Sammy.Boy Sammy.Boy komentáře u knih

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Nemůžu jinak, ale opět jsem nadšený! Příběh se mi vyloženě zaryl pod kůži. Člověk si totiž uvědomí, že v minutě se může jeho život sesypat jako domeček z karet. ĎÁBLOVA CESTA a všechny odbočky s ní spojené ve mně vyvolávaly respekt. Kate s Tristanem se mi díl za dílem líbí víc a víc! A zrovna jsem si v průběhu čtení říkal, jak to ten Robert dělá, ale on i kdyby psal o tom, že je nebe modré a tráva zelená, vždycky mu budu zobat z ruky.

11.07.2023 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Ve všech směrech naprosto parádní čtení! Tohle bylo TEMNÉ VÁBENÍ přesně podle mého gusta. Splňovalo to snad všechno, co očekávám od poctivého a napínavého thrilleru. Je až k neuvěření, že se jedná o debut! Námět hoden filmového zpracování. Přebal knihy úplně vystihuje atmosféru celého příběhu. Rozhodně budu netrpělivě vyhlížet další autorčiny počiny.

03.02.2022 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Bylo mi jasné, že to bude další skvěle gradující detektivka, kde nebudou chybět nechutné mordy a dojde určitě i na šokující odhalení motivu vraha. Nemýlil jsem se, akorát tedy s tím rozdílem, že pointa mě rozsekala ještě o něco víc, než bych čekal. NOČNÍ LOVEC dal zabrat nejen městu Los Angeles. . .

18.08.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Tak to se povedlo! Shari je zpět v plné polní a v tomto detektivním dramatu umně vytahuje z rukávu jeden trumf za druhým, kdy jedna lež střídá druhou a s tipem na vraha jste vedle jak ta jedle až do samotného závěru. Tohle nebyla NEPŘÍLIŠ ŠŤASTNÁ RODINA, byla to pěkně vykutálená sebranka pokrytců, co se neštítila téměř ničeho. . .

18.06.2022 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Jak se říká "nejlepší na konec"! Anebo tyhle SMRTÍCÍ TAJNOSTI ještě nebyly posledním případem Eriky Fosterové? Děsivá, znepokojivá, lehoulince perverzní a naprosto mistrně propracovaná zápletka, která mě nutila neustále přemýšlet nad dějem a skládat tak střípky skládačky až k samotnému mrazivému rozuzlení. Odhalení motivu zločinu jsem nechal čistě na Erice, ale jinak se můj tip na pachatele potvrdil. Robertovy knížky se opravdu vyplatí číst!

01.01.2021

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Je to tady! Po předešlých knihách je tu se svým zatím nejzdařilejším příběhem. Inspirace klasickými detektivkami se vyplatila. Bezvadně houstnoucí atmosféra, skvěle gradující vyprávění a překvapivě racionální pointa, kdy se čtenář dozvídá, kdo vlastně byl v hotelu ten NEVÍTANÝ HOST. Jen tak dál!

22.01.2021 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Velmi podobně vystavěný příběh jako u předchozí knihy. Opět nijak zvlášť náročné (pár hlavních postav, jasná zápletka). Četlo se mi to dobře a souhlasím s názorem, že je to spíš taková oddychovka. Zkušený čtenář dozajista záhy snadno odvodí, kdože byl ten NĚKDO CIZÍ V DOMĚ. Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila, ale pořád tomu něco chybělo.

20.07.2020 4 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

V první chvíli jsem ani nevěřil, že tohle napsala žena. V žádném případě bych to nesrovnával s Carterem apod., ale jako debut to teda vzala pěkně zostra! Inspiraci skutečnými sériovými vrahy jsem uvítal - toto téma bylo, je a vždycky bude svým způsobem něčím zajímavé, ikdyž nepochopitelné. To, co mi chybělo v první polovině příběhu, mi ta druhá vynahradila se vším všudy. Před koncem mě autorka zmátla natolik, že se mi z těch zvratů skoro až zatočila hlava. Plusové body dávám za úplný závěr, tam mě KOPÍRÁK potěšil moc. Tleskám a těším se na další její knihu!

25.07.2023 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Napínavé, rychle plynoucí, dramatické. Ač je děj řádně propletený, odhadnout postupně pointu není zrovna složité. Líbilo se mi to, ikdyž je pravda, že podobných námětů je asi všude spousta. Každopádně autorčina zatím druhá nejlepší kniha! Spojovat indicie a přicházet postupně na to, kdo vraždil a který je ten JEDEN Z NÁS, mě bavilo moc.

03.07.2021 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Moje první seznámení s audioknihou. Díky perfektnímu načtení a přednesu Jana Šťastného budu v sérii i nadále pokračovat tímto způsobem. DOKONALÉ STOPY kriminálního případu přivádí na scénu velmi sympatického a osobitého vyšetřovatele i s jeho týmem kolegů. Pachatel je zde znám již od začátku knihy a autorka nám servíruje celkem zajímavý náhled do jeho mysli. Pátou hvězdu si prozatím ponechám v záloze a budu doufat, že ji v dalších dílech budu moci využít.

27.06.2022 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Zajímavě pojatá duchařina. Obvykle nemívám žádný problém s prolínáním dějových linek (minulost a současnost), ale
v tomto případě mě tím ZIMNÍ LIDÉ tak trochu rušili. Pokud by zůstalo u vyprávění pouze jedné z nich, byl bych spokojenější. I tak dám ale šanci dalším jejím knihám.

26.02.2022 4 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

I přes počáteční rozpaky ohledně neobvyklé stylizace textu (viz. monolog hlavní hrdinky) mě příběh po několika stránkách strhl svým dějem takovým způsobem, že jsem se těšil na každou volnou chvilku, až se dozvím další informace, které mi DOLORES CLAIBORNEOVÁ ze svého života naservíruje. Jedním slovem strhující!

04.08.2020 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Další kniha mého oblíbence je za mnou a já se budu zřejmě opakovat, ale opět to byla kulervoucí jízda! Jeden drobný detail mi po odhalení vraha sice trochu neštymoval, ale vem to čert, protože jinak nemám co vytknout, zase mě Chris převezl a motiv vražd mě tentokrát svým způsobem dojal k slzám, takže se vlastně ani nedivím těm ohavnostem, kterých se SOCHAŘ SMRTI dopustil. Samozřejmě už teď mě zajímá, o jaké řezničině si přečtu v následujícím příběhu.

07.04.2024 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

(Čtenářská výzva) Co musím vyzdvihnout hned v úvodu, tak je obálka knihy, ta mě naprosto úchvatila a nádherně podtrhuje atmosféru. Těší mě, že jsem se opět odklonil od svého obvykle čteného žánru a dopracoval se k tomuto historickému románu. Výprava na JELENÍ VRŠEK byla dobrodružná, místy napínavá až život ohrožující a jindy i s náznakem romantiky. Příběh nebyl nijak složitý, byla to spíše odpočinková četba. Velice rád se někdy v budoucnu k této české autorce vrátím.

08.01.2024 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Celkem basic příběh o jedné ztrátě, kde se autorka pokouší za každou cenu šokovat. Mnohdy i prvoplánově. Upřímně celý ten obrovský hype kolem moc nechápu. Osobně mi hodně vadil styl psaní. K osudem zkoušenému hlavnímu hrdinovi jsem si za celou tu dobu nevybudoval žádný vztah. Tahle dystopická ZNAMENITÁ MRTVOLA možná disponuje jakousi kontroverzí a náznakem originality, ale jinak není ničím výjimečná. Snad jen přebalem knihy.

11.08.2022 3 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

TANEČNÍK je stejně geniální protivník jako sám Lincoln Rhyme! Nejdřív mě napadlo, že bych si knihu sám od sebe nejspíš nepořídil a byl jsem rád za její vypůjčení, ale v průběhu čtení jsem se do příběhu ponořil stejně tak jako kriminalisté do vyšetřování zapeklitého případu. Závěrečná kapitola s naprosto skvělým twistem mě jen utvrdila v hodnocení plným počtem. Jeffery, děkuji!

01.04.2021 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

(Čtenářská výzva) Skvěle vymyšlené finále série a zároveň naprosto důstojný KONEC HLÍDKY. V rámci sentimentu jsem trochu zklamaný, že už není další díl s tímhle jedinečným det. v. v., bylo to totiž "zatrpaceně" dobré čtení!

05.08.2023 5 z 5

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

(Čtenářská výzva) Už při dočítání prvního dílu jsem se těšil na pokračování. Dočkal jsem se ho po roce a jsem velmi spokojen! Je sice pravda, že o něco víc mě zaujala zápletka v jedničce, ale TEMNÉ OZVĚNY minulosti se tak hezky a nenásilně propojily s přítomností, že jsem i tentokrát zvědavý, jak autorka naváže s další knihou.

14.01.2023 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

(Čtenářská výzva) Ano, bylo to jiné, nebyla to Erika ani Kate, ale pořád je to Bryndza! Za mě spokojenost, možná jsem zaujatý, ale mám rád jeho románový styl psaní a nepřišlo mi to nijak zvlášť přitažené za vlasy. Líbilo se mi to. Chvílemi bylo to TÍŽIVÉ TICHO i slyšet! Atmosféra skvělá stejně jako hlavní hrdinka!

12.02.2024 5 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

První seznámení s autorkou a musím tedy říct, že mě velmi těšilo! Chytlavě napsané drama v teenage stylu. Nevěřil jsem, že by mě mohl závěr něčím překvapit, ale stalo se! Tohle číst ve věku hlavní protagonistky, tak jsem z toho na větvi ještě hodně dlouho. Moc se mi líbilo poselství knihy, že nikdy není pozdě změnit své chování k lepšímu a pamatovat na frázi "NEOHLÍŽEJ SE za minulostí, budoucnost máš před sebou!"

14.07.2023 5 z 5