SarahRoyalAss SarahRoyalAss komentáře u knih

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Na knížku jsem se těšila tak 50/50. Cestování časem není moje parketa. I tak mi překvapilo, jak byla kniha čtivá. Dokonce i téma s časem mě bavilo. Knížka je malinko drsná k hlavní hrdince a hodně jsem jí litovala. Líbilo se mi, jak jsou zde vykresleny 2 odlišné světy.
První polovina mě opravdu bavila! Pak přišlo takové to bum... Wtf? Věděla jsem, že čtu knížku pro mladší čtenáře, ale najednou to bylo i pro mě moc pohádkové. Víly, jednorožci (tenkorožci)...
I tak si ale hodlám přečíst celou sérii a těším se na to.

08.08.2018 3 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Bála jsem se začít číst jelikož nejsem fanda cestování časem ani cestování mezi dimenzemi, ale obálka mě nakonec přemluvila.
Upřímně, nebylo to ale vůbec špatné! Nemohla jsem se zpočátku začíst a knihu pořád odkládala
Sice se hned na začátku skočí do akce a trochu mi to připomínalo Mission Impossible, ale... Eh. Stejně jsem se k tomu nemohla dokopat. Začalo mě to bavit až v Petrohradu. To jsem opravdu žrala!! I když jsem čekala více dimenzí, tahle jedna mě dokonale okouzlila. Konec byl hodně uspěchaný a všechno se semlelo dohromady. I tak mě ale dost věcí překvapilo a přesvědčilo, že si další díl na 100% přečtu.

08.08.2018 4 z 5

Ohnivá krev Ohnivá krev Elly Blake

Tohle bylo příjemné překvapení. První díl mě nijak neuchvátil, ale druhý mě bavil. :)
Chování postav už je vyspělejší (některých, Arcus se občas choval jak ženská když má krámy), je tu nové prostředí a nové postavy, které mě bavily a oblíbila si je. Hlavně se tu děj začne pořádně rozjíždět a nechá nás napnuté čekat na 3 díl.

18.07.2018 3 z 5

Výjimečná Výjimečná Kristin Cashore

Sice jsem nepropadla knížce už na začátku, ale postupně jsem se do ní začítala čím dál víc až mě to úplně pohltilo.
Má to akční rozjezd ale člověk neví, co se děje. Brzy to ale začne vše dávat smysl. Hrozně zajímavý nápad a dobře rozvinutý. Postavy mě bavili, styl psaní mě bavil a v poslední části knihy jsem stránky doslova hltala. Občas mě tedy dost vytáčely Katsy výlevy a malé chybky, ale jinak nic hrozného.
Skvělá knížka! :)

11.07.2018 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Opravdu sama sebe nechápu, jak jsem mohla Skleněný trůn tak dlouho odkládat.
Tohle je knížka, která mi k životu prostě chyběla a konečně jsem ji vzala do rukou. Začátek nebyl utahaný, jak to většinou bývá. Postavy jsem si zamilovala a četlo se to samo. Napětí, akce, smutná minulost, romantika, magie... to všechno kniha dává. Normálně mi milostné trojúhelníky celkem vadí, ale tady jsem se div nerozpustila blahem.♥

02.07.2018 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Tohle mě extra bavilo, bez keců.
Bavilo mě sledovat životy 4 úplně odlišných lidí a zajímalo mě, jak se s tím vším popasují. Všechny postavy jsem si oblíbila a žádná kapitola mi nenudila. Obzvlášť mě bavila Addy a Cooper. Kolikrát mě zabolelo, jak se knížka věnuje šikaně a jak moc je to reálné a aktuální.
Je to čtivé, napínavé a udrží to váš zadek vzhůru klidně do 5 ráno. Doporučuji!

12.06.2018 5 z 5

Holka na suchu Holka na suchu Laura Silverman

Bylo to příjemné počtení. Knížka co dokonale poslouží k vypnutí z režimu, sice úplně nenadchne, ale ani neurazí. Bylo to čtivé a milé. Je to o rodině, jejích vztazích a problémech. Taky ale o přátelství a ten románek se také přihodí.

07.06.2018 3 z 5

Čarodějova nevěsta 2 Čarodějova nevěsta 2 Kore Yamazaki

Druhý díl byl o něco akčnější než první. Jestli 1 byla magický chleba, tak tohle je magická bábovka s polevou!
Dozvídáme se víc o Eliasovi ale stejně víme ještě tak málo. Hodně mě to baví a těším se na 3 díl. :)

31.05.2018 5 z 5

Psáno životem Psáno životem Lucy Keating

Knížka slibuje zajímavou zápletku a člověk jí taky do jisté míry dostane. Čte se to příjemně a rychle. Od knihy jsem měla ale asi jiná očekávání a zase mě tohle pojetí moc neuchvátilo. Ani postavy mi nebyli sympatické. Myšlena by šla o dost více rozvinout a poladit.
Zase ale neurazí a je to odpočinkové čtení.

31.05.2018 2 z 5

Čarodějova nevěsta 1 Čarodějova nevěsta 1 Kore Yamazaki

Dříve jsem mangu četla denně, ale postupem času jsem jí už nevěnovala tolik času.
Po fakt dlouhé době, jsem se rozhodla, že si nějakou tedy znovu přečtu, když u nás měla tahle vyjít. A je to fakt pecka!! :)
Vždycky se mi líbil čarodějný svět a nadpřirozeno. Tady je to jako jeden výborný magický chleba. :)

30.05.2018 5 z 5

Tohle bylo super. Mám z toho hodně smíšené pocity, ale prostě nejde říct, že by byla knížka špatná. Ba naopak.
Člověk když začne číst, říká si: Divný. Divný. Humři. Divný. Co to sakra je??? Divný.
Ale postupně se to začne vyvíjet v něco víc.
Začátek jako by popisoval normální pošuky, prostě ujetou rodinu co jsou extra pověrčiví. Postupně se ale začne děj rozvíjet a ukáže se nám něco víc, než jen zvláštně humorný příběh. Odhalují se ty temné kouty deprese a psychických poruch, tak že z vtipné knížky jsme se dostali skoro ke srdcervoucí knížce. Bylo to smutné, když se situace celé rodiny Sollarových uvedla na pravou míru.
Stojí to za přečtení. I když jsem nedala 5*, tohle je prostě důležitý. Každý se něčeho bojí, i když je to sebevětší prkotina. (A humři jsou děsivý)

25.05.2018 4 z 5

Dívka z inkoustu a hvězd Dívka z inkoustu a hvězd Kiran Millwood Hargrave

Asi přes polovinu mi byla knížka pořád cizí a vůbec jsem se nemohla začíst. Děj ani postavy mi nijak nezaujaly a musela jsem se sakra kopat, abych četla a dostala se ke konci. Ale jsem ráda, že jsem vytrvala. Poslední stránky mě překvapily.
Knížka je krásně zpracovaná jak na obalu, tak nádherně na stránkách, ale děj... eh.

15.05.2018 2 z 5

Děti paranoie Děti paranoie Trevor Shane

Knihu mi půjčil šéf, že je z ní nadšený. Teď chápu proč.
Normálně moc nečtu světovou literaturu, ale tahle knížka za to stála. Líbilo se mi, že je knížka psaná jako deník. Má zajímavý nápad tajné války a je to tak dobře napsané, že jsem neměla problém u knihy prosedět celý večer a konec mi dostal. To i slzička ukápla.
Ale sakra proč??? Proč to všechno??? To jediné tam chybělo a celou dobu mě to vytáčelo. Taky mě zarážela ta nesmyslná pravidla. To jsem nepobrala.

08.05.2018 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Doporučuji. Celá knížka je prostě jedno velké WOW!
Vykreslení postav a jejich propracované charaktery, zlodějské triky, Ketterdam, nové země,... všechno je tam prostě boží. Jediné co jsem trochu postrádala, byly pasáže Wylana. Snad se mu dostane více prostoru v dalším díle.
Btw, jsem jediná, kdo si Mathiasse představoval jako Johna z Pocahontas???

03.05.2018 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Tahle knížka mi dala tak moc.
Usmívala se, smála se a brečela jsem u ní skoro každou chvíli (nebo jsem měla alespoň na krajíčku).
Byly tu krásné a dojemné momenty, ale také velmi smutné. Hlavně co se šikany týče, je smutné, že takto to opravdu někde je.
Každopádně, Daniel a Kit mi hrozně moc přirostli k srdci i celý tento příběh.

23.04.2018 5 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Simon je Simon. To je prostě srdcovka, ale i příběh Molly mi tak hrozně moc přirostl k srdci a prožívala jsem všechno s ní. Upřímně, párkrát jsem měla pocit, že čtu svůj život, ale zajímavější.
Bylo příjemné se setkat i se známými postavami ze Simona a dokonce i Simonem samotným! Bože, jakou mi to udělalo radost! :)
Vřele doporučuji!! Becky Albertalli nezklamala ani podruhé a těším se, až u nás vyjde další její kniha "Leah on the Offbeat"! :)

15.04.2018 5 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

To bylo divný. Anotace vypadala opravdu dobře a obálka lákala. Ale nesuď knihu podle obalu...
Liesl mi byla nesympatická a nepřirostla mi k srdci... Jsem také ze 3 sourozenců (zrovna ta prostřední) a její sobecké smýšlení o sourozencích mě často bolelo. Bylo ale zajímavé téma Der Erlkönig, líbilo se mi.
Styl psaní byl v jistém ohledu nádherný, ale té nádhery bylo občas až moc. Bylo to přehnaně bohaté slovními obraty a přirovnáními. Hudby bylo moc. Všeho tam prostě bylo moc.
Další díl přijde co nevidět, tak snad překvapí více.

09.04.2018 2 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Tohle mě baví. A jak moc!
Děj se nesl ve stejném duchu jako první díl. Kapitoly jsou krátké a tak hrozně dobře se to čte!! :)
Jediné, co mi zklamalo a nakrklo, byl konec. Prostě bum prásk hele a pích a to je ono? Nevěřím.
Každopádně, jsem zvědavá, co bude dál. :)

14.03.2018 5 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Upřímně, nebavilo mě to. Nápad byl dobrý, ale nerozvinutý a styl psaní byl v první části do jisté míry zmatečný. Bylo to na začátku i zbytečně zdlouhavé a v tom duchu se to vleklo až do druhé části. Ta už byla značně lepší a užila jsem si ji více.
I tak si určitě přečtu pokračování, třeba ještě překvapí.

05.03.2018 2 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

S klidem na duši jsem uklidila knihu na místo. Krásné zakončení série a upřímně, tenhle díl mi dal všechno, co jsem od knihy očekávala. Tak dobře se to četlo, byla tam akce, romantika, překvapení, smutek,... jsem spokojená. Bylo i celkem předvídatelné, co se stane a kdo je hlavním trnem. Nečekala jsem, že autorka dokáže na pár stránkách vypsat tolik akce (po zkušenostech s prvním a druhým dílem). Ale podařilo.
Amen.

03.03.2018 4 z 5