 5

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Film jsem viděla několikrát a pokaždé jsem si nebyla jistá, zda se mi spíše líbil, anebo spíše nelíbil. Kniha byla ale dost odlišná. Plná dialogů a zajímavých příběhů, myšlenek hlavního představitele. I když nejsem příliš zapálená do podobných knih a čekala jsem trochu více scifi, techniky, ..brouků..Kniha se mi celkem líbila a dám ji plný počet bodů, protože byla čtivá, poutavá a zajímavá.

04.08.2016 5 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Ať již věříte na duchy anebo nikoliv, knihu jednoznačně doporučuji všemi deseti. Nikdy jsem o první světové válce a španělské chřipce tolik nepřemýšlela, jako při četbě této knihy. Jedná se o velmi povedeně napsaný psychologický román s prvky nadpřirozena a trochou toho hororu. Kniha je místy mrazivě strašidelná, místy dojemně romantická a jinde detailně a napínavě záhadná. Knihu jsem doslova zhltla, protože autorka píše krásným jazykem. Velmi oceňuji, že kniha se nijak netáhla, v každé kapitole měla co čtenáři nabídnout a konec nebyl nijak rázný ani nudný, ale příjemně ucelený.
Doporučuji, doporučuji, rozhodně doporučuji!

09.07.2016 5 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Tento díl byl hodně zajímavý. Osobně si nejsem jistá, zda jsem nadšená anebo spíše zklamaná z konce knihy. Každopádně..pozor, malý SPOILER!
Dopadlo to dobře, i když záleží na tom, jaký druh konce čtenář doporučuje. Tak či onak, velmi mě mile překvapuje fantazie autorky, myslím, že je to velmi povedené čtivo na dlouhé večery :-)

19.02.2016 5 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Tento díl mě naplnil směsicí pocitů. Na jednu stránku mám pocit, že prvních snad 400 stránek se vůbec, ale vůbec nic podstatného nestalo Popisování "cvrkotu" a žádná pořádná akce. Na druhou stránku jsem byla ráda, že na posledních ..100? stránkách se příběh tak rozjel a konec nebyl rázný, nýbrž pozvolný. Nahrává myšlenkám, že bude další díl.
A i když toho Diana prožila už opravdu moc a asi toho má také již "plné zuby", říkám si, že trochu toho dobrodružství, jako ve druhém či prvním díle, by ji ještě potkat mohlo (i když už není žádný magický začátečník).
Kdo četl předchozí díly, obrňte se trpělivostí. Dle mého vkusu je tam opravdu méně akce. Na druhou stránku je kniha psaná opravdu čtivě, takže ani nevíte, kam se ty stránky poděly.

18.01.2016 5 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Knihu mi doporučil známý, knihomol, který mi nikdy nedoporučil nic špatného. Když jsem se ale dala do čtení Ztraceného světu v Podzemí, z počátku mě to velmi, velmi nudilo a obávala jsem se, že knihu odložím. Nicméně jakmile se Will začal prokopávat do podzemí, do knihy jsem se začetla a pak ji už nedokázala odložit. Příběh velmi propracovaný, poutavý a konečně i čtivý! Dobrodružství a postavy v něm výborně převyprávěné. Opravdu doporučuji každému, kdo má rád fantasy žánr a je tak trochu dobrodruh.

15.11.2015 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Velmi čtivě napsaná, oddechová kniha o čarujících policistech v Londýně. Jelikož mám Anglii a Londýn, jejich humor a kulturu ráda, skočila jsem po této knize hned jak jsem ji viděla v prodeji. Začátek byl docela zajímavý a četl se skoro sám, pak mi ale kniha připadala nějaká dlouhá. A když mi ke konci zbývalo nějakých 30 stránek..říkala jsem si, jak to sakra asi dopadne, když mám jen takový kousíček k dočtení. Závěr byl takový sešup událostí. Velmi zajímavé rozuzlení.
Bohužel jsem se v knize místy maličko ztrácela. A trochu mě mrzelo, že "mistr" hlavního hrdiny je takový nemastný neslaný, není příliš propracovaný na můj vkus. Jsem zvědavá o to více na druhý díl, jestli se tam charakteristiky a vlastní příběhy postav trochu více rozvinou.

15.11.2015 5 z 5

Pád do temnot Pád do temnot Vilma Kadlečková

Jedním slovem: WOW! Celá tahle série je zatím naprosto a zcela dech beroucí.

29.07.2023 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

(SPOILER) Musím říct, že tento díl není tak strašidelný jako první. Je v něm pár podobností, uvidíme, jaké budou knihy další. Nicméně respekt autorčině fantasii a také se mi líbí, že nakonec zvítězí dobro v tom smyslu, že duchové nejsou jen zlí, ale mohou to být i přátelé, se kterými se dá bydlet. To se mi velice líbí :-)

26.04.2021 5 z 5

Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Jessica Townsend

Knihu ani sérii bych rozhodně nesrovnávala s HP, jak jsem se dočetla na některých fórech. Sice tam také jde o jakousi \"čarodějnou\" školu, ale s HP to jinak moc společného dle mého názoru nemá.
To ale neznamená, že by kniha či série byla špatná, právě naopak! Autorka píše čtivě, poutavě a od knihy se nelze v podstatě odtrhnout. O to více se nemohu dočkat, pokud budou (budou, že ano?) další díly. Už aby to bylo!! :-) Za mě naprostá pecka. Nenáročné, milé, napínavé a rozhodně stojí za přečteni!

02.02.2020 5 z 5

Modrý měsíc Modrý měsíc Laurell K. Hamilton

Kniha je jako vždy čtivá a Anita je postava, která se zajímavým způsobem vyvíjí a vybarvuje. Na druhou stránku mám již zase chuť ji porovnávat s Chuckem Norrisem... pokud se na to ale podívám jen jako na Fantasy, má kniha vše, co bych čekala. Napětí, zápletku, zajímavé hrdiny. Jen Richard mi stále leží v žaludku se svým idealismem. Také máte pocit, že je Richard i dost vlezlý? Zlatí upíři :-D

11.08.2017 5 z 5

Bezpochyby mrtví Bezpochyby mrtví Charlaine Harris

Pozor - možné spoilery.
Jedna z dalších pohodových knih, které přečtete jedním dechem. Začínám po knihách ze série Pravá krev sahat vždy, když si chci opravdu odpočinout, protože u toho nemusíte moc přemýšlet. Zápletky bývají často ne příliš překvapivé, ale hlavní postava Sookie se zde docela hezky vyvíjí a začínám mít skutečně ráda její humor. Věta.."Zřejmě ji nevadilo, že bez nich jí zůstala už jen průhledná sukně, přes kterou ji bylo vidět až do Tramtárie."..Mě prostě zbořila :-D
I když nemohu říct, že by se díl od dílu nějak zásadně lepšil, spíše je to stejná standarta.. a i když mi je skutečně líto Billa (nevěra je neodpustitelná, ale fakt si myslím, že ji ten zubatec má rád!), tyto knihy mě stále bavit ještě nepřestaly :-)

17.07.2017 5 z 5

Upíři v Dallasu Upíři v Dallasu Charlaine Harris

Nemůžu říct, že by to bylo nějaké terno.. ale tato spisovatelka se prostě dobře čte! Sookie je..řekněme že minimálně úsměvně napsaná postava. Od těchto knih očekávám jediné - odpočinek. A musím říct, že opravdu přichází. Nenáročné, oddechové, velmi zábavné čtení.
Doporučuji!

01.06.2017 5 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Melissa Hartwig

Jedna z knih, které i přes to, že jsou populárně naučné, člověka velmi pobaví (a to v tom dobrém smyslu, protože některé hlášky autorů jsou opravdu vtipné).
Co dodat? Vegani budou možná mít chuť mě vzít něčím po hlavě, ale zdá se, že v knize ti dva vědí, o čem mluví..
Kdokoliv kdo má nějaké zdravotní problémy anebo si jen chce přečíst o stravě zase něco jiného, než co nám obvykle tvrdí mnozí lékaři, doporučuji začít s touto knihou.

26.05.2017 5 z 5

Král čaroděj Král čaroděj Lev Grossman

Začnu netradičně od konce. Ten mně, nebudu lhát, vyvedl z míry. Ale kniha mě opravdu bavila. První díl mi přišel divný a rozhodně mě více zaujal seriál, i když v něm mi například neskutečně na nervy leze Julie. V knize - ve druhém díle, jsem ji pochopila a nějak jsem začala doceňovat autorovu fantazii. A to že se kniha tak nějak podobá jiným? Mě to netrápí. A tenhle díl mě opravdu bavil. I když se to moc nestává, byl fakt lepší než díl první.
Pokud tedy někdo váháte jestli dát praštěnému ufňukanému Quentinovi ještě šanci, neváhejte a dejte, protože tento hrdina celkem roste :-)

23.04.2017 5 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Pozor, možná maličko budu spoilovat.
Dlouho jsem přemýšlela, zda dát 4 nebo 5 hvězd. Kniha jako taková se nečetla špatně, myšlenky v ní obsažené sem tam zamrazily, byla jsem při jejím čtení v podstatě nadšená. Nicméně jsem se nezbavila pocitu dvou věcí.
Za prvé..nepřišlo mi to nijak světoborné. Za druhé.. to jako fakt mohou být lidí tak slepí a hloupí, že budou následovat nějakou usměvavou holku a nechají se v podstatě šmírovat 24/7?
Vím, že autor chtěl zřejmě poukázat na možné nebezpečí sdílení dat s každým a vše a pořád.. Nicméně mi to přišlo málo reálné vzhledem k tomu, že konfliktů, které se "zametly pod kobereček" bylo až podezřelé minimum. Chci říct.. autor podle mého názoru málo psal o tom, že určitě v lidské společnosti existují i takoví lidé, kterým ústřední myšlenka "čím víc víme, tím lépe" bude tak nějak ..smrdět.
Nevím nevím, asi bych se měla soustředit hlavně na tu onu myšlenku "uzavírajícího se kruhu", která mě nápadně připomínala smyčku na krku.. Ale hlavní postava byla tak stupidní a měla tak dokonale vymytý mozek, že to asi jen tak nepřekousnu :-)
Jsem zvědavá, jaká bude filmová adaptace :-)
Autorovi rozhodně tleskám. Myslím, že se dotkl tématu o kterém zřejmě ještě uslyšíme!

26.03.2017 4 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Knihu doporučuji všemi deseti. Je pravda, že ze začátku jsem byla v rozpacích. Proč je kniha zařazena do dospělé literatury, když je to taková typická teen knížka?
Nicméně, pokud k ní takto budete přistupovat, nemůžete být zklamaní. Celý děj moc pěkně "šlape" a rozuzlení je zajímavě překvapivé. Ale stále bloumám nad tím..POZOR SPOIL...jestli za to fakt mohou duchové anebo je to nějaká davová psychóza :-) (pokud to tak mohu nazvat).
Za mě ale určitě přečtěte. Jen pokud je vám *.Náct.. možná se přeci jen trochu zachvějete místy strachy.

20.02.2017 5 z 5