SallyL SallyL komentáře u knih

Planoucí hvězda Planoucí hvězda Moira Young

Cela tato seria nebola uplny ‘’trhak’’ , ale jednotka mala dobry potencial. Z konca som pomerne sklamana- par veci som ocakavala ako napr. to ze Tommo je Sethov syn. Smrt Emmi si myslim, ze bola uplne zbytocna. Po par strankach zomrel aj Lugh a autorka to opisala kratkymi vetami, takze mi ich smrt (najma u Emmi) neprisla nejako smutna napriek tomu, ze Emmi bola jedna z mojich oblubenych postav. Reakcia Sabi mi prisla celkom neprimerana na to, ze jej zomreli obaja surodenci. Cele tri knihy sme cakali na to, ako sa napravi ich spolocnost a nakoniec to autorka zakoncila tak, ze Saba pocas najvacsieho spadu bola zavreta v izbe a cela ta najvacsia akcia tam akosi chyba. Najvacsiou akciou pravdepodobne autorka myslela utek deti, no to zorganizovala Emmi a nie Saba. Tato akcia bola asi na 4 stranach rovno s bezdovodnou smrtou Emmi. S Emmi sa mohla autorka vyhrat, kedze bola samankou(co tam ani nemusela autorka davat), ale akonahle to zistila Saba, uz bola mrtva. A aby som nezabudla na Jacka, ktory sa velmi zmenil. Tak ako som ho mala v 1tke rada, tak tu mi bol celkom lahostajny.
Ale seria ako taka sa dobre citala, bolo tam vela akcie (niekedy mi sice prisla az umelo dana, ale kazdopadne ste sa pri nej nenudili), nebolo tam vela zdlhavych opisov autorka posuvala dej stale dopredu (co moze byt vyhoda aj nie) a napad hodnotim tiez pozitivne. Koniec uponahlany... ale pokial vas takyto styl bavi a viete privriet oci pred nedostatkami tejto trilogie, tak mozte smelo siahnut po tychto knizkach:)

06.03.2018